Løperprofil
Mikko Parjanne
Espoon Suunta
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
17 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.16
- Løpskapasitet
- 14.21
- O-evne
- 0.55
- Jevnhet ±
- 7,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 05.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2391 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2204 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0765 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0302 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,94 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0202 |
| bomVekt | 69,8 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2119 |
| bomStorSigma | 0,7045 |
| antallBom | 46 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0328 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 3,97 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3587 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0039 |
| fartSesongSin | −0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3821,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4063,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.16
- Løpskapasitet
- 10.56
- O-evne
- 0.20
- Jevnhet ±
- 6,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.10
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 04.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2986 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2231 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,064 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0989 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,99 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1549 |
| bomVekt | 17,35 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5761 |
| bomStorSigma | 0,6767 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0545 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,61 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6415 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4052,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4176,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 64 | 09.08.2024 WMOC Long Final, 9.8.2024, bom 2.52 | 64 | – |
| Bom over fem minutter | 217 | 13.07.2022 WMOC 2022 Forest Qualification, bom 26.08 | 217 | – |
| Bom over ti minutter | 217 | 13.07.2022 WMOC 2022 Forest Qualification, bom 26.08 | 217 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | H75 | 55.05 | 9 /29 | 0.50 | 14.16 | 0.13 | 14.53 | 0.53 | |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | M75 | 44.00 | 30 /106 | 1.54 | 14.22 | 0.37 | 14.17 | 0.58 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M75 | 34.16 | 26 /108 | 2.24 | 14.07 | 0.59 | 14.17 | 0.58 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M75 | 50.23 | 21 /107 | 3.15 | 14.10 | 0.55 | 14.17 | 0.58 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 Night Sprint | M75 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M75 | 32.13 | 20 /109 | 2.00 | 12.56 | 0.48 | 14.17 | 0.58 | |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M75B | 1.10.16 | 31 /74 | 5.45 | 14.32 | 1.11 | 14.43 | 1.15 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M75B | 45.52 | 47 /79 | 3.51 | 17.15 | 1.27 | 14.36 | 1.19 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M75-2 | 53.39 | 21 /71 | 6.21 | 13.03 | 1.33 | 14.43 | 1.15 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M75A | 23.53 | 64 /78 | 7.28 | 13.49 | 4.19 | 10.11 | 0.26 | |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M75-1 | 17.09 | 19 /57 | 1.46 | 10.22 | 1.04 | 10.11 | 0.26 | |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H70 | 52.17 | 21 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H70 | 1.04.06 | 21 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H70 | 1.01.42 | 18 /27 | 1.28 | 14.32 | 0.21 | 15.18 | 1.02 | |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H70 | 47.30 | 19 /27 | 3.50 | 14.58 | 1.12 | 15.18 | 1.02 | |
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | M70 | 55.06 | 41 /88 | 2.25 | 13.46 | 0.36 | 15.02 | 1.06 | |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | M70 | 34.51 | 44 /89 | 3.45 | 14.30 | 1.34 | 15.02 | 1.06 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | M70 | 1.13.33 | 42 /90 | 5.19 | 14.35 | 1.03 | 15.02 | 1.06 | |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | M70 | 39.39 | 60 /89 | 3.48 | 16.19 | 1.34 | 15.02 | 1.06 | |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | M70-B | 1.16.18 | 25 /81 | 3.30 | 15.19 | 0.42 | 15.57 | 1.33 | – |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | M70-C | 40.22 | 2 /64 | 3.09 | 14.53 | 1.10 | 15.57 | 1.33 | – |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | M70-3 | 1.41.38 | 55 /75 | 29.45 | 21.01 | 6.09 | 15.57 | 1.33 | – |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | M70-B | 23.29 | 41 /81 | 2.06 | 11.31 | 1.02 | 11.13 | 0.21 | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | M70-1 | 30.12 | 45 /75 | 8.35 | 15.00 | 4.16 | 11.13 | 0.21 | – |