Løperprofil
Klara Jeppsson
Västergötlands OF
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
14 løp
Sprintrankingen
8 løp
B-rankingen
8 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.44
- Løpskapasitet
- 12.27
- O-evne
- 1.17
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 29.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0968 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1183 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0733 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0255 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,16 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,47 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1001 |
| bomVekt | 117,13 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4658 |
| bomStorSigma | 0,7206 |
| antallBom | 34 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,025 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0681 |
| havariVekt | 8,61 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0114 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2825 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0032 |
| fartSesongSin | −0,0069 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3313,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3654,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.58
- Løpskapasitet
- 8.48
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.16
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 51 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 07.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0822 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0998 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0503 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0284 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,67 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,286 |
| bomVekt | 57,87 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9252 |
| bomStorSigma | 0,5118 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0429 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 4,93 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0037 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8269 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0026 |
| fartSesongSin | 0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3261,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3326,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.23
- Løpskapasitet
- 11.39
- O-evne
- 1.43
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.15
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 10.11.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0926 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0798 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0794 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0889 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,62 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9654 |
| bomVekt | 36,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4818 |
| bomStorSigma | 0,7703 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,061 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0803 |
| havariVekt | 1,72 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0038 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1016 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0039 |
| fartSesongSin | 0,0043 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2743,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3147,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.04
- Løpskapasitet
- 10.56
- O-evne
- 2.07
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.26
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 13.11.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1525 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1316 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0807 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1705 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9857 |
| bomVekt | 10,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5686 |
| bomStorSigma | 0,9698 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0467 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,068 |
| havariVekt | 0,31 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7526 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | −0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2584 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3084,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 48 | 11.07.2026 Hallands 3-dagars, etapp 2, lång, bom 2.23 | 101 | – |
| Bom over fem minutter | 61 | 10.07.2026 Hallands 3-dagars, etapp 1, medel, bom 5.16 | 231 | – |
| Bom over ti minutter | 556 | hele karrieren siden 2021 | 556 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.08.2026 | DM, medel, Västergötland | D16 | 38.14 | 6 /8 | 1.49 | 12.30 | 0.36 | 13.47 | 1.24 | |
| 07.08.2026 | Götalandsmästerskapen, sprint | D16 | 16.08 | 37 /49 | 0.39 | 9.13 | 0.22 | 8.55 | 0.08 | |
| 12.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | D16 | 54.41 | 11 /19 | 2.46 | 12.18 | 0.37 | 13.57 | 1.29 | |
| 11.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | D16 | 1.07.55 | 22 /27 | 7.32 | 14.02 | 1.33 | 13.57 | 1.29 | |
| 10.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | D16 | 59.12 | 24 /27 | 8.28 | 16.27 | 2.21 | 13.57 | 1.29 | |
| 30.05.2026 | World Cup Spectator Race #2 - Sommarlandssprinten | D16X | 31.47 | 10 /44 | 2.17 | 8.51 | 0.38 | 8.59 | 0.09 | |
| 14.05.2026 | DM, sprint, Västergötland | D16 | 17.52 | 13 /15 | 0.07 | 9.24 | 0.04 | 8.59 | 0.09 | |
| 25.04.2026 | RSK-träffen | D16 | 52.43 | 8 /12 | 5.49 | 14.14 | 1.34 | 13.51 | 1.26 | |
| 29.03.2026 | Tibrotrippeln, lång | D16 | 1.01.36 | 13 /18 | 11.11 | 14.21 | 2.36 | 13.53 | 1.28 | |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | D15 | 27.39 | 64 /95 | 1.42 | 13.39 | 0.50 | 13.58 | 1.16 | |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | D15 | 20.20 | 57 /89 | 1.56 | 9.19 | 0.53 | 8.55 | 0.12 | |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | D15 | 22.03 | 73 /90 | 2.04 | 9.47 | 0.55 | 8.55 | 0.12 | |
| 13.09.2025 | Ungdoms-SM, lång | D15 | 1.09.05 | 71 /110 | 5.19 | 14.18 | 1.06 | 14.03 | 1.19 | |
| 12.09.2025 | Ungdoms-SM, sprint | D15 | 19.48 | 87 /112 | 0.52 | 9.44 | 0.26 | 9.09 | 0.09 | |
| 24.08.2025 | Hjortsöndan, medel | Svart 5,0 | 1.07.10 | 40 /47 | 5.31 | 15.17 | 1.15 | 14.08 | 1.25 | |
| 17.08.2025 | Ostlöpet, dag 2, lång | D16 | 58.18 | 7 /11 | 4.15 | 13.11 | 0.58 | 14.08 | 1.25 | |
| 13.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | D16 | 1.19.44 | 16 /28 | 7.42 | 13.56 | 1.21 | 14.14 | 1.37 | |
| 12.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | D16 | 1.27.39 | 19 /28 | 16.05 | 16.05 | 2.57 | 14.14 | 1.37 | |
| 11.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | D16 | 44.47 | 20 /30 | 3.01 | 13.53 | 0.56 | 14.14 | 1.37 | |
| 08.06.2025 | Sommarlandssprinten | D-xtra 16 | 28.09 | 15 /30 | 2.12 | 9.32 | 0.45 | 8.50 | 0.09 | |
| 25.05.2025 | DM, sprint, Västergötland | D16 | 19.43 | 10 /19 | 0.04 | 9.12 | 0.02 | 9.07 | 0.10 | – |
| 10.05.2025 | Gällstads dubbel, medel | D16 | 46.43 | 4 /6 | 3.39 | 13.31 | 1.03 | 13.12 | 0.54 | – |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | D14 | 28.13 | 59 /99 | 0.37 | 12.38 | 0.17 | 14.10 | 1.37 | |
| 09.11.2024 | O-event, dag 2 - Downhill Sprint | D14 | 24.25 | 72 /93 | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2024 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | D14 | 22.28 | 57 /90 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Hjortsöndan | D14 | 47.48 | 17 /22 | 6.33 | 13.38 | 1.52 | 14.18 | 1.46 | |
| 15.09.2024 | DM, lång, Västergötland | D14 | 51.14 | 10 /13 | 6.40 | 13.53 | 1.48 | 14.18 | 1.46 | |
| 14.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | Svår 3 km | 33.21 | 40 /96 | 0.24 | 13.03 | 0.09 | – | – | – |
| 09.06.2024 | Sommarlandssprinten | D-xtra 14 | 40.16 | 14 /42 | 3.13 | 11.03 | 0.53 | – | – | – |
| 12.05.2024 | Orintos vårtävling | D14 | 47.05 | 12 /16 | 1.39 | 14.02 | 0.29 | 14.23 | 1.01 | |
| 12.11.2023 | O-event, dag 3 - Zoorientering | D13 | 25.48 | 59 /97 | 0.45 | 14.04 | 0.25 | 15.10 | 1.16 | |
| 11.11.2023 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | D13 | 25.29 | 46 /85 | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2023 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | D13 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2023 | Göteborg O-meeting, etapp 3, lång | D14 | 1.05.16 | 28 /34 | 1.43 | 16.21 | 0.26 | 15.50 | 1.20 | |
| 19.08.2023 | Göteborg O-meeting, etapp 2, sprint | D14 | 19.43 | 39 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2023 | Göteborg O-meeting, etapp 1, medel | D14 | 53.57 | 31 /39 | 2.56 | 16.14 | 0.53 | 15.50 | 1.20 | |
| 03.06.2023 | Unionsmatchen | D 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2023 | Dubbeljakten Ulricehamn | D14 | 25.48 | 15 /19 | 2.17 | 16.20 | 1.27 | 15.58 | 2.01 | – |
| 13.11.2022 | O-event, dag 3, Zoorientering | D12 | 16.08 | 50 /77 | 0.46 | 13.22 | 0.38 | 15.12 | 2.36 | |
| 12.11.2022 | O-event, dag 2, Downhill sprint | D12 | 28.08 | 58 /66 | – | – | – | – | – | – |
| 11.11.2022 | O-event, dag 1, Sprint by Night | D12 | 22.12 | 35 /52 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2022 | DM, natt, Västergötland | Medelsvår 3 km | 58.35 | 6 /8 | 5.48 | 16.28 | 1.38 | – | – | – |
| 27.08.2022 | DM, medel, Västergötland | D12 | 41.15 | 12 /12 | 13.24 | 19.02 | 6.11 | 15.38 | 3.06 | |
| 01.05.2022 | Orintos vårtävling | D12 | 36.37 | 4 /9 | 2.04 | 13.06 | 0.44 | 14.44 | 2.06 | |
| 16.04.2022 | Öjetrampen, Five-O, #3, lång | D12 | 51.46 | 13 /17 | 12.45 | 17.53 | 4.24 | 15.41 | 2.47 | – |
| 14.11.2021 | O-event, dag 3, Zoorienteringen | D11 | 17.21 | 34 /72 | 1.01 | 14.52 | 0.52 | – | – | – |
| 13.11.2021 | O-event, dag 2, Downhill Sprint | D11 | 22.03 | 16 /36 | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2021 | O-event, dag 1, Sprint by Night | D11 | 18.56 | 19 /29 | – | – | – | – | – | – |