Løperprofil
Marja-Liisa Parjanne
Espoon Suunta
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.21
- Løpskapasitet
- 15.00
- O-evne
- 2.21
- Jevnhet ±
- 12,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.49
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 118 s
- Disk/brutt
- 11 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 09.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2781 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,31 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1211 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0995 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,28 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0936 |
| bomVekt | 21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7737 |
| bomStorSigma | 1,0633 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1081 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 1,65 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0112 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1582 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0062 |
| fartSesongSin | 0,0067 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3990,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4616,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.21
- Løpskapasitet
- 10.08
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.04
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 11.07.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,223 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3341 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,057 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1823 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,018 |
| bomVekt | 5,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2596 |
| bomStorSigma | 0,729 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0577 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5419 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3755,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3838,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.24
- Løpskapasitet
- 15.16
- O-evne
- 2.09
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.11
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 107 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 27.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1759 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3189 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1678 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9807 |
| bomVekt | 1,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6745 |
| bomStorSigma | 0,7872 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0565 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3590,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4095,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 09.08.2024 WMOC Long Final, 9.8.2024, bom 10.45 | 23 | – |
| Bom over fem minutter | 4 | 09.08.2024 WMOC Long Final, 9.8.2024, bom 10.45 | 37 | – |
| Bom over ti minutter | 4 | 09.08.2024 WMOC Long Final, 9.8.2024, bom 10.45 | 37 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | W70 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | W70 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | W70 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 Night Sprint | W70 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | W70 | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | W70A | 1.18.18 | 49 /73 | 13.55 | 18.40 | 3.19 | 16.58 | 2.31 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | W70C | 29.05 | 1 /21 | 2.23 | 12.54 | 1.03 | 16.58 | 2.31 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | W70-2 | 49.06 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17-/Lätt 5 km | 58.03 | 2 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17-/Lätt 5 km | 1.05.32 | 4 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | B-åpen 17-/Medelsvår 3 km/5 km | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | B-åpen 17-/Medelsvår 3 km/5 km | 57.31 | 12 /19 | 4.37 | 19.04 | 1.32 | – | – | – |
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | W65 | 55.05 | 24 /69 | 4.48 | 16.05 | 1.24 | 18.36 | 2.54 | |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | W65 | 44.48 | 49 /70 | 11.24 | 21.08 | 5.23 | 18.36 | 2.54 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | W65 | 1.10.50 | 52 /68 | 18.02 | 21.06 | 5.22 | 18.36 | 2.54 | |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | W65 | 38.36 | 46 /70 | 4.21 | 19.58 | 2.15 | 18.36 | 2.54 | |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | W65-B | 58.33 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | W65-B | 53.48 | 13 /87 | 14.27 | 19.34 | 5.15 | 18.54 | 3.58 | – |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | W65-2 | 1.37.44 | 34 /56 | 29.19 | 24.33 | 7.22 | 18.54 | 3.58 | – |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | W65-B | 19.27 | 4 /84 | 0.44 | 10.53 | 0.25 | 10.30 | 0.16 | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | W65-3 | 26.54 | 37 /55 | 7.16 | 14.40 | 3.58 | 10.30 | 0.16 | – |