Løperprofil
Aino Leijon
Avesta
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
6 løp
B-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.43
- Løpskapasitet
- 11.44
- O-evne
- 0.59
- Jevnhet ±
- 6,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.29
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 11 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0379 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0406 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,068 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0376 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,9 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9147 |
| bomVekt | 54,15 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4379 |
| bomStorSigma | 0,646 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,11 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0677 |
| havariVekt | 5,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0008 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5306 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3123,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3384,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.55
- Løpskapasitet
- 8.39
- O-evne
- 0.16
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0653 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0813 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0712 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0464 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,95 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1317 |
| bomVekt | 19,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3386 |
| bomStorSigma | 0,7172 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0508 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0041 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7806 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3210,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3309,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.04
- Løpskapasitet
- 10.10
- O-evne
- 1.54
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.53
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 28.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2296 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2755 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0791 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1446 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,14 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8708 |
| bomVekt | 11,61 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6272 |
| bomStorSigma | 0,839 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0532 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,63 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2392 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2837,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 15 | 01.07.2026 Fjord-O 2026, bom 2.07 | 82 | – |
| Bom over fem minutter | 37 | 11.07.2025 Austrian O-Days 2025 - Stage 6, bom 7.59 | 115 | – |
| Bom over ti minutter | 180 | hele karrieren siden 2023 | 180 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.10.2026 | Tuna Ting, dag 2, medel | D35 | 48.25 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2026 | DM, lång, Dalarna + Tuna Ting, dag 1, lång | D35 | 1.26.46 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | AL-åpen | 27.28 | 25 /29 | 4.15 | 10.40 | 1.39 | 9.07 | 0.17 | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | AL-åpen | 1.24.09 | 26 /61 | 8.17 | 12.58 | 1.17 | 12.47 | 1.00 | |
| 11.07.2025 | Austrian O-Days 2025 - Stage 6 | W21B | 47.18 | 6 /12 | 10.35 | 14.53 | 3.20 | 12.22 | 0.54 | – |
| 10.07.2025 | Austrian O-Days 2025 - Stage 5 | W21B | 53.13 | 1 /9 | 1.57 | 10.59 | 0.24 | 12.22 | 0.54 | – |
| 09.07.2025 | Austrian O-Days 2025 - Stage 4 | W21B | 44.15 | 4 /12 | 1.54 | 12.01 | 0.31 | 12.22 | 0.54 | – |
| 08.07.2025 | Austrian O-Days 2025 - Stage 3 | W21B | 43.21 | 4 /10 | 2.09 | 12.44 | 0.38 | 12.22 | 0.54 | – |
| 07.07.2025 | Austrian O-Days 2025 - Additional Sprint | MW19 short | 21.34 | 7 /13 | 1.32 | 8.02 | 0.34 | – | – | – |
| 12.05.2024 | DOL-kampen, dag 2 | Svår 3 km | 41.20 | 5 /31 | 3.04 | 12.04 | 0.54 | 11.57 | 0.51 | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Etappstart Medelsvår 4,0 | 48.22 | 6 /74 | 3.56 | 10.16 | 0.50 | 11.26 | 1.40 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Etappstart Medelsvår 5,0 | 41.32 | 19 /82 | 4.22 | 11.21 | 1.12 | 11.26 | 1.40 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Etappstart Medelsvår 6,0 | 1.00.16 | 7 /30 | 5.20 | 10.08 | 0.54 | 11.26 | 1.40 | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | Etappstart Medelsvår 4,0 | 43.58 | 8 /102 | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | Etappstart Medelsvår 5,0 | 58.27 | 13 /62 | 8.34 | 10.22 | 1.31 | 11.26 | 1.40 | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | AK-åpen/Svår 3 km | 32.46 | 5 /43 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | AK-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | AK-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | AK-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | AK-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | AK-åpen/Svår 3 km | 1.00.23 | 21 /39 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | AK-åpen/Svår 3 km | 42.18 | 11 /33 | 3.31 | 14.20 | 1.12 | – | – | – |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | AK-åpen/Svår 3 km | 38.32 | 4 /25 | 2.20 | 11.06 | 0.40 | – | – | – |