Løperprofil
Östen Eriksson
Avesta
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.03
- Løpskapasitet
- 17.54
- O-evne
- 2.09
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 25
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 129 s
- Disk/brutt
- 22 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juli (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 45 (sist 27.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4581 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4536 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0957 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0174 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 24,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9662 |
| bomVekt | 171,39 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8614 |
| bomStorSigma | 1,0094 |
| antallBom | 89 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,2231 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0744 |
| havariVekt | 14,56 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0048 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9742 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0092 |
| fartSesongSin | 0,0036 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4765,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5335,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.14
- Løpskapasitet
- 13.57
- O-evne
- 0.16
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.48
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 16.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5437 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3918 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1796 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0871 |
| bomVekt | 2,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,406 |
| bomStorSigma | 0,7084 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0581 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5176 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5276,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 23 | 17.02.2026 Portugal "O" Meeting 2026 - Long Distance, bom 2.49 | 48 | – |
| Bom over fem minutter | 25 | 17.02.2026 Portugal "O" Meeting 2026 - Long Distance, bom 10.38 | 80 | – |
| Bom over ti minutter | 25 | 17.02.2026 Portugal "O" Meeting 2026 - Long Distance, bom 10.38 | 135 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.09.2026 | Skärmjakten, dag 2, medel | H80 | 35.10 | 7 /12 | 2.07 | 19.24 | 1.10 | 19.57 | 2.09 | |
| 26.09.2026 | Skärmjakten, dag 1, lång | H80 | 40.57 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2026 | Lännamedeln | H80 | 13.23 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 03.04.2026 | Påsk-OL | H80 | 37.45 | 9 /11 | 3.54 | 18.52 | 1.57 | 19.48 | 2.20 | |
| 17.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Long Distance | M80 | 1.08.00 | 23 /31 | 16.58 | 22.06 | 5.31 | 19.41 | 2.25 | |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle Distance GOLD WRE | M80 | 45.03 | 21 /31 | 9.45 | 22.46 | 4.56 | 19.41 | 2.25 | |
| 15.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Lond Distance | M80 | 1.17.33 | 27 /31 | 0.40 | 25.35 | 0.13 | 19.41 | 2.25 | |
| 14.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle GOLD WRE | M80 | 1.12.10 | 24 /31 | 31.21 | (30.59) | 13.27 | 19.41 | 2.25 | |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | M75 | 50.15 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M75 | 36.34 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M75 | 1.28.53 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M75 | 39.21 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 27.10.2024 | Oktoberracet | H75 | 40.45 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2024 | Linnédubbeln, medel | H75 | 52.21 | 13 /16 | 8.58 | 20.33 | 3.31 | 17.51 | 2.05 | |
| 01.09.2024 | Veteran-SM, lång | H75 | 1.14.47 | 36 /55 | 1.52 | 17.33 | 0.26 | 17.51 | 2.05 | |
| 31.08.2024 | Veteran-SM, medel | H75 | 51.48 | 34 /77 | 6.40 | 16.53 | 2.10 | 17.34 | 2.06 | |
| 07.07.2024 | Eskilstuna Weekend, etapp 3, lång | H75 | 1.11.17 | 26 /31 | 15.32 | 19.12 | 4.11 | 17.41 | 2.08 | |
| 06.07.2024 | Eskilstuna Weekend E2 resultat | H75 | 57.38 | 16 /31 | 3.29 | 14.37 | 0.53 | 17.41 | 2.08 | |
| 05.07.2024 | Eskilstuna Weekend, etapp 1, medel | H75 | 44.25 | 26 /31 | 10.59 | 19.25 | 4.48 | 17.41 | 2.08 | |
| 27.06.2024 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 3, lång | H75 | 1.00.50 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.06.2024 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 2, medel | H75 | 40.01 | 8 /13 | 6.53 | 18.33 | 3.11 | 17.54 | 1.57 | |
| 25.06.2024 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 1, medel | H75 | 41.26 | 11 /14 | 6.35 | 18.56 | 3.01 | 17.54 | 1.57 | |
| 25.06.2024 | Idrefjällens 3-dagars etapp 2 | H75 | 40.01 | 8 /13 | 6.36 | 18.23 | 3.02 | 17.54 | 1.57 | |
| 26.05.2024 | Faxeträffen, dag 2, medel | H75 | 53.58 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2024 | Fäbodloppet, dag 2, medel | H75 | 54.57 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2024 | Fäbodloppet, dag 1, medel | H75 | 43.08 | 17 /23 | 7.28 | 19.35 | 3.23 | 17.46 | 1.48 | |
| 12.05.2024 | DOL-kampen, dag 2 | H75 | 47.21 | 9 /10 | 7.03 | 19.42 | 2.56 | 17.46 | 1.48 | |
| 11.05.2024 | DOL-kampen, dag 1 | H75 | 51.18 | 16 /19 | 9.12 | 21.53 | 3.55 | 17.46 | 1.48 | |
| 01.05.2024 | Silverjakten | H75 | 36.36 | 7 /16 | 0.01 | 14.39 | 0.00 | 17.46 | 1.48 | |
| 13.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4 | M75 | 1.18.26 | 22 /51 | 10.26 | 17.48 | 2.22 | 17.06 | 1.43 | |
| 12.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 3 | M75 | 1.09.35 | 37 /54 | 16.26 | 23.01 | 5.26 | 17.06 | 1.43 | |
| 11.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 2 | M75 | 46.23 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 10.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 1 | M75 | 38.34 | 25 /58 | 1.50 | 16.26 | 0.47 | 17.06 | 1.43 | |
| 22.10.2023 | Arosträffen | H75 | 55.11 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2023 | Skärmjakten, dag 2, medel | H75 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2023 | DM, medel, Dalarna | H75 | 27.58 | 9 /15 | 2.00 | 15.33 | 1.07 | 16.43 | 1.38 | |
| 10.09.2023 | Veteran-SM, lång, med Tivedstrippeln, dag 3 | H75 | 1.19.36 | 32 /87 | 7.23 | 15.49 | 1.28 | 16.43 | 1.38 | |
| 09.09.2023 | Veteran-SM, medel, med Tivedstrippeln, dag 2 | H75 | 51.08 | 63 /95 | 11.23 | 19.13 | 4.17 | 16.43 | 1.38 | |
| 18.08.2023 | WMOC 2023 Long Final | M75-B | 1.19.37 | 32 /84 | 11.16 | 18.43 | 2.39 | 16.33 | 1.29 | |
| 16.08.2023 | WMOC 2023 Middle Final | M75-B | 40.23 | 10 /86 | 3.00 | 14.36 | 1.05 | 16.33 | 1.29 | |
| 15.08.2023 | WMOC 2023 Forest Qualificatio | M75-1 | 1.00.41 | 31 /58 | 3.10 | 16.15 | 0.51 | 16.33 | 1.29 | |
| 06.08.2023 | NOK:s nationella, dag 2 | H75 | 51.27 | 9 /13 | 1.11 | 14.53 | 0.21 | 16.33 | 1.29 | |
| 05.08.2023 | NOK:s nationella, dag 1 | H75 | 42.20 | 13 /17 | 1.23 | 16.44 | 0.33 | 16.33 | 1.29 | |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H75 | 50.53 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 75- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 75- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 75- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 75- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H75 | 1.12.05 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H75 | 45.10 | 5 /21 | 2.22 | 16.00 | 0.50 | 16.45 | 1.45 | |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H75 | 49.26 | 5 /21 | 2.49 | 15.35 | 0.53 | 16.45 | 1.45 | |
| 16.04.2023 | Enenracet | H75 | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2023 | Påsk-OL | H75 | 1.01.51 | 15 /21 | 14.03 | 18.10 | 4.08 | 16.50 | 2.02 | |
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | M75 | 1.03.35 | 43 /69 | 14.38 | 17.43 | 4.05 | 16.14 | 1.51 | |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | M75 | 40.22 | 45 /72 | 7.46 | 17.29 | 3.22 | 16.14 | 1.51 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | M75 | 1.03.37 | 41 /72 | 12.29 | 17.12 | 3.23 | 16.14 | 1.51 | |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | M75 | 30.15 | 23 /72 | 0.13 | 14.40 | 0.06 | 16.14 | 1.51 | |
| 23.10.2022 | Oktoberracet | H75 | 38.20 | 5 /25 | 2.00 | 13.44 | 0.43 | 15.59 | 1.17 | |
| 18.09.2022 | Veteran-SM, lång | H75 | 1.00.25 | 27 /54 | 1.08 | 14.49 | 0.17 | 16.23 | 1.25 | |
| 17.09.2022 | Veteran-SM, medel | H75 | 36.07 | 31 /67 | 0.59 | 14.32 | 0.24 | 16.23 | 1.25 | |
| 16.09.2022 | Veteran-SM, sprint | H75 | 20.06 | 31 /40 | 7.53 | 17.47 | 6.58 | – | – | – |
| 03.07.2022 | Morokulien 2-dagars | H75 | 59.29 | 3 /6 | 2.55 | 15.17 | 0.45 | 16.57 | 1.59 | |
| 02.07.2022 | Morokulien 2-dagars | H75 | 54.49 | 6 /6 | 17.29 | 22.41 | 7.14 | 16.57 | 1.59 | |
| 01.05.2022 | Fäbodloppet dag 2 | H75 | 44.45 | 7 /8 | 1.06 | 15.48 | 0.23 | 16.54 | 1.24 | |
| 30.04.2022 | Fäbodloppet dag 1 | H75 | 40.34 | 11 /11 | 7.07 | 18.45 | 3.17 | 16.57 | 1.34 | – |
| 23.04.2022 | Kvarnsvedsträffen | H75 | 48.50 | 10 /13 | 5.45 | 17.08 | 2.01 | 16.57 | 1.34 | – |