Løperprofil
Laura Tiits
Tampereen Pyrintö
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.07
- Løpskapasitet
- 10.35
- O-evne
- 0.32
- Jevnhet ±
- 6,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 1,5
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,065 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0767 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0638 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0333 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,66 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5413 |
| bomVekt | 49,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2974 |
| bomStorSigma | 0,7361 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0309 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 4,7 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0031 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0666 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2816,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2960,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 35 | 06.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2, bom 3.02 | 83 | – |
| Bom over fem minutter | 121 | hele karrieren siden 2021 | 121 | – |
| Bom over ti minutter | 121 | hele karrieren siden 2021 | 121 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | D45AL | 31.51 | 2 /16 | 1.33 | 10.17 | 0.30 | 11.03 | 0.32 | |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | D45AL | 15.45 | 1 /16 | 0.02 | 10.16 | 0.01 | 11.03 | 0.32 | |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | D45AL | 29.58 | 1 /16 | 0.06 | 10.31 | 0.02 | 11.03 | 0.32 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | D45AL | 29.45 | 2 /16 | 2.56 | 12.07 | 1.12 | 11.03 | 0.32 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | D45AL | 35.50 | 2 /17 | 1.01 | 10.42 | 0.18 | 11.03 | 0.32 | |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D40 | 45.09 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D40 | 57.53 | 6 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D40 | 46.48 | 5 /11 | 0.50 | 10.12 | 0.11 | 10.52 | 0.31 | |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D40 | 40.18 | 5 /11 | 0.58 | 10.25 | 0.15 | 10.52 | 0.31 | |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | D40AL | 47.48 | 5 /25 | 0.54 | 10.16 | 0.12 | 10.42 | 0.39 | – |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | D40AL | 22.25 | 2 /26 | 0.04 | 9.25 | 0.02 | 10.42 | 0.39 | – |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | D40AL | 29.00 | 6 /26 | 2.51 | 10.41 | 1.03 | 10.42 | 0.39 | – |
| 12.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio | D40AL | 37.31 | 5 /30 | 2.14 | 10.14 | 0.37 | 10.42 | 0.39 | – |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | D40AL | 33.09 | 7 /29 | 3.09 | 11.04 | 1.03 | 10.42 | 0.39 | – |