Løperprofil
Hanne Haugen-Jordheim
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
23 løp
Sprintrankingen
5 løp
B-rankingen
10 løp
Skogsrankingen
nr. 1328 av 2067
Nr. 1328 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 115 av 179 i klassen D45–49 · nr. 28 av 43 i 1978-kullet
- Forventet kmtid
- 15.26
- Løpskapasitet
- 13.22
- O-evne
- 2.04
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 16
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 103 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 23 (sist 22.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1661 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1662 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0953 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0216 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 8,21 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 15,86 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4212 |
| bomVekt | 162,71 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6368 |
| bomStorSigma | 0,7895 |
| antallBom | 80 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0618 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0446 |
| havariVekt | 13,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0092 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2515 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0033 |
| fartSesongSin | 0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3558,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4108,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.45
- Løpskapasitet
- 8.26
- O-evne
- 0.19
- Jevnhet ±
- 5,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 1,5
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 28.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0397 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0294 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0525 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0369 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,78 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,7354 |
| bomVekt | 52,69 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,192 |
| bomStorSigma | 0,571 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0817 |
| havariVekt | 2,74 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0015 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0265 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3125,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3244,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
nr. 150 av 336
Nr. 150 av 336 blant kvinner i Norge · nr. 15 av 43 i klassen D45–49 · nr. 5 av 13 i 1978-kullet
- Forventet kmtid
- 15.34
- Løpskapasitet
- 13.19
- O-evne
- 2.15
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.36
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 4,5
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+2,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 31.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0391 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0297 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0923 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0379 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,73 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,53 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2812 |
| bomVekt | 71,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4649 |
| bomStorSigma | 0,7779 |
| antallBom | 32 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,057 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0677 |
| havariVekt | 5,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0388 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0148 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0034 |
| fartSesongSin | 0,0031 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3133,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3663,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.30
- Løpskapasitet
- 8.14
- O-evne
- 1.17
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.52
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 30.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4274 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,7854 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1795 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8469 |
| bomVekt | 2,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4066 |
| bomStorSigma | 0,8205 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0325 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1966,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2272,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 22.09.2026 OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 6, bom 2.09 | 42 | nr. 5619 |
| Bom over fem minutter | 25 | 25.08.2026 OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 2, bom 5.02 | 98 | nr. 5518 |
| Bom over ti minutter | 230 | 11.10.2025 OBOS Oslo O-kaos, bom 16.37 | 292 | nr. 3497 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.09.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 6 | d mellom | 32.50 | 3 /20 | 3.26 | 13.15 | 1.23 | 15.27 | 2.04 | |
| 08.09.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 4 | d mellom | 36.10 | 3 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 3 og Kolls klubbmesterskap | d mellom | 40.41 | 6 /14 | 2.22 | 15.23 | 0.54 | 15.27 | 2.04 | |
| 25.08.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 2 | d mellom | 46.07 | 8 /21 | 6.54 | 15.54 | 2.23 | 15.36 | 2.11 | |
| 22.08.2026 | Hemingløpet | B-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 1 | d mellom | 44.32 | 7 /18 | 5.28 | 16.21 | 2.00 | 15.36 | 2.11 | |
| 11.08.2026 | OBOS NordmarkA 1-2-3 - bonus høst | d mellom | 42.28 | 5 /17 | 2.58 | 14.34 | 1.01 | 15.36 | 2.11 | |
| 09.06.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 5 | d mellom | 43.00 | 7 /14 | 10.22 | 16.01 | 3.52 | 15.23 | 2.24 | |
| 02.06.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 4 | d mellom | 39.19 | 11 /19 | 9.24 | 16.19 | 3.54 | 15.23 | 2.24 | |
| 31.05.2026 | Gromløpet | B-åpen 17- | 1.01.50 | 10 /21 | 11.25 | 17.18 | 3.12 | 15.45 | 2.16 | |
| 26.05.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 3 | d mellom | 42.22 | 15 /19 | 6.29 | 19.28 | 3.00 | 15.52 | 2.23 | |
| 19.05.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 2 | d mellom | 39.41 | 9 /18 | 8.40 | 15.58 | 3.33 | 15.52 | 2.23 | |
| 16.05.2026 | KM mellomdistanse Akershus og Oslo | AK-åpen | 1.22.19 | 49 /57 | 18.52 | 19.35 | 4.31 | 15.52 | 2.23 | |
| 12.05.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 1 | d mellom | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2026 | Nydalten | B-åpen 17- | 24.50 | 1 /10 | 1.50 | 11.48 | 0.54 | 15.45 | 2.16 | |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | ÅL | 24.29 | 16 /45 | 0.59 | 8.30 | 0.20 | 8.54 | 0.21 | |
| 25.04.2026 | Lørdagskjappen | B-åpen 17- | 38.20 | 21 /43 | 7.36 | 15.44 | 3.10 | 16.15 | 2.20 | |
| 19.04.2026 | Halden O-Meeting Lang | B-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | B-åpen 17- | 31.12 | 13 /51 | 1.31 | 14.24 | 0.43 | 16.15 | 2.20 | |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | ÅL | 23.23 | 48 /100 | 2.43 | 9.37 | 1.08 | 8.54 | 0.21 | |
| 28.03.2026 | BBrave Oslo løp 1 - Run for the Children of Ukraine | B-Åpen 17- | 51.07 | 8 /15 | 12.51 | 19.58 | 5.01 | 17.06 | 2.30 | |
| 18.10.2025 | Blodslitet | B-åpen 17- | 57.35 | 32 /93 | – | – | – | – | – | – |
| 11.10.2025 | OBOS Oslo O-kaos | 4km | 56.09 | 30 /56 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2025 | Hemingløpet med Trimtex-cup finale | B-åpen 17- | 38.25 | 6 /7 | 6.41 | 15.30 | 2.42 | 16.27 | 2.09 | |
| 09.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 5. løp høst | d mellom | 32.03 | 7 /19 | 3.18 | 14.50 | 1.47 | 14.47 | 2.10 | |
| 26.08.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 3. løp høst | d mellom | 40.34 | 14 /29 | 12.25 | 17.16 | 5.17 | 14.49 | 2.17 | |
| 26.08.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 3. løp høst | d17 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 6 | d17 | 1.27.38 | 8 /8 | 22.09 | (21.35) | 5.27 | 14.45 | 2.02 | |
| 17.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 5 | d17 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 3 | d mellom | 32.48 | 4 /22 | 6.48 | 13.57 | 2.53 | 14.45 | 2.02 | |
| 27.05.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 2 | d mellom | 39.42 | 9 /15 | 2.15 | 14.38 | 0.50 | 14.42 | 1.40 | |
| 06.05.2025 | Oslo city cup løp 4 | ÅL | 27.16 | 12 /34 | 2.01 | 8.41 | 0.39 | 8.58 | 0.25 | |
| 29.04.2025 | KM sprint individuelt AOOK | AL-åpen | 30.28 | 12 /14 | 4.48 | 9.56 | 1.34 | 9.08 | 0.31 | – |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | Åpen lang | 27.34 | 17 /31 | 5.06 | 10.48 | 2.00 | 9.08 | 0.31 | – |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | B Åpen 17- | 52.19 | 21 /43 | 1.53 | 16.35 | 0.36 | 17.26 | 2.02 | |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | B-åpen 17- | 1.00.24 | 20 /49 | 11.50 | 17.21 | 3.24 | 17.26 | 2.02 | |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | ÅL | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.03.2025 | Blåveissprinten | C-åpen 17- | 29.07 | 1 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 4 | d mellom | 48.51 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 4 | d mellom | 43.52 | 5 /19 | 6.22 | 14.54 | 2.10 | 14.30 | 1.57 | |
| 21.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 3 | d mellom | 56.48 | 7 /22 | 10.40 | 17.00 | 3.12 | 14.30 | 1.57 | |
| 19.05.2024 | Pinseløpet dag 1 | AK-åpen | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 2 | d lang | 1.10.57 | 8 /10 | 17.38 | 18.09 | 4.31 | 14.30 | 1.57 | |
| 07.05.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 1 | D mellom | 29.07 | 2 /18 | 3.02 | 12.26 | 1.18 | 14.30 | 1.57 | |
| 30.04.2024 | Oslo City Cup - Finale | ÅL | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2024 | KM sprint | B-åpen 17- | 14.34 | 2 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | B-åpen 17- | 47.34 | 23 /49 | 3.34 | 16.40 | 1.15 | 18.30 | 1.46 | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | B-åpen 17- | 1.24.36 | 41 /54 | 5.11 | 20.09 | 1.14 | 18.30 | 1.46 | – |
| 13.04.2024 | Halden O-Meeting Mellom | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 1 | ÅL | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst- løp 8 | d lang | 55.11 | 9 /14 | 11.20 | 14.31 | 2.59 | 14.02 | 2.08 | |
| 19.09.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 7 | d mellom | 30.41 | 3 /11 | 1.19 | 12.32 | 0.32 | 14.02 | 2.08 | |
| 07.09.2023 | Kolls klubbmesterskap | D 45- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 6 | d mellom | 43.55 | 3 /8 | 11.02 | 15.42 | 3.57 | 14.21 | 2.36 | – |
| 13.06.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 5 | d mellom | 40.58 | 6 /10 | 13.26 | 16.56 | 5.33 | 14.21 | 2.36 | – |
| 30.05.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 3 | n-åpen | 12.46 | – | 0.28 | 8.08 | 0.18 | – | – | – |