Løperprofil
Sara Rudh
Avesta
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.06
- Løpskapasitet
- 10.55
- O-evne
- 1.10
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.12
- Sikkerhet
- 27
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±2,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 43 (sist 04.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0356 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0374 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0942 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0167 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 10,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 26,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9807 |
| bomVekt | 280,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4305 |
| bomStorSigma | 0,8017 |
| antallBom | 113 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0197 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0744 |
| havariVekt | 15,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0039 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5746 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0166 |
| fartSesongSin | 0,0112 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2908 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3220 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.57
- Løpskapasitet
- 7.48
- O-evne
- 0.08
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0378 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0465 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0578 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0391 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,58 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7903 |
| bomVekt | 32,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1157 |
| bomStorSigma | 0,6453 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,047 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,97 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0102 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9017 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2893,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2946 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.35
- Løpskapasitet
- 13.03
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.31
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 22.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0198 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1191 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1593 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8615 |
| bomVekt | 2,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,435 |
| bomStorSigma | 0,8299 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0822 |
| havariVekt | 0,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3071,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3432,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 72 | 20.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång, bom 3.48 | 72 | – |
| Bom over fem minutter | 88 | 01.07.2026 Fjord-O 2026, bom 5.54 | 122 | – |
| Bom over ti minutter | 383 | 28.06.2024 3+3 i Sälen, etapp 1, medel, bom 11.58 | 383 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.10.2026 | Tuna Ting, dag 2, medel | Svart 5,0 | 1.00.37 | 24 /47 | 1.59 | 12.09 | 0.24 | 12.06 | 1.10 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | D35 Kort | 45.56 | 17 /112 | 1.34 | 10.22 | 0.21 | 11.56 | 1.06 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | D35 Kort | 44.50 | 48 /112 | 2.54 | 11.44 | 0.46 | 11.56 | 1.06 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | D35 Kort | 31.22 | 30 /112 | 2.16 | 10.47 | 0.47 | 11.56 | 1.06 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D35 Kort | 49.36 | 28 /112 | 1.50 | 10.18 | 0.23 | 11.56 | 1.06 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D35 Kort | 52.09 | 54 /112 | 7.27 | 11.46 | 1.41 | 11.56 | 1.06 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 35- | 18.16 | 2 /8 | 0.07 | 7.33 | 0.03 | 8.06 | 0.08 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 35- | 1.34.58 | 4 /16 | 9.35 | 11.36 | 1.10 | 11.56 | 1.06 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 35- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 35- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2026 | Hammarslaget, dag 2, sprint | Blå 2,5 | 21.07 | 2 /12 | 0.02 | 8.21 | 0.01 | 8.19 | 0.10 | – |
| 26.10.2025 | Tweedaagse Noord-West Veluwe Day 2 | W35 | 1.01.10 | 5 /13 | 2.28 | 13.00 | 0.31 | 12.27 | 1.09 | |
| 25.10.2025 | Tweedaagse Noord-West Veluwe | W35 | 36.52 | 3 /15 | 2.56 | 11.59 | 0.57 | 12.27 | 1.09 | |
| 30.08.2025 | Trampen, dag 1, medel | Svart 5,0 | 1.25.25 | 8 /10 | 13.49 | 15.10 | 2.27 | 12.25 | 1.13 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | D21 Kort | 1.05.46 | 46 /173 | 1.25 | 10.54 | 0.14 | 12.11 | 1.08 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | D21 Kort | 57.32 | 70 /173 | 5.13 | 12.03 | 1.06 | 12.11 | 1.08 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | D21 Kort | 39.31 | 47 /173 | 1.55 | 10.45 | 0.31 | 12.11 | 1.08 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | D21 Kort | 1.14.58 | 71 /173 | 3.28 | 12.09 | 0.34 | 12.11 | 1.08 | |
| 11.07.2025 | Austrian O-Days 2025 - Stage 6 | W21B | 41.20 | 2 /12 | 7.14 | 13.01 | 2.17 | 12.11 | 1.08 | |
| 10.07.2025 | Austrian O-Days 2025 - Stage 5 | W21B | 54.58 | 2 /9 | 5.34 | 11.21 | 1.09 | 12.11 | 1.08 | |
| 09.07.2025 | Austrian O-Days 2025 - Stage 4 | W21B | 43.33 | 3 /12 | 4.25 | 11.50 | 1.12 | 12.11 | 1.08 | |
| 08.07.2025 | Austrian O-Days 2025 - Stage 3 | W21B | 38.02 | 1 /10 | 2.00 | 11.10 | 0.35 | 12.11 | 1.08 | |
| 07.07.2025 | Austrian O-Days 2025 - Additional Sprint | MW19 long | 30.51 | 16 /23 | 1.06 | 8.01 | 0.17 | – | – | – |
| 29.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 3, medel | Svart 5 km | 45.33 | 7 /27 | 0.51 | 10.10 | 0.11 | 12.47 | 1.18 | |
| 28.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 2, lång | Svart 5 km | 1.00.11 | 10 /31 | 8.15 | 11.44 | 1.37 | 12.47 | 1.18 | |
| 27.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 1, medel | Svart 5 km | 1.07.44 | 10 /24 | 5.12 | 11.47 | 0.54 | 12.47 | 1.18 | |
| 30.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 3, medel | Svår 5 km | 56.04 | 16 /31 | 3.59 | 12.38 | 0.54 | 14.06 | 1.17 | |
| 29.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 2, lång | Svår 5 km | 1.06.54 | 18 /34 | 2.25 | 12.47 | 0.28 | 14.06 | 1.17 | |
| 28.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 1, medel | Svår 5 km | 1.47.38 | 22 /27 | 31.43 | 18.25 | 5.26 | 14.09 | 1.18 | |
| 12.05.2024 | DOL-kampen, dag 2 | Svår 5 km | 1.15.05 | 13 /15 | 5.26 | 15.35 | 1.08 | 14.26 | 1.24 | |
| 11.05.2024 | DOL-kampen, dag 1 | Svår 5 km | 1.08.57 | 20 /25 | 7.43 | 15.08 | 1.42 | 14.26 | 1.24 | |
| 01.05.2024 | Silverjakten | Svår 5 km | 1.23.27 | 39 /43 | 10.30 | 16.32 | 2.05 | 14.26 | 1.24 | |
| 19.04.2024 | Uppsala möte, natt | Svår 3 km | 41.03 | 4 /10 | 1.48 | 13.46 | 0.36 | 13.41 | 1.25 | |
| 14.01.2024 | SkidO, Svenska cupen (endast juniorer), medel + Svenska SkidO-träffen | Medelsvår 5 km | 1.11.23 | 20 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 13.01.2024 | SkidO, Svenska cupen (endast juniorer), sprint + Svenska SkidO-träffen | Medelsvår 4 km | 1.00.45 | 13 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2023 | DM, medel, Dalarna | Svår 3 km | 38.03 | 19 /54 | 3.09 | 12.24 | 1.02 | 13.35 | 1.30 | |
| 22.09.2023 | DM, natt, Uppland | Medelsvår 3 km | 42.50 | 3 /9 | 0.28 | 14.38 | 0.10 | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | D21 Kort-2 | 53.33 | 47 /148 | 1.04 | 11.13 | 0.13 | 13.45 | 1.31 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | D21 Kort-2 | 42.27 | 75 /148 | 0.43 | 12.05 | 0.12 | 13.45 | 1.31 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | D21 Kort-2 | 44.47 | 69 /148 | 4.40 | 12.23 | 1.17 | 13.45 | 1.31 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | D21 Kort-2 | 1.10.38 | 98 /148 | 6.17 | 13.16 | 1.11 | 13.45 | 1.31 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | D21 Kort-2 | 1.05.18 | 104 /148 | 5.50 | 13.32 | 1.13 | 13.45 | 1.31 | |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | AK-åpen/Svår 3 km | 41.45 | 13 /43 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | AK-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | AK-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | AK-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | AK-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | AK-åpen/Svår 3 km | 51.15 | 13 /39 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | AK-åpen/Svår 3 km | 46.20 | 16 /33 | 4.48 | 15.42 | 1.38 | 15.40 | 2.12 | |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | AK-åpen/Svår 3 km | 45.46 | 8 /25 | 3.22 | 13.11 | 0.58 | 14.56 | 1.55 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D21 Kort-2 | 1.31.55 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D21 Kort-2 | 48.09 | 91 /130 | 7.12 | 16.56 | 2.32 | 15.47 | 2.20 | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D21 Kort-2 | 1.31.56 | 103 /130 | 8.17 | 20.16 | 1.50 | 15.47 | 2.20 | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D21 Kort-2 | 1.12.56 | 55 /130 | 7.32 | 13.20 | 1.23 | 15.47 | 2.20 | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D21 Kort-2 | 1.11.36 | 99 /130 | 13.46 | 17.41 | 3.24 | 15.47 | 2.20 | – |
| 03.07.2022 | 3+3 i Sälen | Svår 5 km | 1.28.11 | 24 /33 | 25.37 | 17.33 | 5.06 | 15.47 | 2.20 | – |
| 02.07.2022 | 3+3 i Sälen | Svår 5 km | 1.02.57 | 16 /30 | 7.36 | 13.49 | 1.40 | 15.47 | 2.20 | – |
| 01.07.2022 | 3+3 i Sälen | Svår 5 km | 1.12.25 | 14 /25 | 5.29 | 14.17 | 1.05 | 15.47 | 2.20 | – |