Løperprofil
Olav Ekle-Danielsen
Wing
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.46
- Løpskapasitet
- 11.45
- O-evne
- 3.01
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.52
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 124 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 30.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0846 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1586 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0836 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1194 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,17 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,19 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0053 |
| bomVekt | 6,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8227 |
| bomStorSigma | 0,975 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1029 |
| havariVekt | 0,65 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2766,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3474,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.41
- Løpskapasitet
- 10.17
- O-evne
- 2.24
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.53
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 132 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 20.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2162 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1844 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,095 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1379 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,16 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9694 |
| bomVekt | 11,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8798 |
| bomStorSigma | 0,7773 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0637 |
| havariVekt | 0,62 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8133 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0012 |
| fartSesongSin | −0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2427,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2996 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 30.05.2024 STOK Ungdomsløp 3 - Skogskarene, bom 17.54 | 23 | – |
| Bom over fem minutter | 2 | 30.05.2024 STOK Ungdomsløp 3 - Skogskarene, bom 17.54 | 52 | – |
| Bom over ti minutter | 2 | 30.05.2024 STOK Ungdomsløp 3 - Skogskarene, bom 17.54 | 88 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.06.2024 | Wing4er 2024 - løp 2 / klubbmesterskap | H 13-14 | 54.38 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2024 | STOK Ungdomsløp 3 - Skogskarene | H 13-14 | 1.04.50 | 10 /10 | 24.21 | (26.02) | 9.47 | 18.17 | 3.58 | – |
| 27.05.2024 | Wing4er 2024 - løp 1 | H 13-14 | 49.55 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2024 | STOK - Ungdomsløp 2 | H 13-14 | 55.50 | 10 /13 | 6.10 | 17.16 | 1.54 | 18.17 | 3.58 | – |
| 11.04.2024 | Trondheim sprintcup, løp 1 | H 13-14 | 17.16 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2023 | Tømmerholtnatta | DH -12 | 40.56 | 8 /11 | 7.20 | 18.31 | 3.19 | 15.48 | 2.46 | |
| 14.09.2023 | STOK Ungdomsløp | H 11-12 | 40.51 | 6 /15 | 9.31 | 16.44 | 3.54 | 15.48 | 2.46 | |
| 31.08.2023 | STOK Ungdomsløp 7 | H 11-12 | 14.21 | 5 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2023 | STOK Ungdomsløp 4 | H 11-12 | 29.15 | 5 /12 | 2.47 | 12.57 | 1.14 | 14.21 | 2.04 | – |
| 03.06.2023 | Trondheim Open, dag 2 | H 11-12 | 34.07 | 3 /5 | 8.16 | 16.41 | 4.03 | 14.21 | 2.04 | – |
| 02.06.2023 | Trondheim Open, dag 1 (ungdomsløp) | H 11-12 | 26.46 | 1 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2023 | STOK Ungdomsløp 2 | N2-åpen 9-16 | 12.39 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2023 | Wing4er 2023 - løp 1 | H 7-12 | 44.05 | 5 /8 | 4.45 | 16.06 | 1.51 | – | – | – |