Løperprofil
Kerstin Hellmann
Dresden
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.16
- Løpskapasitet
- 15.03
- O-evne
- 1.13
- Jevnhet ±
- 10,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.32
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−2,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 03.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2832 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2838 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1082 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0321 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,97 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,66 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9323 |
| bomVekt | 74,67 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6244 |
| bomStorSigma | 0,6633 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0352 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0714 |
| havariVekt | 3,61 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0403 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,101 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0053 |
| fartSesongSin | −0,0089 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4005,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4331 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.39
- Løpskapasitet
- 13.44
- O-evne
- 1.54
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.18
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 103 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 26.07.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0696 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0416 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1006 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1916 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,81 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9061 |
| bomVekt | 3,4 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6389 |
| bomStorSigma | 0,7825 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0564 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3232,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3681 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 44 | 20.10.2024 VPOL2024, bom 2.00 | 44 | – |
| Bom over fem minutter | 85 | 05.10.2024 DM Lang 2024, bom 8.47 | 85 | – |
| Bom over ti minutter | 186 | hele karrieren siden 2022 | 186 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.10.2026 | Deutsche Meisterschaften Lang 2026 | DirKS | 40.12 | 7 /29 | 2.39 | 17.49 | 1.10 | 16.16 | 1.13 | |
| 04.10.2025 | DM-Lang + WRE | D60 (Damen ab 60) | 46.51 | 2 /20 | 4.02 | 15.33 | 1.20 | 14.47 | 1.25 | |
| 20.10.2024 | VPOL2024 | Mittel | 1.32.46 | 43 /74 | 9.39 | 14.08 | 1.31 | 14.23 | 1.34 | |
| 05.10.2024 | DM Lang 2024 | D60 | 58.04 | 10 /25 | 13.36 | 17.16 | 4.03 | 14.23 | 1.34 | |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | W60A | 1.11.56 | 53 /80 | 5.25 | 14.35 | 1.06 | 14.04 | 1.27 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | W60A | 44.46 | 37 /80 | 8.02 | 14.15 | 2.33 | 14.04 | 1.27 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | W60-3 | 1.07.59 | 24 /68 | 10.44 | 14.55 | 2.21 | 14.04 | 1.27 | |
| 19.05.2024 | BRL 2024 Mohorn | D 60- | 44.36 | 1 /14 | 2.54 | 12.48 | 0.50 | 13.28 | 0.55 | |
| 18.05.2024 | DM Mittel 2024 | D 60- | 22.38 | 1 /15 | 0.49 | 12.07 | 0.26 | 13.28 | 0.55 | |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D60 | 39.31 | 9 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D60 | 45.43 | 9 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D60 | 57.25 | 16 /29 | 7.12 | 17.29 | 2.12 | 15.20 | 1.26 | – |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D60 | 41.06 | 9 /31 | 2.52 | 13.10 | 0.55 | 15.20 | 1.26 | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | Etappstart Medelsvår 4,0 | 50.43 | 13 /117 | 2.57 | 11.17 | 0.39 | 13.55 | 1.30 | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | Etappstart Medelsvår 4,0 | 1.01.52 | 41 /135 | 5.55 | 14.26 | 1.23 | 13.55 | 1.30 | – |