Løperprofil
Henriette Andersen
Wing
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
10 løp
Sprintrankingen
6 løp
Skogsrankingen
nr. 1337 av 2062
Nr. 1337 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 323 av 366 i klassen D21–34 (senior) · nr. 27 av 31 i 1994-kullet
- Forventet kmtid
- 15.30
- Løpskapasitet
- 12.26
- O-evne
- 3.04
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 112 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 17.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0951 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1047 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0844 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0327 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,53 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3158 |
| bomVekt | 90,03 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7185 |
| bomStorSigma | 1,1827 |
| antallBom | 31 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0886 |
| havariVekt | 7,88 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0055 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3502 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,008 |
| fartSesongSin | 0,0089 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3311 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4125,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.28
- Løpskapasitet
- 9.05
- O-evne
- 0.23
- Jevnhet ±
- 6,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.17
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 11.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1137 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1289 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0642 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0288 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,97 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,62 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3216 |
| bomVekt | 91,71 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5009 |
| bomStorSigma | 0,7735 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0532 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0724 |
| havariVekt | 4,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,872 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0015 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3368,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3509,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.22
- Løpskapasitet
- 14.01
- O-evne
- 2.20
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.50
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 118 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 26.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0915 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0804 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1595 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9676 |
| bomVekt | 3,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7748 |
| bomStorSigma | 0,788 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0822 |
| havariVekt | 0,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3300 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3851 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.26
- Løpskapasitet
- 12.12
- O-evne
- 1.14
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.12
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 02.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0436 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1866 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0871 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,152 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8895 |
| bomVekt | 11,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3422 |
| bomStorSigma | 0,7161 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,046 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,36 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9479 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2883 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3174 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 9 | 17.09.2026 NTNU Internløp 14 - 17. sep, bom 4.19 | 48 | nr. 5130 |
| Bom over fem minutter | 10 | 17.09.2026 NTNU Internløp 14 - 17. sep, bom 17.24 | 106 | nr. 6793 |
| Bom over ti minutter | 10 | 17.09.2026 NTNU Internløp 14 - 17. sep, bom 17.24 | 213 | nr. 7697 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.09.2026 | Wing4er 2026 - løp 4 | D 17-39 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2026 | NTNU Internløp 14 - 17. sep | Lang | 1.22.30 | 14 | 24.36 | 16.59 | 5.04 | 15.30 | 3.04 | |
| 12.09.2026 | Tour de Trondheim #2 - Mellomdistanse | D 17- | 1.07.36 | 19 /27 | 1.59 | 13.21 | 0.23 | 15.30 | 3.04 | |
| 11.09.2026 | Tour de Trondheim #1 - Sprint + STOK ungdomsløp finale | D 21- | 29.24 | 12 /13 | 7.16 | 11.42 | 2.53 | 9.29 | 0.23 | |
| 08.09.2026 | Løp 16 - Lian | D 16-34 år/Mellom (rød) | 1.07.38 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap • Ungdomsløp 6 - Sprint | D 21- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.08.2026 | Internløp Øya-Kalvskinnet | Mellom | 31.07 | 11 | 1.13 | 11.26 | 0.27 | 15.37 | 3.16 | |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | D 21- | 31.43 | 11 /11 | 5.38 | 11.52 | 2.06 | 9.40 | 0.17 | |
| 30.06.2026 | Løp 11 - Gråkallen | D 16-34 år/Lang (blå) | 36.47 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2026 | Internløp 04 Vikhammervollen | Mellom | 1.09.43 | 25 | 23.48 | 18.35 | 6.21 | 16.25 | 3.28 | |
| 23.04.2026 | KM Sprint STOK | D 21- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2026 | Trondheim sprintcup, løp 2 | D 21- | 28.01 | 12 /17 | 0.02 | 8.47 | 0.01 | 9.10 | 0.13 | – |
| 09.04.2026 | Trondheim sprintcup løp 1 | D 21- | 25.11 | 12 /16 | 2.26 | 9.45 | 0.57 | 9.10 | 0.13 | – |
| 07.04.2026 | Internløp 00 Dragvoll innendørs | Lang | 32.43 | 22 | 5.23 | (13.11) | 2.10 | 9.10 | 0.13 | – |
| 26.12.2025 | Ribbeløpet | D-AK | 59.11 | 5 | 2.50 | 17.21 | 0.50 | 16.23 | 2.44 | |
| 30.08.2025 | KM Mellom | D 21- | 1.14.18 | 13 /14 | 21.58 | 19.19 | 5.43 | 16.25 | 3.07 | |
| 26.08.2025 | Løp 13 - KM individuelt | D 30-39 år/Mellom (rød) | 1.26.15 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2025 | Løp 12 - KM stafett | Løype: Lang løype B | 58.10 | 8 | 19.55 | 19.40 | 6.44 | 16.25 | 3.07 | |
| 13.04.2025 | BBrave, Palmeløpet 2025, dag 2 | Damer B | 40.45 | 4 /18 | 2.54 | 14.45 | 1.03 | 14.33 | 1.15 | – |
| 12.04.2025 | BBrave, Palmeløpet 2025, dag 1 | Damer B | 57.28 | 8 /20 | 17.18 | 20.06 | 6.03 | 14.33 | 1.15 | – |
| 03.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 1 | D 21-39 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2024 | Trondheim Open, JWOC uttak lang | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2024 | Trondheim Open, JWOC uttak mellom | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2024 | Trondheim Open, Jubileumsløp, KM sprint. | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2024 | Trondheim sprintcup, løp 4 | D 21- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2024 | Trondheim Sprintcup, løp 3 | D 21- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2024 | Trondheim sprintcup, løp 1 | D 21- | 25.03 | 10 /13 | 2.46 | 10.15 | 1.08 | 9.11 | 0.13 | – |
| 10.09.2023 | Tour de Trondheim dag 3 | B-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2023 | Tour de Trondheim dag 2 | B-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2023 | Tour de Trondheim dag 1 m/Ungdomsløp 8 | A-åpen | 21.46 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2023 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | B-åpen 17- | 52.18 | 10 /24 | 7.56 | 17.02 | 2.35 | 16.16 | 2.37 | – |
| 25.08.2023 | Midt-Norsk mesterskap, Sprint | B-åpen 17- | 15.46 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 39.42 | 4 /147 | 2.44 | 12.32 | 0.52 | 12.44 | 0.52 | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 33.30 | 4 /147 | 0.39 | 11.41 | 0.14 | 12.44 | 0.52 | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 27.49 | 7 /147 | 3.04 | 14.12 | 1.34 | 12.44 | 0.52 | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 34.38 | 11 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2015 | Sprintcup 3 | D 13-16 | 51.53 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2015 | RingAlm-cup 1 | C-Åpen | 19.58 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2013 | Sport8 serien 5 | D 13-16C | 29.01 | 1 /2 | 2.59 | 17.25 | 1.47 | 16.29 | 1.31 | – |
| 29.05.2013 | Sport8serien 2 | D 13-16C | 47.27 | 1 /3 | 12.25 | 23.20 | 6.06 | – | – | – |
| 15.05.2013 | Sport8serien 1 | D 13-14 | 43.39 | 14 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2013 | Østfoldsprinten 1 | D 13-16C | 24.35 | 3 /3 | 7.24 | 14.50 | 4.28 | – | – | – |
| 06.06.2012 | Sport8 serien 3 | D 13-14 | 47.02 | 18 /18 | 4.43 | 26.01 | 2.37 | 19.36 | 1.52 | – |
| 30.05.2012 | Sport8serien 2 | D 13-14 | 30.10 | 15 /22 | 5.40 | 19.11 | 3.36 | – | – | – |
| 23.05.2012 | Sport8serien løp 1 | D 13-14 | 50.57 | 15 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2011 | Blodslitet | D11-12 | 1.48.46 | 47 /48 | – | – | – | – | – | – |