Løperprofil
Samuel Jakobsson
Västergötlands OF
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
63 løp
Sprintrankingen
6 løp
B-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.06
- Løpskapasitet
- 7.32
- O-evne
- 0.34
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.09
- Sikkerhet
- 33
- Bommer per løp
- 1,6
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juli (±1,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 61 (sist 21.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4074 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3896 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0815 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0189 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 32,76 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5758 |
| bomVekt | 318,38 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2762 |
| bomStorSigma | 0,7525 |
| antallBom | 76 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0306 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0681 |
| havariVekt | 13,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0027 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5121 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0169 |
| fartSesongSin | 0,0022 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2002,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2153,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.10
- Løpskapasitet
- 6.01
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 6,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.16
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 13.02.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,299 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2888 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0648 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0421 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,97 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7561 |
| bomVekt | 52,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2651 |
| bomStorSigma | 0,6941 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,045 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 2,42 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0873 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0044 |
| fartSesongSin | 0,0023 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2229,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2289,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.10
- Løpskapasitet
- 6.52
- O-evne
- 1.18
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.53
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 14.11.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6234 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6771 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0886 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2069 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7794 |
| bomVekt | 13,32 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4335 |
| bomStorSigma | 0,7451 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0554 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0,28 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0678 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,002 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1614,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1919,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 8 | 21.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång, bom 9.03 | 283 | – |
| Bom over fem minutter | 8 | 21.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång, bom 9.03 | 602 | – |
| Bom over ti minutter | 1 166 | hele karrieren siden 2021 | 1 166 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | Etappstart Svart 5,0 | 59.01 | 46 /316 | 9.38 | 8.45 | 1.26 | 8.11 | 0.34 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Etappstart Blå 3,5 | 31.14 | 2 /273 | 3.11 | 8.17 | 0.51 | 8.11 | 0.34 | |
| 31.05.2026 | World Cup Spectator Race #3 - Kinnekullesprinten, etapp 2 | H20 | 17.41 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2026 | Herkules skogsdåd | H20 | 34.16 | 5 /12 | 0.15 | 7.46 | 0.03 | 8.11 | 0.30 | |
| 19.04.2026 | Göteborgsdubbeln, medel | H20 | 37.06 | 8 /14 | 1.56 | 8.01 | 0.25 | 8.11 | 0.30 | |
| 14.03.2026 | Göteborgspremiären, medel | H20 | 44.39 | 8 /19 | 0.11 | 8.14 | 0.02 | 8.13 | 0.30 | |
| 15.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Lond Distance | M20 | 1.07.53 | 16 /44 | 0.35 | 7.49 | 0.04 | 8.10 | 0.32 | |
| 14.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle GOLD WRE | M20 | 39.04 | 38 /50 | 3.53 | 9.13 | 0.55 | 8.10 | 0.32 | |
| 13.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Sprint GOLDWRE | M20 | 17.42 | 17 /28 | 0.06 | 5.59 | 0.02 | 6.14 | 0.09 | |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H18 | 25.24 | 20 /61 | 0.40 | 8.40 | 0.14 | 7.57 | 0.32 | |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H18 | 17.59 | 20 /55 | 0.00 | 6.23 | 0.00 | 6.19 | 0.09 | |
| 03.10.2025 | DM, natt, Göteborg | Blå 3,0 | 35.12 | 1 /6 | 4.14 | 9.51 | 1.11 | 7.46 | 0.32 | |
| 16.03.2025 | Göteborgspremiären, lång | H18 | 1.04.39 | 17 /34 | 6.35 | 8.14 | 0.50 | 7.36 | 0.31 | |
| 15.03.2025 | Göteborgspremiären, medel | H18 | 33.48 | 7 /40 | 0.56 | 7.35 | 0.13 | 7.36 | 0.31 | |
| 29.09.2024 | Sävedalens hösttävling | H18 | 34.42 | 1 /19 | 1.52 | 7.10 | 0.23 | 7.42 | 0.30 | |
| 22.09.2024 | Swedish League, #11, jaktstartsfinal, förkortad lång + Tuna Ting, medel | H18 Elit | – | Cancelled | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2024 | Swedish League, #10, medel (WRE) + Tuna Ting, lång | H18 Elit | – | Cancelled | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2024 | DM, lång, Västergötland | H18 | 43.47 | 1 /7 | 0.23 | 7.08 | 0.04 | 7.42 | 0.30 | |
| 01.09.2024 | SM, lång (Swedish League, #8), final | H18 C-Final | – | Cancelled | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2024 | SM, lång (Swedish League, #8), kval | H18 B | – | Cancelled | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H18 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H18 | 28.53 | 31 /212 | 0.45 | 8.22 | 0.13 | 7.52 | 0.31 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H18 | 58.10 | 24 /212 | 5.11 | 8.21 | 0.45 | 7.52 | 0.31 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H18 | 31.39 | 8 /212 | 2.04 | 7.26 | 0.29 | 7.52 | 0.31 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H18 | 1.14.51 | 92 /206 | 5.53 | 9.42 | 0.46 | 7.52 | 0.31 | |
| 11.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | H18 Elit | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 2, medel | H18 Elit | 30.06 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel | H18 Elit | 33.20 | 2 /8 | 3.09 | 8.35 | 0.49 | 7.52 | 0.31 | |
| 09.05.2024 | Swedish League, #4, medel (WRE) + Närkekvartetten, dag 1, medel | H18 E2 | 35.18 | 38 /96 | 1.45 | 8.33 | 0.25 | 7.43 | 0.29 | |
| 30.03.2024 | Swedish League, #2, medel (WRE) + Göingefejden | H18 Elit | 33.08 | 43 /94 | 1.29 | 8.03 | 0.22 | 7.46 | 0.29 | |
| 23.03.2024 | Rigorträffen, medel | H18 | 28.54 | 7 /17 | 1.31 | 8.11 | 0.26 | 7.46 | 0.29 | |
| 09.09.2023 | Ungdoms-SM, lång | H16 | 50.47 | 13 /113 | 4.23 | 7.58 | 0.41 | 7.53 | 0.29 | |
| 08.09.2023 | Ungdoms-SM, sprint | H16 | 14.05 | 20 /112 | 0.03 | 6.04 | 0.01 | 5.57 | 0.09 | |
| 19.08.2023 | Göteborg O-meeting, etapp 2, sprint | H16 | 13.29 | 1 /56 | 0.00 | 5.31 | 0.00 | 5.46 | 0.10 | |
| 06.08.2023 | Klyftamo långdistans | H16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.08.2023 | Klyftamo medeldistans | H16 | 25.56 | 16 /96 | 1.56 | 8.04 | 0.36 | 7.58 | 0.29 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H16 | 36.38 | 11 /151 | 1.03 | 7.45 | 0.13 | 8.03 | 0.29 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H16 | 29.54 | 21 /151 | 2.20 | 8.05 | 0.38 | 8.03 | 0.29 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H16 | 36.36 | 19 /151 | 1.38 | 8.27 | 0.23 | 8.03 | 0.29 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H16 | 45.27 | 21 /151 | 0.26 | 8.05 | 0.05 | 8.03 | 0.29 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H16 | 39.57 | 10 /151 | 2.25 | 7.22 | 0.27 | 8.03 | 0.29 | |
| 13.07.2023 | Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | H16 | 32.48 | 1 /18 | 1.11 | 7.10 | 0.15 | 8.03 | 0.29 | |
| 12.07.2023 | Gotlands 3-dagars | H16 | 28.04 | 6 /18 | 5.39 | 8.46 | 1.46 | 8.03 | 0.29 | |
| 11.07.2023 | Gotlands 3-dagars | H16 | 29.01 | 6 /18 | 5.04 | 8.49 | 1.32 | 8.03 | 0.29 | |
| 09.07.2023 | Gotlands 2-dagars | H16 | 36.34 | 1 /8 | 0.46 | 7.25 | 0.09 | 8.03 | 0.29 | |
| 08.07.2023 | Gotlands 2-dagars | H16 | 29.30 | 2 /8 | 5.27 | 8.55 | 1.39 | 8.03 | 0.29 | |
| 03.06.2023 | Unionsmatchen | H 15-16 | 36.21 | 5 /87 | 1.18 | 7.00 | 0.15 | 8.05 | 0.27 | |
| 06.05.2023 | Dubbeljakten Ulricehamn | H16 | 16.14 | 3 /16 | 0.04 | 7.55 | 0.02 | 8.08 | 0.27 | |
| 30.04.2023 | Haninge SOK, långdistans | H16 | 48.42 | 5 /15 | 0.51 | 8.27 | 0.09 | 8.09 | 0.27 | |
| 29.04.2023 | Ravinens medeldistans | H21 Elit | 58.17 | 24 /36 | 7.00 | 9.33 | 1.09 | 8.09 | 0.27 | |
| 02.04.2023 | Rigorträffen | H16 | 24.56 | 3 /29 | 0.47 | 7.46 | 0.15 | 8.09 | 0.27 | |
| 25.03.2023 | Nyköpingsorienteringen | H16 | 43.12 | 12 /72 | 2.25 | 8.06 | 0.27 | 8.04 | 0.26 | |
| 19.03.2023 | Göteborgspremiären, lång | H16 | 41.01 | 4 /35 | 1.49 | 7.38 | 0.20 | 8.04 | 0.26 | |
| 18.03.2023 | Göteborgspremiären, medel | H16 | 23.36 | 2 /33 | 0.37 | 7.29 | 0.12 | 8.04 | 0.26 | |
| 12.03.2023 | Hallandspremiären, lång | H16 | 45.49 | 4 /33 | 2.50 | 8.31 | 0.32 | 8.04 | 0.26 | |
| 11.03.2023 | Hallandspremiären, medel | H16 | 26.12 | 6 /40 | 1.53 | 8.15 | 0.36 | 8.04 | 0.26 | |
| 05.03.2023 | Sverigepremiären, lång | H16 | 35.11 | 7 /74 | 0.08 | 7.46 | 0.02 | 8.04 | 0.26 | |
| 04.03.2023 | Sverigepremiären, medel | H16 | 23.32 | 2 /77 | 0.05 | 7.17 | 0.02 | 8.04 | 0.26 | |
| 03.03.2023 | Sverigepremiären, natt | H16 | 37.35 | 4 /52 | 5.29 | 8.47 | 1.17 | 8.04 | 0.26 | |
| 13.11.2022 | O-event, dag 3, Zoorientering | H15 | 16.40 | 6 /82 | 0.01 | 8.29 | 0.01 | 8.14 | 0.30 | |
| 12.11.2022 | O-event, dag 2, Downhill sprint | H15 | 25.46 | 13 /79 | 4.07 | 6.25 | 1.02 | 6.00 | 0.11 | – |
| 11.11.2022 | O-event, dag 1, Sprint by Night | H15 | 16.37 | 6 /73 | 0.00 | 5.50 | 0.00 | 6.00 | 0.11 | – |
| 16.10.2022 | Daladubbeln, patrull | H16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2022 | DM, natt, Västergötland | H16 | 31.54 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2022 | Ungdoms-SM, lång | H15 | 58.30 | 22 /136 | 9.14 | 9.15 | 1.28 | 8.18 | 0.31 | |
| 09.09.2022 | Ungdoms-SM, sprint | H15 | 14.28 | 9 /136 | 0.01 | 5.46 | 0.00 | – | – | – |
| 27.08.2022 | DM, medel, Västergötland | H16 | 27.04 | 2 /10 | 0.06 | 7.53 | 0.02 | 8.17 | 0.26 | |
| 21.08.2022 | Göteborg O-meeting | H16 | 50.21 | 6 /31 | 2.58 | 8.04 | 0.29 | 8.17 | 0.26 | |
| 20.08.2022 | Göteborg O-meeting | H16 | 15.36 | 2 /35 | 0.04 | 8.16 | 0.02 | 8.17 | 0.26 | |
| 19.08.2022 | Göteborg O-meeting | H16 | 30.47 | 8 /31 | 1.17 | 8.14 | 0.21 | 8.17 | 0.26 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H15 | 38.40 | 7 /165 | 0.14 | 8.00 | 0.03 | 8.23 | 0.30 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H15 | 24.19 | 9 /165 | 1.09 | 7.36 | 0.22 | 8.23 | 0.30 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H15 | 42.36 | 11 /165 | 3.29 | 8.04 | 0.40 | 8.23 | 0.30 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H15 | 43.21 | 10 /165 | 1.29 | 7.42 | 0.16 | 8.23 | 0.30 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H15 | 38.02 | 25 /165 | 0.26 | 8.43 | 0.06 | 8.23 | 0.30 | |
| 24.04.2022 | Aleträffen | H16 | 44.19 | 8 /29 | 0.55 | 8.33 | 0.11 | 9.00 | 0.42 | |
| 10.04.2022 | Göteborgsdubbeln, dag 2, medel | H16 | 32.32 | 6 /19 | 4.40 | 8.47 | 1.16 | 9.00 | 0.42 | |
| 09.04.2022 | Göteborgsdubbeln, dag 1, lång | H16 | 51.30 | 4 /25 | 2.17 | 7.58 | 0.21 | 9.00 | 0.42 | |
| 02.04.2022 | Medeluven | H16 | 29.47 | 5 /29 | 0.51 | 8.37 | 0.15 | 9.00 | 0.42 | |
| 06.03.2022 | Sverigepremiären, lång | H16 | 39.29 | 26 /62 | 3.25 | 9.33 | 0.50 | 10.00 | 0.57 | – |
| 05.03.2022 | Sverigepremiären, medel | H16 | 23.08 | 14 /63 | 0.06 | 8.19 | 0.02 | 10.00 | 0.57 | – |
| 14.11.2021 | O-event, dag 3, Zoorienteringen | H14 | 13.45 | 9 /85 | 0.04 | 8.41 | 0.03 | 8.33 | 0.34 | |
| 13.11.2021 | O-event, dag 2, Downhill Sprint | H14 | 20.01 | 13 /66 | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2021 | O-event, dag 1, Sprint by Night | H14 | 11.24 | 4 /61 | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2021 | Delsjömedeln | H14 | 23.37 | 1 /31 | 0.58 | 7.12 | 0.18 | 8.26 | 0.35 | |
| 23.10.2021 | GMOK:s höstmedel | H14 | 25.03 | 3 /22 | 2.18 | 8.37 | 0.47 | 8.26 | 0.35 | |
| 09.10.2021 | Täbydubbeln, medel | H14 | 20.49 | 1 /40 | 0.04 | 7.31 | 0.01 | 8.26 | 0.35 | |
| 18.09.2021 | Lovödubbeln, långdistans | H14 | 25.08 | 1 /15 | 0.11 | 8.06 | 0.04 | 9.14 | 0.57 | |
| 15.08.2021 | Pickesjö-medeln | H14 | 21.45 | 2 /15 | 1.42 | 8.24 | 0.39 | 9.41 | 1.08 | – |
| 14.08.2021 | Orintos vårtävling | H14 | 31.40 | 2 /19 | 2.15 | 8.20 | 0.35 | 9.41 | 1.08 | – |