Løperprofil
Henrik Lunde-Ness
Sogndal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
6 løp
B-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
nr. 757 av 3557
Nr. 757 av 3557 blant menn i Norge · nr. 5 av 54 i klassen H13–14 · nr. 4 av 29 i 2012-kullet
- Forventet kmtid
- 9.27
- Løpskapasitet
- 8.33
- O-evne
- 0.53
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 10.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2795 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2729 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,09 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0358 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9254 |
| bomVekt | 57,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3785 |
| bomStorSigma | 0,5586 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0448 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0466 |
| havariVekt | 5,78 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0022 |
| fartSesongSin | 0,0076 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2277,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2514,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
nr. 37 av 304
Nr. 37 av 304 blant menn i Norge · nr. 24 av 109 i klassen H13–14 · nr. 14 av 67 i 2012-kullet
- Forventet kmtid
- 10.51
- Løpskapasitet
- 8.43
- O-evne
- 2.08
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 121 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 05.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3834 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3923 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0866 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0373 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,78 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8143 |
| bomVekt | 53,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7985 |
| bomStorSigma | 0,855 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,044 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0654 |
| havariVekt | 4,66 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2848 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0045 |
| fartSesongSin | 0,0101 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2052,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2553,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.47
- Løpskapasitet
- 8.18
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.13
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 26.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4311 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4923 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0951 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1177 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0967 |
| bomVekt | 8,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3226 |
| bomStorSigma | 0,7191 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0647 |
| havariVekt | 0,46 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9804 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0046 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1958,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2310,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 26 | 10.09.2026 Orienteringscup #13, bom 2.00 | 56 | – |
| Bom over fem minutter | 83 | 22.08.2026 Sunnfjordorienteringa 2026/KM -Lange , bom 6.11 | 83 | – |
| Bom over ti minutter | 139 | 13.06.2026 Krinsløp lang, bom 12.12 | 140 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.10.2026 | Orienteringscup #16 - NATT | EK | 48.51 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2026 | Fjellgeita | Herrer 6 km | 56.19 | 1 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2026 | Orienteringscup #13 | EK | 34.09 | 2 /9 | 3.45 | 9.57 | 1.06 | 9.33 | 0.54 | |
| 05.09.2026 | Hodlekve mellom | B-åpen 10-16 | 31.24 | – | 2.17 | 8.23 | 0.37 | 10.53 | 2.08 | |
| 30.08.2026 | På veien mot NM stafett Bømoen | Løype: Løype 4 | 32.46 | 3 | 1.15 | 9.40 | 0.22 | 9.38 | 0.48 | |
| 27.08.2026 | Orienteringscup #11 | V | 27.38 | 1 /10 | 3.16 | 9.05 | 1.04 | 9.38 | 0.48 | |
| 22.08.2026 | Sunnfjordorienteringa 2026/KM -Lange | H13-14 | 43.04 | 3 /7 | 8.01 | 10.32 | 1.58 | 11.50 | 2.34 | |
| 20.08.2026 | Orienteringscup #10 | V | 33.04 | 1 /12 | 2.39 | 8.26 | 0.41 | 9.38 | 0.48 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 13-14 | 12.14 | 3 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 13-14 | 34.21 | 6 /28 | 3.44 | 10.08 | 1.06 | 12.09 | 2.32 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2026 | Km Sprint Markane | H 13-14 | 8.46 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2026 | Krinsløp lang | B-løype | 51.08 | 8 /13 | 13.02 | 14.04 | 3.35 | 12.44 | 2.39 | |
| 04.06.2026 | Orienteringscup #8 | V | 28.35 | 3 /10 | 3.53 | 10.41 | 1.27 | 11.01 | 1.12 | – |
| 28.05.2026 | Orienteringscup #7 | V | 25.39 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2026 | Vårløp | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2026 | Vårløp | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2025 | KM mellom | H 13-14 | 28.07 | 4 /7 | 5.51 | 12.52 | 2.41 | 12.48 | 2.09 | |
| 23.08.2025 | KM sprint | H 13-14 | 19.49 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2025 | Filefjellmesterskapet | 2km | 30.02 | 5 /17 | 3.59 | 11.56 | 1.35 | 12.19 | 1.18 | – |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | H 13 | 33.48 | 9 /24 | 4.20 | 11.48 | 1.31 | 13.30 | 2.11 | – |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | H 13 | 39.45 | 15 /27 | 9.36 | 16.22 | 3.57 | 13.30 | 2.11 | – |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | H 13 | 11.18 | 12 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Noregs vestlegaste o-løp | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Noregs vestlegaste o-løp | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Noregs vestlegaste o-løp | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2024 | Mellomdistanse Sogndal | C 10-16 | 41.55 | 6 /9 | 3.02 | 10.16 | 1.08 | 11.18 | 1.23 | |
| 25.05.2024 | Sprint Sogndal | C 10-16 | 14.48 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2024 | Sogndal IL - Treningsløp 1 | LØ | 11.16 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | KM-lang | H 11-12 | 23.30 | 1 /3 | 0.42 | 9.46 | 0.17 | 12.05 | 1.31 | – |
| 09.09.2023 | KM-sprint | H 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2023 | Langdistanse | C-åpen 10-16 | 40.50 | – | 4.06 | 14.11 | 1.25 | – | – | – |
| 17.09.2022 | Sprintløp Sogndal | N2-åpen 9-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2022 | Treningsløp Kleppa | LØ | 48.09 | – | 9.07 | 15.46 | 2.59 | – | – | – |