Løperprofil
Tobias Lunde-Ness
Sogndal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
11 løp
B-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
nr. 1188 av 3557
Nr. 1188 av 3557 blant menn i Norge · nr. 17 av 54 i klassen H13–14 · nr. 13 av 29 i 2012-kullet
- Forventet kmtid
- 10.30
- Løpskapasitet
- 9.33
- O-evne
- 0.56
- Jevnhet ±
- 12,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.18
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- best i september (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 17.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1728 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1407 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1226 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0278 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,75 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8948 |
| bomVekt | 91,93 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3416 |
| bomStorSigma | 0,7473 |
| antallBom | 27 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0412 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0395 |
| havariVekt | 8,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5878 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0036 |
| fartSesongSin | 0,0089 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2543 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2792,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.27
- Løpskapasitet
- 7.18
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 09.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1046 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0343 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0547 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,756 |
| bomVekt | 7,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,223 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0787 |
| havariVekt | 0,69 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2706,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2765 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
nr. 39 av 304
Nr. 39 av 304 blant menn i Norge · nr. 25 av 109 i klassen H13–14 · nr. 15 av 67 i 2012-kullet
- Forventet kmtid
- 10.56
- Løpskapasitet
- 9.29
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,4 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 05.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3012 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3003 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,094 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0377 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,73 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9064 |
| bomVekt | 53,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3638 |
| bomStorSigma | 0,7913 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,044 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0654 |
| havariVekt | 4,66 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0079 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2896 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0046 |
| fartSesongSin | 0,0128 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2229,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2572,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.17
- Løpskapasitet
- 8.54
- O-evne
- 1.24
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.17
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 26.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3614 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3893 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0969 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1177 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,55 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1553 |
| bomVekt | 8,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2414 |
| bomStorSigma | 0,6618 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0647 |
| havariVekt | 0,46 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9801 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | 0,0057 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2099,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2429,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 01.10.2026 Orienteringscup #16 - NATT, bom 2.08 | 81 | – |
| Bom over fem minutter | 7 | 01.10.2026 Orienteringscup #16 - NATT, bom 5.25 | 157 | – |
| Bom over ti minutter | 253 | 22.06.2025 O-Festival lang, bom 11.12 | 253 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.10.2026 | Orienteringscup #16 - NATT | EK | 1.08.34 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2026 | Fjellgeita | Herrer 6 km | 1.02.21 | 6 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2026 | Orienteringscup #14 | V | 37.08 | 2 /6 | 1.31 | 10.11 | 0.25 | 10.37 | 0.56 | |
| 05.09.2026 | Hodlekve mellom | B-åpen 10-16 | 38.38 | – | 2.35 | 10.19 | 0.41 | 10.57 | 1.27 | |
| 03.09.2026 | Orienteringscup #12 | V | 35.35 | 3 /11 | 1.03 | 10.40 | 0.19 | 10.37 | 0.56 | |
| 30.08.2026 | På veien mot NM stafett Bømoen | Løype: Løype 3B | 33.09 | 9 | 3.36 | 11.44 | 1.17 | 10.43 | 1.07 | |
| 27.08.2026 | Orienteringscup #11 | V | 29.13 | 2 /10 | 1.36 | 9.36 | 0.32 | 10.43 | 1.07 | |
| 22.08.2026 | Sunnfjordorienteringa 2026/KM -Lange | H13-14 | 41.11 | 2 /7 | 5.27 | 10.04 | 1.20 | 11.31 | 1.43 | |
| 20.08.2026 | Orienteringscup #10 | V | 35.05 | 2 /12 | 2.47 | 8.57 | 0.43 | 10.43 | 1.07 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 13-14 | 13.29 | 4 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 13-14 | 33.39 | 4 /28 | 0.45 | 9.55 | 0.13 | 12.00 | 1.44 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2026 | Km Sprint Markane | H 13-14 | 10.22 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2026 | Krinsløp lang | B-løype | 45.11 | 6 /13 | 4.17 | 12.26 | 1.11 | 12.48 | 1.57 | |
| 11.06.2026 | Orienteringscup #9 | V | 45.39 | 4 /8 | 5.49 | 13.09 | 1.41 | 11.36 | 1.33 | |
| 04.06.2026 | Orienteringscup #8 | V | 33.33 | 7 /10 | 6.29 | 12.32 | 2.25 | 11.36 | 1.33 | |
| 28.05.2026 | Orienteringscup #7 | V | 22.54 | 1 /9 | 1.46 | 9.18 | 0.43 | 10.52 | 1.24 | |
| 09.05.2026 | Vårløp | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2026 | Vårløp | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2026 | Orienteringscup #3 | V | 24.17 | 1 /9 | 3.44 | 10.35 | 1.38 | 11.25 | 1.27 | – |
| 16.04.2026 | Orienteringscup #2 | Vidarekomen | 58.12 | 4 /7 | 8.55 | (22.16) | 3.25 | 11.25 | 1.27 | – |
| 09.04.2026 | Orienteringscup #1 | V | 25.54 | 4 /8 | 0.23 | 7.48 | 0.07 | – | – | – |
| 24.08.2025 | KM mellom | H 13-14 | 25.51 | 2 /7 | 4.29 | 11.49 | 2.03 | 13.39 | 2.16 | |
| 23.08.2025 | KM sprint | H 13-14 | 19.37 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2025 | Filefjellmesterskapet | 2km | 23.23 | 2 /17 | 3.49 | 9.17 | 1.31 | 10.38 | 1.15 | – |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | H 13 | 49.37 | 19 /24 | 14.32 | 17.20 | 5.05 | 15.18 | 2.39 | – |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | H 13 | 39.21 | 14 /27 | 4.39 | 16.12 | 1.55 | 15.18 | 2.39 | – |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | H 13 | 11.18 | 12 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Noregs vestlegaste o-løp | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Noregs vestlegaste o-løp | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Noregs vestlegaste o-løp | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2024 | Mellomdistanse Sogndal | C 10-16 | 41.32 | 5 /9 | 1.53 | 11.03 | 0.42 | 11.55 | 1.18 | |
| 25.05.2024 | Sprint Sogndal | C 10-16 | 22.27 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2024 | Sogndal IL - Treningsløp 1 | LØ | 11.16 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | KM-lang | H 11-12 | 26.03 | 3 /3 | 2.08 | 10.49 | 0.53 | 12.52 | 1.48 | – |
| 09.09.2023 | KM-sprint | H 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2023 | Langdistanse | C-åpen 10-16 | 44.28 | – | 4.44 | 15.26 | 1.39 | – | – | – |
| 17.09.2022 | Sprintløp Sogndal | N2-åpen 9-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2022 | Treningsløp Kleppa | LØ | 47.53 | – | 8.50 | 15.41 | 2.54 | – | – | – |