Løperprofil
Kaisa Kirves
Espoon Suunta
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
5 løp
B-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.02
- Løpskapasitet
- 8.17
- O-evne
- 1.44
- Jevnhet ±
- 6,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.28
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 109 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 16.07.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3098 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1577 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0684 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2195 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,974 |
| bomVekt | 3,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,694 |
| bomStorSigma | 0,96 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6998 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2205,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2669,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.07
- Løpskapasitet
- 11.16
- O-evne
- 0.51
- Jevnhet ±
- 14,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.55
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juli (±2,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 22.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,134 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1242 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1447 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0726 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,91 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7334 |
| bomVekt | 32,03 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1582 |
| bomStorSigma | 0,6024 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,044 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 2,42 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0083 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2185 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0188 |
| fartSesongSin | 0,006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2651,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2849,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.33
- Løpskapasitet
- 8.17
- O-evne
- 1.16
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.36
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 25.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4328 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5649 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0977 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1548 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,98 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8572 |
| bomVekt | 5,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,355 |
| bomStorSigma | 0,7806 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0467 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,24 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,73 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1955,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2253,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 69 | 02.03.2025 Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2, bom 2.10 | 69 | – |
| Bom over fem minutter | 133 | 16.07.2021 FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio, bom 5.35 | 133 | – |
| Bom over ti minutter | 144 | 14.07.2021 FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio, bom 26.15 | 144 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.06.2025 | O-Festival lang | D 14 | 30.42 | 11 /37 | 1.03 | 11.21 | 0.23 | 13.43 | 0.47 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | D 14 | 30.52 | 10 /39 | 2.08 | 11.56 | 0.49 | 13.43 | 0.47 | |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | D 14 | 13.22 | 12 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 22.03.2025 | Lapin Lumirastit 2025 Keskimatkla | D15 | 24.10 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | W14 | 43.48 | 5 /18 | 1.02 | 13.51 | 0.20 | 15.59 | 0.51 | – |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | W14 | 41.42 | 6 /21 | 3.40 | 16.44 | 1.28 | 15.59 | 0.51 | – |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | W14 | 46.01 | 11 /21 | 4.02 | 19.47 | 1.44 | 15.59 | 0.51 | – |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 Night Sprint | W14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | W14 | 33.31 | 10 /30 | 2.36 | 18.29 | 1.26 | 15.59 | 0.51 | – |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 Night Sprint | W14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2024 | Ankkurirastit | D13 | 26.37 | 7 /19 | 1.22 | 11.16 | 0.35 | – | – | – |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | D 11-12 | 24.06 | 3 /40 | 1.05 | 8.54 | 0.24 | 10.50 | 0.44 | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | D 11-12 | 17.38 | 7 /52 | 0.04 | 10.14 | 0.02 | 10.50 | 0.44 | – |
| 23.06.2023 | O-festivalen sprint øvrige klasser | D 11-12 | 12.54 | 3 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | D10RR | 32.31 | 16 /25 | 5.49 | 12.26 | 2.13 | 14.13 | 3.28 | – |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | D10RR | 28.02 | 7 /25 | 3.15 | 10.27 | 1.13 | 14.12 | 3.29 | – |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | D10RR | 47.47 | 28 /28 | 25.26 | (23.06) | 12.18 | 14.13 | 3.28 | – |
| 12.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio | D10RR | 17.29 | 9 /27 | 1.31 | 10.31 | 0.55 | 14.13 | 3.28 | – |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | D10RR | 17.03 | 7 /28 | 1.07 | 10.02 | 0.39 | 14.13 | 3.28 | – |