Løperprofil
Christina Danielsson Gohde
Västerås SOK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
19 løp
Sprintrankingen
6 løp
C-rankingen
8 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 38.56
- Løpskapasitet
- 35.06
- O-evne
- 3.50
- Jevnhet ±
- 12,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.19
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 173 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±1,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 19 (sist 19.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 1,1285 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 1,1583 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1234 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0331 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,35 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3738 |
| bomVekt | 42,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,1535 |
| bomStorSigma | 0,9456 |
| antallBom | 59 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,044 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 2,68 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0085 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6973 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0092 |
| fartSesongSin | −0,0087 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 9343,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 10364,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.36
- Løpskapasitet
- 15.21
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.29
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 18.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6385 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6471 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,055 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0309 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,29 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0884 |
| bomVekt | 31,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3809 |
| bomStorSigma | 0,6564 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0477 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,83 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0026 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,3056 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0015 |
| fartSesongSin | 0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5689,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5784,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 25.40
- Løpskapasitet
- 23.55
- O-evne
- 1.46
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.39
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 11 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 13.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6251 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,791 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0984 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,31 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9317 |
| bomVekt | 3,13 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5094 |
| bomStorSigma | 0,8093 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1053 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,97 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5627,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6040,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 29.10
- Løpskapasitet
- 26.50
- O-evne
- 2.20
- Jevnhet ±
- 12,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.17
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 106 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 20.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,7404 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,7751 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1215 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0432 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,75 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,938 |
| bomVekt | 40,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6664 |
| bomStorSigma | 1,0187 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0369 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0646 |
| havariVekt | 2,91 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0018 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8699 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0032 |
| fartSesongSin | −0,0111 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 6337 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6888,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 13 | 19.09.2026 Veteran-SM, medel, bom 8.53 | 58 | – |
| Bom over fem minutter | 13 | 19.09.2026 Veteran-SM, medel, bom 8.53 | 58 | – |
| Bom over ti minutter | 18 | 19.09.2026 Veteran-SM, medel, bom 10.54 | 101 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.2026 | Veteran-SM, lång + publiktävling (medel) | Gul 2,5 | 59.53 | 25 /33 | 0.44 | 28.26 | 0.21 | 29.14 | 2.20 | |
| 19.09.2026 | Veteran-SM, medel | D75 | 1.49.02 | 45 /48 | 32.50 | 54.15 | 16.20 | 38.53 | 3.51 | |
| 18.09.2026 | Veteran-SM, sprint | D75 | 18.13 | 25 /35 | 0.22 | 15.18 | 0.18 | 15.35 | 0.15 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | N2-åpen 17- | 22.00 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2025 | Avestapropagandan + DM, medel, Västmanland | Gul 2,5 | 2.15.52 | 10 /13 | 21.49 | (46.40) | 7.30 | 30.11 | 2.39 | |
| 14.09.2025 | Veteran-SM, lång | Orange 2,0 | 1.58.02 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2025 | Veteran-SM, medel | Orange 2,0 | 49.52 | 55 /79 | 0.30 | 28.33 | 0.17 | – | – | – |
| 12.09.2025 | Veteran-SM, sprint | D75 | 21.02 | 40 /44 | 2.07 | 17.03 | 1.43 | 15.40 | 0.19 | |
| 05.07.2025 | Eskilstuna Weekend, etapp 2, lång | Gul 2,5 km | 1.11.08 | 23 /28 | 2.33 | 28.10 | 1.01 | 27.20 | 1.58 | |
| 21.09.2024 | Linnédubbeln, medel | Lätt 2,5 km | 1.12.54 | 19 /25 | 5.12 | 29.21 | 2.06 | 27.41 | 2.20 | |
| 06.07.2024 | Eskilstuna Weekend E2 resultat | Lätt 2,5 km | 1.01.47 | 35 /48 | 2.16 | 27.18 | 1.00 | 26.47 | 2.33 | |
| 01.05.2024 | Silverjakten | Lätt 2,5 km | 1.20.24 | 25 /30 | 12.10 | (38.48) | 5.52 | 24.46 | 2.46 | |
| 22.10.2023 | Arosträffen | Lätt 2,2 km | 58.23 | 12 /17 | 8.16 | 23.14 | 3.17 | 21.58 | 2.17 | |
| 18.08.2023 | WMOC 2023 Long Final | W75-B | 1.37.04 | 31 /40 | 26.43 | 36.09 | 9.57 | 29.00 | 3.20 | |
| 16.08.2023 | WMOC 2023 Middle Final | W75-B | 51.43 | 34 /44 | 10.36 | 32.05 | 6.35 | 29.00 | 3.20 | |
| 15.08.2023 | WMOC 2023 Forest Qualificatio | W75-1 | 1.49.04 | 30 /49 | 18.37 | 35.03 | 5.59 | 29.00 | 3.20 | |
| 13.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Final | W75-B | 16.19 | 10 /45 | 0.05 | 15.18 | 0.05 | 14.58 | 0.22 | |
| 12.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Qualification | W75-2 | 22.50 | 33 /47 | 3.12 | 16.42 | 2.20 | 14.58 | 0.22 | |
| 06.08.2023 | NOK:s nationella, dag 2 | D75 | 1.18.28 | 4 /7 | 8.38 | 29.47 | 3.31 | 29.00 | 3.20 | |
| 09.07.2023 | Eskilstuna Weekend, etapp 3, lång | Lätt 2,5 km | 43.21 | 31 /53 | 0.42 | 20.19 | 0.20 | 21.47 | 1.54 | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D75 | 1.08.53 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 75- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 75- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 75- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 75- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D75 | 1.36.16 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D75 | 1.42.30 | 4 /5 | 23.59 | 36.19 | 8.30 | 27.50 | 3.09 | |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D75 | 1.18.01 | 4 /5 | 16.14 | 33.01 | 6.52 | 27.50 | 3.09 | |
| 28.05.2023 | DM, sprint, Västmanland | Medelsvår | 36.07 | 12 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2023 | Enenracet | Lätt 2,5 km | 1.01.45 | 22 /37 | 10.58 | 26.44 | 4.45 | – | – | – |
| 23.10.2022 | Oktoberracet | D70 | 55.03 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D70 Motion | 57.12 | 6 /39 | 7.27 | 19.15 | 2.30 | 23.22 | 2.39 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D70 Motion | 38.13 | 3 /39 | 1.35 | 17.37 | 0.44 | 23.22 | 2.39 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D70 Motion | 1.31.00 | 22 /39 | 16.42 | 25.47 | 4.44 | 23.22 | 2.39 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D70 Motion | 1.16.30 | 14 /39 | 5.08 | 21.54 | 1.28 | 23.22 | 2.39 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D70 Motion | 54.41 | 15 /39 | 9.40 | 22.32 | 3.59 | 23.22 | 2.39 | |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | W70-B | 1.53.47 | 31 /63 | 24.49 | (36.05) | 7.52 | 23.22 | 2.39 | |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | W70-B | 1.03.17 | 14 /63 | 6.31 | 25.38 | 2.38 | 23.22 | 2.39 | |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | W70-1 | 1.32.22 | 42 /64 | 14.00 | 24.50 | 3.46 | 23.22 | 2.39 | |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | W70-B | 27.52 | 27 /63 | 7.53 | 19.24 | 5.29 | 15.00 | 0.29 | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | W70-1 | 39.07 | 45 /64 | 11.06 | (22.15) | 6.19 | 15.00 | 0.29 | – |
| 24.10.2021 | Helg utan älg | D70 | 55.01 | 35 /37 | 6.18 | 26.01 | 2.59 | 27.03 | 2.27 | |
| 23.10.2021 | Helg utan älg | D70 | 1.32.56 | 32 /37 | 14.48 | 32.23 | 5.09 | 27.03 | 2.27 | |
| 29.08.2021 | Veteran-SM, lång | D70 | 1.22.51 | 35 /40 | 4.57 | 27.54 | 1.40 | 26.06 | 1.34 | – |
| 28.08.2021 | Veteran-SM, medel | D70 | 54.27 | 38 /44 | 6.12 | 28.21 | 3.14 | 26.06 | 1.34 | – |
| 27.08.2021 | Veteran-SM, sprint | D70 | 23.38 | 27 /33 | 1.11 | 12.55 | 0.39 | – | – | – |