Løperprofil
Torjus Westgård
Løten
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.05
- Løpskapasitet
- 9.21
- O-evne
- 0.44
- Jevnhet ±
- 11,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.29
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,0
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 24.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1932 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1766 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1103 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0467 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,71 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,68 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7397 |
| bomVekt | 34,35 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3506 |
| bomStorSigma | 0,6534 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0561 |
| havariVekt | 2,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0047 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5558 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0036 |
| fartSesongSin | −0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2488 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2683 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.09
- Løpskapasitet
- 15.02
- O-evne
- 2.07
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.21
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 16.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1595 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3148 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1032 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0758 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,59 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1161 |
| bomVekt | 11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4815 |
| bomStorSigma | 0,8487 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0532 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,079 |
| havariVekt | 1,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1816 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0012 |
| fartSesongSin | −0,0058 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3537,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4035,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.51
- Løpskapasitet
- 10.58
- O-evne
- 1.54
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.12
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 104 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 29.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1513 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0408 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0856 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1582 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9361 |
| bomVekt | 6,05 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6399 |
| bomStorSigma | 0,8217 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0467 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0676 |
| havariVekt | 0,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8951 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2588,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3035,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.53
- Løpskapasitet
- 8.34
- O-evne
- 1.19
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.36
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 28.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,386 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2981 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0958 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1501 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,03 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,867 |
| bomVekt | 5,1 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4075 |
| bomStorSigma | 0,821 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0313 |
| havariVekt | 0,41 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4512 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2048,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2361,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 24.10.2026 Huldertrampen, bom 2.55 | 71 | – |
| Bom over fem minutter | 15 | 07.10.2026 O-MJØSA NATTCUP #2, bom 6.18 | 123 | – |
| Bom over ti minutter | 219 | hele karrieren siden 2023 | 219 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | Huldertrampen | Mini gutter | 56.32 | 1 /3 | 3.18 | 9.48 | 0.34 | 10.05 | 0.44 | |
| 07.10.2026 | O-MJØSA NATTCUP #2 | C/N | 32.41 | 1 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2026 | Klubbkøpp #9 | BH | 33.25 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2026 | Øst Mjøsa CUP #5 | B | 52.32 | 9 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2026 | Klubbkøpp #7 | BH | 38.45 | 7 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2026 | Elgdilten | H 15-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2026 | Klubbkøpp #3 | CH | 18.35 | 3 /5 | 0.17 | 9.45 | 0.10 | 10.53 | 0.47 | |
| 23.04.2026 | Klubbkøpp #1 | CH | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.10.2025 | Huldertrampen | Mini gutter | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2025 | Klubbkøpp #10 | BH | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2025 | Klubbkøpp #9 | CH | 30.18 | 1 /3 | 0.35 | 15.09 | 0.18 | 14.24 | 0.58 | |
| 16.08.2025 | Myrtrampen | B-åpen 10-16 | 1.08.17 | 3 /4 | 1.33 | 22.29 | 0.31 | 18.31 | 2.18 | |
| 19.06.2025 | Klubbkøpp #5 | BH | 1.05.09 | 7 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2025 | Elgdilten | B-åpen 10-16 | 47.32 | 3 /4 | 4.43 | 17.15 | 1.43 | 16.35 | 2.42 | – |
| 22.05.2025 | Klubbkøpp #2 | BH | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2024 | Huldertrampen | Mini gutter | 1.07.59 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2024 | Klubbkøpp #11 | BH | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2024 | Øst Mjøsa CUP #5 | B | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2024 | Klubbkøpp #8 | BH | 42.06 | 10 /10 | 4.13 | 16.55 | 1.42 | 14.41 | 1.21 | |
| 04.07.2024 | Klubbkøpp #6 | BH | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2024 | Klubbkøpp#2 | BH | 46.01 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2024 | Løvspretten | H 13-14 | 1.14.54 | 5 /7 | 13.52 | 22.40 | 4.12 | – | – | – |
| 19.05.2024 | Elgdilten | H 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2024 | Mjøs-o-cup 2 | H13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2024 | Klubbkøpp #1 | BH | 1.05.35 | 10 /11 | 8.15 | (21.23) | 2.41 | 12.46 | 1.15 | – |
| 21.10.2023 | Løten Mølles Høstløp 2023 | Gørlett | 18.44 | 1 /7 | 1.02 | 10.17 | 0.34 | – | – | – |
| 28.09.2023 | Klubbkøpp #8 | N-Å | 16.38 | 4 /13 | 0.30 | 11.14 | 0.20 | 11.02 | 0.57 | – |
| 14.09.2023 | Klubbkøpp #7 | N-Å | 27.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2023 | Nammocup 4 | C-åpen | 28.22 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2023 | Klubbkøpp #5 | N-Å | 19.34 | 2 /9 | 0.01 | 10.07 | 0.01 | – | – | – |
| 22.06.2023 | Klubbkøpp #4 | N-Å | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2023 | Klubbkøpp #3 | Rå | 38.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2023 | Løvspretten | C-åpen 10-16 | 33.36 | 3 /11 | 1.48 | 16.06 | 0.52 | 15.38 | 1.49 | – |
| 28.05.2023 | Elgdilten | C-åpen 10-16 | 35.28 | 3 /11 | 6.56 | 19.26 | 3.48 | 15.38 | 1.49 | – |
| 18.05.2023 | Klubbkøpp #2 | Rå | 16.34 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2023 | Klubbkøpp #1 | Rå | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |