Løperprofil
Ylva Eide
Stjørdals-Blink
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.58
- Løpskapasitet
- 12.46
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.33
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 22.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1204 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3524 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0933 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1053 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1399 |
| bomVekt | 6,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2793 |
| bomStorSigma | 0,8321 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0446 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3398,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3718,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.38
- Løpskapasitet
- 9.25
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.10
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1507 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4152 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,114 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2846 |
| bomVekt | 4,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0775 |
| bomStorSigma | 0,5841 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0824 |
| havariVekt | 0,31 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3494 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3573 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.49
- Løpskapasitet
- 13.22
- O-evne
- 2.27
- Jevnhet ±
- 15,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.45
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 5,5
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 21.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0394 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2351 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1549 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1045 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,21 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6633 |
| bomVekt | 16,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4516 |
| bomStorSigma | 0,6467 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0466 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0596 |
| havariVekt | 1,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0018 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8465 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0047 |
| fartSesongSin | −0,0038 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3158,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3737,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.54
- Løpskapasitet
- 8.58
- O-evne
- 0.57
- Jevnhet ±
- 11,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 23.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3425 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3246 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1095 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1477 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,09 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8192 |
| bomVekt | 5,97 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,207 |
| bomStorSigma | 0,729 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0341 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0325 |
| havariVekt | 0,24 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2142,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2368,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 22.09.2024 Älgjakten, bom 3.45 | 40 | – |
| Bom over fem minutter | 26 | 03.09.2024 SK7 Meråker, bom 10.03 | 122 | – |
| Bom over ti minutter | 26 | 03.09.2024 SK7 Meråker, bom 10.03 | 122 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten 6 gemensamma kontroller | 38.30 | 36 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten, 2 | 38.30 | 37 /48 | 5.51 | 20.28 | 3.07 | 17.08 | 1.26 | – |
| 21.09.2024 | Loffelunken med ungdomsserien, #8 | Lätt 2,5 km | 44.31 | 15 /23 | 4.10 | 25.02 | 2.21 | 18.53 | 2.39 | |
| 03.09.2024 | SK7 Meråker | C2 | 1.09.37 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2024 | Vårløpet | D 11-12 | 32.05 | 10 /12 | 6.53 | 18.10 | 3.54 | 16.47 | 2.44 | |
| 01.05.2024 | KM sprintstafett - Individuelle klasser | D 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | KM sprintstafett NTOK og STOK | D 11-12 | 19.01 | 17 | 2.22 | 14.07 | 1.45 | – | – | – |
| 26.09.2023 | Treningsløp SBO | C | 1.08.50 | 6 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten 6 gemensamma kontroller | 21.42 | 2 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten, 3 | 21.42 | 21 /30 | 1.03 | 14.16 | 0.41 | – | – | – |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | Mycket lätt 2 km | 23.20 | 8 /40 | 0.52 | 13.45 | 0.31 | 13.16 | 0.38 | |
| 12.09.2023 | Treningsløp SBO | C 2,0 | 36.36 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2023 | Stjørdalskarusell nr. 8-2023 | C 2,0 | 34.56 | 8 | 5.43 | 24.16 | 3.58 | 21.03 | 2.39 | |
| 16.05.2023 | Treningsløp SBO | C2 | 1.06.18 | 7 | 11.56 | (38.04) | 6.51 | 21.25 | 2.51 | – |
| 02.05.2023 | Treningsløp SBO | C2 2,2 | 53.48 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | Treningsløp Håmmårsbukta | C | 31.13 | 12 | 4.44 | 26.30 | 4.01 | – | – | – |
| 11.04.2023 | Treningsløp SBO | Kort | 35.19 | 11 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2022 | Treningsløp SBO | N1,5 | 17.57 | – | 1.25 | 12.15 | 0.58 | 11.57 | 0.39 | – |
| 28.09.2021 | Treningsløp natt golfbanen | N-åpen | 24.17 | – | 1.17 | 9.51 | 0.31 | – | – | – |