Løperprofil
Olle Rönnols
Säterbygdens OK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.21
- Løpskapasitet
- 11.58
- O-evne
- 0.23
- Jevnhet ±
- 5,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.14
- Sikkerhet
- 20
- Bommer per løp
- 1,3
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 35 (sist 03.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0588 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0535 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0535 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,019 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 20,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,4759 |
| bomVekt | 159,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1065 |
| bomStorSigma | 0,7058 |
| antallBom | 33 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0262 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0668 |
| havariVekt | 9,37 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0022 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1848 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0061 |
| fartSesongSin | 0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3186,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3288,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.19
- Løpskapasitet
- 12.07
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.32
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 10.07.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4018 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4324 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1869 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,981 |
| bomVekt | 3,56 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2876 |
| bomStorSigma | 0,6746 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0582 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6419 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4491,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4570,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 03.10.2026 DM, lång, Dalarna + Tuna Ting, dag 1, lång, bom 3.57 | 222 | – |
| Bom over fem minutter | 440 | hele karrieren siden 2021 | 440 | – |
| Bom over ti minutter | 440 | hele karrieren siden 2021 | 440 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.10.2026 | DM, lång, Dalarna + Tuna Ting, dag 1, lång | H70 | 44.57 | 9 /14 | 4.09 | 13.16 | 1.13 | 12.21 | 0.23 | |
| 27.09.2026 | Skärmjakten, dag 2, medel | H70 | 34.58 | 5 /10 | 1.20 | 11.53 | 0.27 | 12.14 | 0.20 | |
| 15.03.2026 | Göteborgspremiären, lång | H70 | 42.11 | 10 /30 | 0.51 | 11.56 | 0.14 | 12.06 | 0.19 | |
| 14.03.2026 | Göteborgspremiären, medel | H70 | 39.54 | 8 /40 | 0.40 | 11.27 | 0.11 | 12.06 | 0.19 | |
| 13.09.2025 | Veteran-SM, medel | H70 | 27.39 | 23 /143 | 0.25 | 11.31 | 0.10 | 12.06 | 0.21 | |
| 30.08.2025 | Trampen, dag 1, medel | H70 | 38.22 | 1 /8 | 0.05 | 11.18 | 0.01 | 12.07 | 0.22 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | 3-dagars Blå 3,5 | 45.34 | 17 /69 | 1.20 | 12.09 | 0.21 | 12.10 | 0.23 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | 3-dagars Blå 3,5 | 38.37 | 15 /69 | 1.00 | 11.43 | 0.18 | 12.10 | 0.23 | |
| 08.06.2025 | Ösaträffen, dag 3, medel | H70 | 27.40 | 6 /33 | 0.29 | 11.41 | 0.12 | 12.17 | 0.24 | |
| 30.03.2025 | Nyköpingsorienteringen | H70 | 32.31 | 5 /17 | 0.36 | 12.30 | 0.14 | 12.04 | 0.25 | |
| 15.09.2024 | DM, lång, Dalarna | H70 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M70A | 1.03.15 | 30 /70 | 1.47 | 11.04 | 0.19 | 11.52 | 0.25 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M70A | 37.15 | 40 /80 | 2.24 | 11.30 | 0.44 | 11.52 | 0.25 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M70-4 | 56.16 | 11 /63 | 5.13 | 11.34 | 1.04 | 11.52 | 0.25 | |
| 07.06.2024 | Ösaträffen, dag 2, lång | H70 | 58.04 | 5 /22 | 0.06 | 11.53 | 0.01 | 12.15 | 0.22 | |
| 06.06.2024 | Ösaträffen, dag 1, medel | H70 | 40.24 | 6 /29 | 1.54 | 11.50 | 0.33 | 12.15 | 0.22 | |
| 18.05.2024 | Fäbodloppet, dag 1, medel | H70 | 32.45 | 10 /31 | 2.36 | 12.42 | 1.00 | 12.19 | 0.24 | |
| 12.05.2024 | DOL-kampen, dag 2 | H70 | 28.25 | 6 /14 | 1.00 | 11.50 | 0.25 | 12.19 | 0.24 | |
| 10.05.2024 | Swedish League, #5, lång (WRE) + Närkekvartetten, dag 2, lång | H70 | 52.33 | 7 /23 | 0.26 | 11.16 | 0.06 | 12.19 | 0.24 | |
| 01.05.2024 | Silverjakten | H70 | 35.27 | 5 /34 | 0.40 | 11.28 | 0.13 | 12.19 | 0.24 | |
| 30.09.2023 | Skärmjakten, dag 1, lång | H65 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2023 | DM, lång, Dalarna | H65 | 59.32 | 8 /15 | 1.36 | 12.24 | 0.20 | 12.39 | 0.25 | |
| 27.08.2023 | IFK Mora OK, dag 2, medel | H65 | 44.49 | 8 /9 | 0.52 | 12.52 | 0.15 | 12.37 | 0.27 | |
| 05.08.2023 | NOK:s nationella, dag 1 | H65 | 39.27 | 14 /21 | 2.21 | 12.54 | 0.46 | 12.37 | 0.27 | |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H65 | 39.34 | 14 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H65 | 47.15 | 13 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H65 | 59.42 | 12 /30 | 0.40 | 12.54 | 0.09 | 12.30 | 0.26 | |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H65 | 43.44 | 8 /32 | 1.09 | 12.28 | 0.20 | 12.29 | 0.26 | |
| 03.06.2023 | Ösaträffen, dag 1, medel | H65 | 33.14 | 11 /33 | 0.16 | 11.42 | 0.06 | 12.29 | 0.26 | |
| 13.05.2023 | OL-touren Falun, medel | H65 | 35.06 | 11 /20 | 0.30 | 11.59 | 0.10 | 12.33 | 0.32 | |
| 17.09.2022 | SM, medel, publiktävling | H65 | 34.14 | 6 /10 | 0.40 | 11.19 | 0.13 | 12.16 | 0.35 | |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | M65-A | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | M65-A | 50.35 | 47 /81 | 3.25 | 12.37 | 0.51 | 12.19 | 0.38 | |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | M65-3 | 57.58 | 17 /65 | 1.56 | 11.59 | 0.24 | 12.19 | 0.38 | |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | M65-B | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | M65-3 | 25.09 | 52 /65 | 2.15 | 12.38 | 1.08 | – | – | – |
| 30.04.2022 | Fäbodloppet dag 1 | H65 | 35.35 | 11 /16 | 2.01 | 13.03 | 0.44 | 12.50 | 0.47 | |
| 03.10.2021 | Tuna Ting, medel | H65 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2021 | Veteran-SM, medel | H65 | 31.31 | 36 /82 | 0.14 | 12.16 | 0.05 | 12.52 | 0.46 | |
| 14.08.2021 | Arosträffen | H65 | 39.17 | 6 /17 | 1.33 | 12.06 | 0.29 | 12.52 | 0.46 | |
| 31.07.2021 | Barkenträffen dag 1 | H65 | 41.45 | 9 /24 | 3.33 | 12.29 | 1.04 | 13.18 | 0.58 | – |
| 11.07.2021 | Fäbodloppet 2-dagars, dag 2 | H65 | 37.18 | 17 /27 | 5.35 | 15.01 | 2.15 | 13.18 | 0.58 | – |
| 04.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 3, medel | H65 | 35.51 | 6 /39 | 0.13 | 12.23 | 0.04 | 13.18 | 0.58 | – |
| 02.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 1, medel | H65 | 48.36 | Disk | – | – | – | – | – | – |