Løperprofil
Hennariikka Lonka
Lahden Suunnistajat -37
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.10
- Løpskapasitet
- 12.37
- O-evne
- 0.33
- Jevnhet ±
- 6,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.26
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 1,6
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1112 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,088 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0606 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0329 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,94 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5661 |
| bomVekt | 52,04 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2622 |
| bomStorSigma | 0,7457 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0296 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 5,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0108 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8329 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3359 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3504,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.43
- Løpskapasitet
- 9.32
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.03
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 04.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1624 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0611 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0551 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1028 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9174 |
| bomVekt | 9,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2107 |
| bomStorSigma | 0,6533 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0553 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6419 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3534,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3601,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 46 | 09.08.2024 WMOC Long Final, 9.8.2024, bom 2.15 | 61 | – |
| Bom over fem minutter | 121 | hele karrieren siden 2023 | 121 | – |
| Bom over ti minutter | 121 | hele karrieren siden 2023 | 121 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | D70 | 24.19 | 1 /17 | 0.01 | 12.16 | 0.01 | 13.06 | 0.29 | |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | D70 | 14.12 | 1 /18 | 0.01 | 12.45 | 0.01 | 13.06 | 0.29 | |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | D70 | 27.13 | 1 /19 | 0.56 | 13.07 | 0.30 | 13.06 | 0.29 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | D70 | 19.45 | 1 /19 | 0.35 | 12.19 | 0.22 | 13.06 | 0.29 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | D70 | 38.29 | 1 /19 | 0.39 | 12.46 | 0.13 | 13.06 | 0.29 | |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | D 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | D 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | D 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | D 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | W65A | 1.00.44 | 20 /74 | 6.08 | 12.47 | 1.17 | 12.39 | 0.55 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | W65A | 38.11 | 19 /80 | 4.01 | 12.40 | 1.20 | 12.39 | 0.55 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | W65-1 | 47.29 | 5 /77 | 1.44 | 11.27 | 0.25 | 12.39 | 0.55 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | W65A | 14.32 | 16 /80 | 0.02 | 8.25 | 0.01 | 8.47 | 0.10 | – |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | W65-1 | 14.24 | 11 /66 | 1.01 | 8.42 | 0.37 | 8.47 | 0.10 | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D65 | 35.21 | 5 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D65 | 47.10 | 10 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D65 | 37.16 | 3 /28 | 0.32 | 11.21 | 0.10 | 12.53 | 0.29 | – |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D65 | 38.53 | 2 /28 | 0.39 | 12.28 | 0.13 | 12.53 | 0.29 | – |