Løperprofil
Nicolai Bergkastet Rørholt
Kolbotn og Skimt
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.49
- Løpskapasitet
- 12.26
- O-evne
- 3.22
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.12
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 138 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 26.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0286 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1437 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0732 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,82 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0724 |
| bomVekt | 9,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9281 |
| bomStorSigma | 0,9161 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0683 |
| havariVekt | 1,79 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2926,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3720,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
nr. 55 av 204
Nr. 55 av 204 blant menn i Norge · nr. 13 av 30 i klassen H13–14 · nr. 2 av 9 i 2012-kullet
- Forventet kmtid
- 11.58
- Løpskapasitet
- 10.04
- O-evne
- 1.54
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.30
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2356 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2271 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0869 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0403 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,59 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9888 |
| bomVekt | 47,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4661 |
| bomStorSigma | 0,9576 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0322 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0597 |
| havariVekt | 5,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0029 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7273 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2379,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2827,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.35
- Løpskapasitet
- 9.37
- O-evne
- 0.58
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.04
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 31.12.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,271 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,212 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1025 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0959 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,37 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8283 |
| bomVekt | 13,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1964 |
| bomStorSigma | 0,7586 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0304 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0306 |
| havariVekt | 1,73 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5836 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0081 |
| fartSesongSin | 0,0027 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2300 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2530,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 26.08.2026 Foll-o-karusell #2, bom 4.18 | 52 | – |
| Bom over fem minutter | 6 | 26.08.2026 Foll-o-karusell #2, bom 7.52 | 65 | – |
| Bom over ti minutter | 75 | 06.07.2025 Sørlandsgaloppen 2025, bom 14.51 | 75 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.09.2026 | Askerløpet med Trimtex-cup | B-åpen 10-16 | 1.12.21 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2026 | Foll-o-karusell #2 | H 13-14 | 1.04.23 | 3 /3 | 15.51 | 19.28 | 4.48 | – | – | – |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | Etappstart Gul 2,5 | 24.40 | 3 /173 | 2.17 | 10.59 | 1.01 | 11.55 | 1.51 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Etappstart Gul 2,5 | 17.50 | 8 /266 | 0.53 | 10.30 | 0.31 | 11.55 | 1.51 | |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 10-16 | 24.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2026 | Ringeriksløpet | C-åpen 10-16 | 21.56 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2025 | Blodslitet | C-åpen 10-16 | 48.12 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2025 | Foll-O-karusell #3 | C-åpen 10-16 | 50.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2025 | Klubbmesterskap NFO 2025 | C-åpen | 32.35 | 3 /7 | 8.52 | 15.13 | 4.08 | 13.27 | 2.33 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 10-16 | 47.28 | – | 15.28 | 19.10 | 6.15 | 13.37 | 2.45 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 10-16 | 26.11 | – | 4.38 | 11.42 | 2.04 | 13.37 | 2.45 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 10-16 | 41.13 | – | 11.35 | 14.30 | 4.05 | 13.37 | 2.45 | |
| 31.12.2024 | Nyttårsløpet, OK Moss | N1-åpen | 13.52 | – | 0.00 | 11.18 | 0.00 | 11.38 | 0.56 | |
| 21.08.2024 | Klubbmesterskap NFO 2024 | H -12 | 51.46 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 18.43 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 22.09 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 46.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 29.22 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | N2-åpen 9-16 | 21.04 | 11 /17 | 3.28 | 13.15 | 2.11 | 11.53 | 1.02 | – |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | N2-åpen 9-16 | 27.45 | 9 /24 | 1.10 | 11.33 | 0.29 | 11.53 | 1.02 | – |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | N2-åpen 9-16 | 14.29 | 1 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2023 | Klubbmesterskap NFO 2023 | N | 26.31 | – | 1.36 | 13.31 | 0.49 | – | – | – |
| 13.08.2023 | Fjelldilten | N1-åpen | 1.06.56 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2023 | Gammelskolla 2-dagers, dag 2 | N | 41.35 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2023 | Gammelskolla 2-dagers, dag 1 | N | 18.28 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | C-åpen 10-16 | 41.06 | 3 /15 | 2.09 | 15.10 | 0.48 | 14.01 | 0.54 | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | C-åpen 10-16 | 23.17 | 6 /27 | 0.08 | 13.14 | 0.05 | 14.01 | 0.54 | – |
| 10.07.2022 | Gammelskolla 2-dagers, dag 2 | N | 56.19 | 22 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2021 | Morgenfrisk i Follo #2 2021 | N | 49.27 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |