Løperprofil
Gustaf Ingelsbo
Västergötlands OF
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
9 løp
B-rankingen
21 løp
C-rankingen
22 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.47
- Løpskapasitet
- 9.22
- O-evne
- 2.24
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.22
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 146 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1886 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1708 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0928 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0309 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,81 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8901 |
| bomVekt | 74,92 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9821 |
| bomStorSigma | 1,0834 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0541 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 7,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0082 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4248 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0042 |
| fartSesongSin | 0,0091 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2495 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3136 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.04
- Løpskapasitet
- 8.14
- O-evne
- 1.51
- Jevnhet ±
- 10,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.55
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 20 (sist 20.10.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4434 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4374 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1051 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0867 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 10,13 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9172 |
| bomVekt | 72,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5144 |
| bomStorSigma | 0,877 |
| antallBom | 38 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0599 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 3,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0014 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4028 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0096 |
| fartSesongSin | −0,0035 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1936,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2369,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.18
- Løpskapasitet
- 6.53
- O-evne
- 1.25
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.28
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 23 (sist 13.11.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6179 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6393 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0952 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1624 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,68 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8015 |
| bomVekt | 39,69 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5503 |
| bomStorSigma | 0,7674 |
| antallBom | 33 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0418 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,067 |
| havariVekt | 1,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0017 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9808 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0048 |
| fartSesongSin | 0,0045 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1624,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1959,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 8 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 3.14 | 87 | – |
| Bom over fem minutter | 45 | 21.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång, bom 18.25 | 143 | – |
| Bom over ti minutter | 45 | 21.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång, bom 18.25 | 600 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H16 | 53.21 | 146 /236 | 5.45 | 10.35 | 1.08 | 12.07 | 2.30 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H16 | 32.40 | 85 /239 | 2.22 | 9.07 | 0.40 | 12.07 | 2.30 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H16 | 23.42 | 85 /239 | 0.41 | 9.08 | 0.16 | 12.07 | 2.30 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H16 | 1.28.56 | 204 /239 | 20.49 | 15.11 | 3.33 | 12.07 | 2.30 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H16 | 1.17.08 | 217 /239 | 26.50 | 14.54 | 5.11 | 12.07 | 2.30 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | Etappstart Blå 3,5 | 36.30 | 53 /240 | 9.51 | 12.16 | 3.19 | 11.18 | 1.29 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | Etappstart Blå 3,5 | 42.41 | 26 /200 | 4.16 | 10.25 | 1.02 | 11.18 | 1.29 | |
| 26.06.2025 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 3, lång | H16 | 1.05.15 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2025 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 2, medel | H16 | 31.32 | 11 /18 | 0.38 | 9.48 | 0.12 | 11.29 | 0.59 | – |
| 24.06.2025 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 1, medel + Dalacupen & Juniorcup | H16 | 26.41 | 10 /16 | 1.04 | 10.34 | 0.25 | 11.29 | 0.59 | – |
| 20.04.2025 | Bohuslunken, Five-O, #4, medel | H16 | 47.42 | 33 /36 | 6.04 | 14.48 | 1.53 | – | – | – |
| 19.04.2025 | Öjetrampen, Five-O, #3, lång | H16 | 1.04.29 | 35 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 20.10.2024 | Daladubbeln, patrull | H14 | 50.44 | 71 /283 | 0.13 | 9.21 | 0.02 | 11.24 | 2.03 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H14 | 35.49 | 70 /198 | 6.50 | 10.11 | 1.57 | 11.41 | 2.12 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H14 | 35.43 | 125 /198 | 10.22 | 13.07 | 3.49 | 11.41 | 2.12 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H14 | 46.59 | 130 /198 | 10.15 | 13.02 | 2.51 | 11.41 | 2.12 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H14 | 30.38 | 67 /198 | 4.08 | 10.41 | 1.27 | 11.41 | 2.12 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H14 | 31.06 | 23 /194 | 1.19 | (7.40) | 0.19 | 11.41 | 2.12 | |
| 06.04.2024 | Norrskogsmedeln | H14 | 24.52 | 2 /7 | 0.03 | 8.59 | 0.01 | 11.36 | 1.45 | |
| 30.03.2024 | Swedish League, #2, medel (WRE) + Göingefejden | H14 | 31.50 | 25 /45 | 6.47 | 12.31 | 2.40 | 12.07 | 1.58 | |
| 29.03.2024 | Swedish League, #1, lång (WRE) + Vildmarksfejden | H14 | 35.28 | 17 /55 | 4.11 | 11.10 | 1.19 | 12.07 | 1.58 | |
| 15.10.2023 | Daladubbeln, patrull | H14 | 1.00.15 | 81 /310 | 0.44 | 9.50 | 0.07 | 12.24 | 1.55 | |
| 09.09.2023 | Höstracet, medel (publiktävling Ungdoms-SM) | H14 | 1.00.53 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.08.2023 | Klyftamo långdistans | H14 | 43.16 | 42 /54 | 5.37 | 14.10 | 1.50 | 13.04 | 2.10 | |
| 05.08.2023 | Klyftamo medeldistans | H14 | 23.04 | 23 /75 | 1.04 | 9.30 | 0.26 | 13.04 | 2.10 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H13 | 45.33 | 92 /156 | 5.01 | 13.47 | 1.31 | 13.29 | 2.20 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H13 | 55.47 | 121 /156 | 7.10 | 17.38 | 2.16 | 13.29 | 2.20 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H13 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H13 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H13 | 54.41 | 77 /156 | 4.53 | 13.48 | 1.14 | 13.29 | 2.20 | |
| 03.06.2023 | Unionsmatchen | H 13-14 | 50.08 | 65 /88 | 7.01 | 12.36 | 1.46 | 12.48 | 2.43 | |
| 06.05.2023 | Dubbeljakten Ulricehamn | H14 | 16.35 | 2 /9 | 0.10 | 10.30 | 0.06 | 12.59 | 2.45 | |
| 10.04.2023 | Snötrampen | H14 | 27.57 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2023 | Öjetrampen, Five-O, #3, lång | H14 | 1.02.21 | 24 /28 | 13.38 | 14.20 | 3.08 | 13.25 | 3.05 | |
| 05.03.2023 | Sverigepremiären, lång | H14 | 29.50 | 15 /57 | 1.48 | 10.35 | 0.38 | 12.56 | 2.33 | – |
| 04.03.2023 | Sverigepremiären, medel | H14 | 26.18 | 17 /62 | 0.39 | 10.26 | 0.15 | 12.56 | 2.33 | – |
| 03.03.2023 | Sverigepremiären, natt | H14 | 48.14 | 20 /33 | 17.40 | 15.51 | 5.48 | 12.56 | 2.33 | – |
| 13.11.2022 | O-event, dag 3, Zoorientering | H12 | 10.37 | 16 /121 | 0.00 | 9.00 | 0.00 | 9.32 | 1.14 | |
| 12.11.2022 | O-event, dag 2, Downhill sprint | H12 | 10.44 | 3 /94 | – | – | – | – | – | – |
| 11.11.2022 | O-event, dag 1, Sprint by Night | H12 | 17.29 | 23 /86 | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2022 | Daladubbeln, patrull | H12 | 34.09 | 5 /261 | 0.23 | 7.49 | 0.05 | 9.31 | 1.16 | |
| 30.09.2022 | DM, natt, Västergötland | H12 | 29.46 | 4 /4 | 4.19 | 10.20 | 1.30 | 9.38 | 1.20 | |
| 17.09.2022 | Mölndal Outdoor IF:s medeldistans | H12 | 28.32 | 2 /22 | 0.47 | 8.19 | 0.14 | 9.38 | 1.20 | |
| 27.08.2022 | DM, medel, Västergötland | H12 | 22.55 | 6 /17 | 4.51 | 10.35 | 2.14 | 9.42 | 1.24 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H12 | 22.23 | 16 /152 | 1.26 | 8.21 | 0.32 | 9.39 | 1.21 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H12 | 15.10 | 12 /152 | 0.00 | 8.26 | 0.00 | 9.39 | 1.21 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H12 | 39.26 | 74 /152 | 10.01 | 11.41 | 2.58 | 9.39 | 1.21 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H12 | 21.23 | 13 /153 | 1.47 | 8.04 | 0.40 | 9.39 | 1.21 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H12 | 31.36 | 40 /152 | 2.05 | 9.57 | 0.39 | 9.39 | 1.21 | |
| 17.07.2022 | Hallands 3-dagars | H12 | 19.26 | 3 /49 | 0.03 | 7.50 | 0.01 | 9.39 | 1.21 | |
| 16.07.2022 | Hallands 3-dagars | H12 | 29.58 | 4 /48 | 3.28 | 8.50 | 1.01 | 9.39 | 1.21 | |
| 15.07.2022 | Hallands 3-dagars | H12 | 35.01 | 11 /48 | 7.40 | 10.47 | 2.22 | 9.39 | 1.21 | |
| 28.05.2022 | Världscupen i Borås, publiktävling, dag 3, medel | H12 | 22.04 | 12 /45 | 3.35 | 9.38 | 1.34 | 9.47 | 1.24 | |
| 14.05.2022 | SM, publiktävling, medel | H12 | 30.45 | 9 /18 | 3.18 | 11.53 | 1.16 | 9.47 | 1.24 | |
| 30.04.2022 | MTBO, Svenska Cupen, #3, lång | H12 | 27.57 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2022 | Öjetrampen, Five-O, #3, lång | H12 | 28.12 | 5 /30 | 4.23 | 9.14 | 1.26 | 9.26 | 1.21 | |
| 09.04.2022 | Bredaryds SOK, dag 1, medel | H12 | 26.29 | 7 /8 | 7.20 | 11.21 | 3.09 | 9.26 | 1.21 | |
| 14.11.2021 | O-event, dag 3, Zoorienteringen | H11 | 9.47 | 12 /100 | – | – | – | – | – | – |
| 13.11.2021 | O-event, dag 2, Downhill Sprint | H11 | 18.11 | 15 /60 | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2021 | O-event, dag 1, Sprint by Night | H11 | 14.44 | 6 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2021 | DM, medel, Västergötland | H12 | 20.38 | 3 /13 | 1.31 | 9.27 | 0.42 | 9.46 | 0.56 | |
| 15.08.2021 | Pickesjö-medeln | H12 | 18.58 | 1 /10 | 0.36 | 8.29 | 0.16 | 10.08 | 1.01 | |
| 28.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 3, medel | H12 | 24.26 | 11 /25 | 3.51 | 10.40 | 1.41 | 10.42 | 1.13 | – |
| 27.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 2, lång | H12 | 17.25 | 7 /28 | 0.45 | 9.29 | 0.25 | 10.42 | 1.13 | – |
| 26.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 1 + JVM-test, medel | H12 | 23.03 | 8 /33 | 2.32 | 9.18 | 1.01 | 10.42 | 1.13 | – |
| 12.06.2021 | Slättö sand-medeln | H12 | 21.11 | 5 /16 | 2.10 | 12.03 | 1.14 | – | – | – |