Løperprofil
Martin Lind
Sundsvall
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
10 løp
C-rankingen
24 løp
N-rankingen
8 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.30
- Løpskapasitet
- 9.41
- O-evne
- 0.49
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.43
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,2
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 19 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 21.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1558 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0481 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0847 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0657 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,49 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,786 |
| bomVekt | 14,53 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3592 |
| bomStorSigma | 0,7088 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1917 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 3,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2576,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2793,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.19
- Løpskapasitet
- 10.10
- O-evne
- 2.10
- Jevnhet ±
- 11,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 15 %
- Distanseprofil
- best på korte (+3,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 18.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2339 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2093 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1168 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0307 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0393 |
| bomVekt | 79,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5847 |
| bomStorSigma | 0,8367 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1526 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 10,79 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0495 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,389 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0041 |
| fartSesongSin | −0,0065 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2390,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2899,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.05
- Løpskapasitet
- 8.25
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.29
- Sikkerhet
- 16
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 24 (sist 26.10.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4144 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4212 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0843 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0476 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,26 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 16,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8728 |
| bomVekt | 106,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,619 |
| bomStorSigma | 0,7722 |
| antallBom | 39 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0384 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0604 |
| havariVekt | 8,62 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0169 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9989 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0034 |
| fartSesongSin | −0,0126 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1989,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2382 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.31
- Løpskapasitet
- 6.33
- O-evne
- 0.58
- Jevnhet ±
- 10,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.04
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 15.10.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6555 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6882 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1086 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1319 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,03 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8677 |
| bomVekt | 20,92 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2276 |
| bomStorSigma | 0,6395 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0304 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 1,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0014 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8277 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0018 |
| fartSesongSin | −0,0042 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1566,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1796,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 18.10.2026 Daladubbeln, patrull, bom 3.47 | 57 | – |
| Bom over fem minutter | 35 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 6.15 | 109 | – |
| Bom over ti minutter | 529 | hele karrieren siden 2022 | 529 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.10.2026 | Daladubbeln, patrull | H14 | 1.17.10 | 103 /255 | 8.36 | 11.26 | 1.16 | 12.20 | 2.10 | |
| 27.09.2026 | Älgjakten | Älgjakten 5 gemensamma kontroller | 39.31 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2026 | Älgjakten | Älgjakten, 7 | 39.31 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2026 | Loffelunken | H14 | 29.22 | 5 /24 | 2.55 | 10.14 | 1.01 | 12.34 | 2.15 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H13 | 54.30 | 90 /154 | 8.40 | 14.02 | 2.14 | 13.21 | 2.26 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H13 | 36.55 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H13 | 39.22 | 125 /154 | 12.02 | 16.47 | 5.08 | 13.21 | 2.26 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H13 | 58.30 | 98 /154 | 5.10 | 14.44 | 1.18 | 13.21 | 2.26 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H13 | 44.19 | 74 /154 | 8.44 | 11.48 | 2.19 | 13.21 | 2.26 | |
| 05.07.2026 | 3+3 i Sälen, etapp 3, medel | H14 | 23.41 | 4 /18 | 0.08 | (9.23) | 0.03 | 13.21 | 2.26 | |
| 04.07.2026 | 3+3 i Sälen, etapp 2, lång | H14 | 1.02.39 | 15 /18 | 12.59 | 15.32 | 3.13 | 13.21 | 2.26 | |
| 03.07.2026 | 3+3 i Sälen, etapp 1, medel | H14 | 52.27 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2026 | Ösaträffen, etapp 3, lång | H14 | 40.34 | 32 /56 | 1.20 | 10.39 | 0.21 | 10.44 | 0.56 | – |
| 06.06.2026 | Ösaträffen, etapp 2, medel | H14 | 33.48 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2026 | Ösaträffen, etapp 1, medel | H14 | 18.33 | 15 /57 | 1.20 | 8.38 | 0.37 | 10.44 | 0.56 | – |
| 26.10.2025 | Daladubbeln, patrull | H12 | 46.31 | 71 /205 | 2.30 | 10.35 | 0.34 | 10.50 | 1.35 | |
| 24.10.2025 | Lugnetsprinten | H12 | 16.20 | 10 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten 1 gemensamma kontroller | 16.47 | 19 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten, 1 | 16.47 | 14 /46 | 0.16 | 10.47 | 0.10 | 11.43 | 0.43 | |
| 20.09.2025 | Loffelunken | H12 | 22.14 | 7 /32 | 4.34 | 10.47 | 2.13 | 10.51 | 1.40 | |
| 23.08.2025 | DM, lång, Medelpad + Ångermanland | H12 | 24.51 | 2 /7 | 0.02 | 10.42 | 0.01 | 10.57 | 1.40 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | H12 | 30.08 | 85 /125 | 6.00 | 12.04 | 2.24 | 10.59 | 1.45 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | H12 | 29.45 | 55 /125 | 3.16 | 11.15 | 1.14 | 10.59 | 1.45 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | H12 | 31.42 | 110 /125 | 10.57 | (15.43) | 5.26 | 10.59 | 1.45 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | H12 | 1.47.42 | 115 /125 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2025 | Ösaträffen, dag 3, medel | H12 | 20.43 | 15 /43 | 2.17 | 10.38 | 1.10 | 10.37 | 1.26 | |
| 07.06.2025 | Ösaträffen, dag 2, lång | H12 | 26.17 | 11 /43 | 2.43 | 9.30 | 0.59 | 10.37 | 1.26 | |
| 06.06.2025 | Ösaträffen, dag 1, medel | H12 | 23.43 | 16 /47 | 2.35 | 10.10 | 1.06 | 10.37 | 1.26 | |
| 03.06.2025 | DM, medel, Medelpad | H12 | 26.25 | 1 /4 | 0.54 | 9.17 | 0.19 | 10.37 | 1.26 | |
| 01.06.2025 | Swedish League, #7, lång (WRE) + Tour de Medelpad, dag 2 | H12 | 26.52 | 9 /21 | 3.56 | 11.12 | 1.38 | 10.37 | 1.26 | |
| 31.05.2025 | Swedish League, #6, medel (WRE) + Tour de Medelpad, dag 1 | H12 | 29.45 | 15 /25 | 8.01 | 12.41 | 3.25 | 10.43 | 1.38 | |
| 09.02.2025 | SkidO, Svenska cupen, #6 (WRE), lång + Sundsvall SkiO Weekend, #2, lång | H12 | 24.13 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 08.02.2025 | SkidO, Svenska cupen, #5 (WRE), sprint + Sundsvall SkiO Weekend, #1, sprint | H12 | 11.35 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 20.10.2024 | Daladubbeln, patrull | H12 | 44.25 | 73 /244 | 1.24 | 10.29 | 0.20 | 10.46 | 1.26 | |
| 18.10.2024 | Lugnetsprinten | H12 | 12.27 | 9 /42 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten 2 gemensamma kontroller | 25.04 | 26 /39 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten, 2 | 25.04 | 18 /48 | 1.12 | 13.20 | 0.38 | 13.12 | 0.46 | |
| 21.09.2024 | Loffelunken med ungdomsserien, #8 | H12 | 16.10 | 3 /26 | 0.00 | 9.06 | 0.00 | 10.48 | 1.31 | |
| 30.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 3, medel | H12 | 26.38 | 11 /18 | 5.35 | 10.24 | 2.11 | 11.29 | 1.38 | |
| 29.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 2, lång | H12 | 25.33 | 9 /18 | 0.51 | 11.19 | 0.23 | 11.29 | 1.38 | |
| 28.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 1, medel | H12 | 22.52 | 9 /18 | 0.22 | 10.18 | 0.10 | 11.29 | 1.38 | |
| 09.06.2024 | Ösaträffen, dag 4, lång | H12 | 42.24 | 25 /33 | 13.38 | 15.49 | 5.05 | 11.29 | 1.38 | |
| 08.06.2024 | Ösaträffen, dag 3, medel | H12 | 25.09 | 9 /49 | 2.21 | 8.55 | 0.50 | 11.29 | 1.38 | |
| 07.06.2024 | Ösaträffen, dag 2, lång | H12 | 18.55 | 22 /44 | 4.26 | 12.08 | 2.51 | 11.29 | 1.38 | |
| 06.06.2024 | Ösaträffen, dag 1, medel | H12 | 25.05 | 19 /45 | 1.23 | 10.15 | 0.34 | 11.29 | 1.38 | |
| 26.05.2024 | Faxeträffen, dag 2, medel | H12 | 28.46 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2024 | Faxeträffen, dag 1, sprint | H12 | 24.58 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2024 | Faxeträffen, dag 1, medel | H12 | 12.28 | 3 /7 | 0.09 | 9.36 | 0.07 | 11.37 | 1.25 | – |
| 19.05.2024 | Tour de Medelpad, dag 3, medel + DM, medel, Medelpad | H12 | 24.59 | 3 /9 | 2.05 | 10.34 | 0.53 | 11.37 | 1.25 | – |
| 18.05.2024 | Tour de Medelpad, dag 2, lång | H12 | 38.03 | 2 /6 | 7.03 | 12.01 | 2.14 | 11.37 | 1.25 | – |
| 10.02.2024 | SkidO, SM/JSM (Svenska cupen), medel + Sundsvall SkiO Weekend, #1, medel | H12 | 47.59 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.02.2024 | SkidO, Svenska cupen, sprint + Sundsvall SkiO Weekend, #2, sprint | H12 | 31.17 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2023 | Daladubbeln, patrull | H10 | 37.19 | 19 /187 | 2.18 | 9.27 | 0.35 | 10.17 | 0.52 | |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten 3 gemensamma kontroller | 17.09 | 5 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten, 3 | 17.09 | 6 /30 | 1.11 | 11.17 | 0.47 | 12.37 | 0.58 | – |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | H10 | 18.33 | 12 /24 | 0.18 | 10.56 | 0.11 | 10.24 | 0.54 | |
| 17.09.2023 | Swedish League, #11, förkortad lång, jaktstartsfinal + publiktävling, lång | H10 | 22.14 | 2 /5 | 2.44 | 9.36 | 1.11 | 10.24 | 0.54 | |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H10 | 36.15 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2023 | Ösaträffen, dag 4, lång | H10 | 19.38 | 12 /32 | 1.17 | 10.02 | 0.39 | 10.53 | 1.00 | |
| 05.06.2023 | Ösaträffen, dag 3, medel | H10 | 20.26 | 24 /33 | 4.44 | 13.19 | 3.05 | 10.53 | 1.00 | |
| 04.06.2023 | Ösaträffen, dag 2, lång | H10 | 15.32 | 13 /28 | 0.27 | 10.03 | 0.17 | 10.53 | 1.00 | |
| 03.06.2023 | Ösaträffen, dag 1, medel | H10 | 13.03 | 6 /32 | 0.13 | 8.18 | 0.08 | 10.53 | 1.00 | |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten 2 gemensamma kontroller | 22.47 | 18 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten, 7 | 22.47 | 14 /27 | 0.24 | 10.50 | 0.11 | – | – | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | H10 | 26.56 | 11 /18 | 2.44 | 12.43 | 1.17 | 12.40 | 1.10 | – |
| 26.05.2022 | Tour de Medelpad, dag 1, medel | Mycket lätt 2 km | 41.22 | 1 /7 | 3.23 | 13.29 | 1.06 | – | – | – |