Løperprofil
Uwe Beierlein
Dresden
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.49
- Løpskapasitet
- 14.17
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 03.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2335 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,249 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0891 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0388 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1436 |
| bomVekt | 40,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,495 |
| bomStorSigma | 0,8607 |
| antallBom | 29 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0399 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0714 |
| havariVekt | 2,31 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0026 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,6187 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0067 |
| fartSesongSin | 0,0062 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3804 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4211,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.27
- Løpskapasitet
- 9.13
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.53
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 11.07.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1288 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0818 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0593 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1822 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1274 |
| bomVekt | 7,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2079 |
| bomStorSigma | 0,6773 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0577 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8182 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3418,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3502,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 03.10.2026 Deutsche Meisterschaften Lang 2026, bom 4.24 | 41 | – |
| Bom over fem minutter | 83 | 16.07.2022 WMOC 2022 Long Final, bom 5.15 | 83 | – |
| Bom over ti minutter | 96 | 14.07.2022 WMOC 2022 Middle Final, bom 11.20 | 96 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.10.2026 | Deutsche Meisterschaften Lang 2026 | H60 | 1.19.30 | 37 /44 | 7.23 | 15.51 | 1.28 | 15.49 | 1.32 | |
| 05.10.2024 | DM Lang 2024 | H60 | 1.16.33 | 21 /39 | 4.50 | 14.34 | 0.55 | 16.12 | 1.44 | |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | H 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | H 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | H 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | H 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2024 | BRL 2024 Mohorn | H 60- | 1.06.19 | 19 /32 | 3.20 | 14.37 | 0.44 | 16.53 | 2.01 | |
| 18.05.2024 | DM Mittel 2024 | H 60- | 44.37 | 23 /32 | 0.49 | 15.39 | 0.17 | 16.53 | 2.01 | |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H60 | 1.05.16 | 33 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H60 | 1.34.03 | 34 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H60 | 1.54.43 | 29 /35 | 4.12 | 19.38 | 0.43 | 19.49 | 3.04 | |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H60 | 1.15.59 | 32 /35 | 6.52 | 21.39 | 1.57 | 19.48 | 3.05 | |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | M60-C | 1.11.38 | 12 /47 | 10.32 | 16.47 | 2.28 | 18.18 | 4.17 | – |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | M60-C | 1.03.57 | 14 /47 | 24.32 | 19.34 | 7.31 | 18.18 | 4.17 | – |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | M60-2 | 1.58.23 | 60 /70 | 27.46 | 22.25 | 5.16 | 18.18 | 4.17 | – |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | M60-B | 22.59 | 51 /79 | 2.13 | 10.05 | 0.58 | 8.58 | 0.18 | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | M60-3 | 22.54 | 43 /65 | 4.49 | 10.21 | 2.11 | 8.58 | 0.18 | – |