Løperprofil
Kaarle Tiits
Tampereen Pyrintö
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
B-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.12
- Løpskapasitet
- 8.06
- O-evne
- 1.06
- Jevnhet ±
- 6,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.16
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 16.07.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,332 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,148 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0666 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2205 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0289 |
| bomVekt | 3,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3181 |
| bomStorSigma | 0,7943 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 0,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7278 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2157,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2448 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.21
- Løpskapasitet
- 9.35
- O-evne
- 0.46
- Jevnhet ±
- 7,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 2,0
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2885 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2895 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0755 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0428 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,57 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,66 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5639 |
| bomVekt | 30,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,259 |
| bomStorSigma | 0,7186 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0381 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 4,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0143 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0787 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2254,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2436,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.30
- Løpskapasitet
- 7.50
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 28.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4882 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5633 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0902 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,154 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,98 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8421 |
| bomVekt | 5,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6082 |
| bomStorSigma | 0,8297 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0454 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1848,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2241,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 67 | 27.06.2023 Midnattsolgaloppen, bom 3.46 | 67 | – |
| Bom over fem minutter | 97 | hele karrieren siden 2021 | 97 | – |
| Bom over ti minutter | 97 | hele karrieren siden 2021 | 97 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | H14 | 14.25 | 3 /15 | 0.06 | 9.51 | 0.04 | 10.17 | 0.39 | – |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | H14 | 16.38 | 2 /16 | 0.32 | 9.28 | 0.18 | 10.17 | 0.39 | – |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | H14 | 22.44 | 6 /15 | 1.41 | 10.36 | 0.47 | 10.17 | 0.39 | – |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | H14 | 22.25 | 2 /15 | 0.24 | 9.14 | 0.10 | 10.17 | 0.39 | – |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | H14 | 24.33 | 1 /15 | 0.00 | 9.11 | 0.00 | 10.17 | 0.39 | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H12 | 32.51 | 5 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H12 | 28.53 | 1 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H12 | 23.48 | 1 /11 | 1.35 | 9.33 | 0.38 | 11.42 | 1.23 | – |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H12 | 30.01 | 3 /11 | 3.47 | 11.53 | 1.30 | 11.42 | 1.23 | – |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | H9RR | 27.33 | 4 /29 | 0.37 | 10.32 | 0.14 | 12.03 | 1.08 | – |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | H9RR | 26.25 | 4 /29 | 1.34 | 9.51 | 0.35 | 12.03 | 1.08 | – |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | H9RR | 33.08 | 19 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 12.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio | H9RR | 20.35 | 10 /28 | 4.11 | 12.23 | 2.31 | 12.03 | 1.08 | – |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | H9RR | 17.15 | 3 /27 | 0.11 | 10.09 | 0.06 | 12.03 | 1.08 | – |