Løperprofil
Anita Fauske
Tønsberg og Omegn
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
6 løp
B-rankingen
6 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 22.01
- Løpskapasitet
- 18.21
- O-evne
- 3.40
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.03
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,4
- Typisk bom
- 128 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 28.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4843 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5133 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0839 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0466 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,29 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,76 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6047 |
| bomVekt | 42,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8521 |
| bomStorSigma | 1,0447 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1303 |
| havariVekt | 2,94 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0135 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0804 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,003 |
| fartSesongSin | 0,0031 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4886,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5859,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.56
- Løpskapasitet
- 11.40
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.32
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 28.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3652 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4245 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0568 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0444 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,62 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8811 |
| bomVekt | 15,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6162 |
| bomStorSigma | 0,5845 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0724 |
| havariVekt | 1,45 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8713 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4329,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4422,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.38
- Løpskapasitet
- 17.31
- O-evne
- 4.07
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.57
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 132 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 25.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3125 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3238 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0976 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0428 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,98 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,5 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1584 |
| bomVekt | 48,87 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8826 |
| bomStorSigma | 1,0848 |
| antallBom | 24 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0513 |
| havariVekt | 5,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0066 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0123 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4120,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5090,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.09
- Løpskapasitet
- 15.56
- O-evne
- 2.13
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.58
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 118 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 09.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,222 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2237 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0857 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0515 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,98 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,69 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9072 |
| bomVekt | 32,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7679 |
| bomStorSigma | 0,8918 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0394 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0578 |
| havariVekt | 3,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0154 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,861 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0017 |
| fartSesongSin | 0,0033 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3759,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4283 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 28.10.2026 Halloween-o, bom 3.44 | 29 | nr. 7335 |
| Bom over fem minutter | 23 | 25.10.2026 MOT.TV-finale i Larvik m/Åpne klasser, bom 5.03 | 44 | nr. 5660 |
| Bom over ti minutter | 33 | 27.09.2026 Marummlia, bom 11.08 | 96 | nr. 6766 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.10.2026 | Halloween-o | KORT | 33.36 | 17 /21 | 3.50 | 13.57 | 1.35 | 11.56 | 0.15 | – |
| 25.10.2026 | MOT.TV-finale i Larvik m/Åpne klasser | B-Åpen | 1.12.26 | 3 /7 | 14.50 | 21.44 | 4.27 | 21.39 | 4.08 | |
| 27.09.2026 | Marummlia | D 2.5 km | 53.42 | 19 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2026 | Vestfold Høstcup løp 6 | B-åpen | 24.28 | 7 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2026 | Vestfold Høstcup 4 | B-åpen | 41.39 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2026 | Blåbærløpet | B-åpen 17- | 1.39.20 | 9 /11 | 27.24 | 25.23 | 7.00 | 21.57 | 4.16 | |
| 01.09.2026 | Vestfold Høstcup 3 | B-åpen | 54.19 | 9 /18 | 8.38 | 19.06 | 3.02 | 21.57 | 4.16 | |
| 25.08.2026 | Vestfold Høstcup #2 | B-åpen | 1.31.11 | 6 /7 | 15.20 | 28.56 | 4.52 | 26.21 | 4.27 | |
| 20.08.2026 | Klubbmesterskap OTO og OK Horten | B-åpen 17- | 59.53 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2026 | Vestfold Vårcup løp 8 | C-åpen | 22.03 | 2 /3 | 4.23 | 19.30 | 3.53 | 18.33 | 2.15 | |
| 02.06.2026 | Vestfold vårcup 7 | C-åpen | 32.42 | 7 /9 | 0.56 | 18.41 | 0.32 | 18.33 | 2.15 | |
| 19.05.2026 | Vestfold vårcup 6 | C-åpen | 30.40 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2026 | Vestfold Vårcup | C-åpen | 54.38 | 4 /12 | 5.40 | 17.39 | 1.51 | 18.12 | 2.43 | |
| 28.04.2026 | Vestfold Vårcup 3 | D50 | 1.45.17 | 12 /13 | 22.39 | 25.57 | 5.38 | 21.44 | 4.05 | |
| 21.04.2026 | Vestfold Vårcup #2 | D50 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2026 | Vestfold Vårcup løp 1 | D 50- | 54.31 | 12 /15 | 19.37 | 25.51 | 9.23 | 21.44 | 4.05 | |
| 08.09.2024 | Blåbærløpet | B-åpen 17- | 1.13.46 | 10 /13 | 26.45 | 27.25 | 9.56 | 21.39 | 4.27 | |
| 27.08.2024 | Vestfold Høstcup 2 | D40 | 26.49 | 3 /4 | 0.46 | 11.55 | 0.20 | – | – | – |
| 16.04.2024 | Vestfold Vårcup 2 | D 40- | 1.32.48 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2023 | Vestfold Høstcup 7 | D40 | 49.22 | 3 /3 | 10.37 | 21.31 | 4.38 | 20.47 | 3.14 | |
| 19.09.2023 | Vestfold Høstcup 6 | B-åpen | 1.36.54 | 11 /13 | 18.14 | 28.19 | 5.20 | 22.51 | 3.31 | – |
| 05.09.2023 | Vestfold Høstcup 4 | D40 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2023 | Vestfold Høstcup 3 | B-åpen | 1.03.30 | 7 /14 | 6.21 | 20.15 | 2.01 | – | – | – |
| 26.08.2023 | KM-langdistanse | C-åpen 17- | 57.25 | 2 /4 | 22.16 | 25.36 | 9.56 | 20.17 | 4.57 | – |
| 17.08.2023 | Klubbmesterskap - OTO og Horten | D 40- | 1.20.11 | 2 /2 | 13.24 | 21.24 | 3.35 | 20.52 | 3.04 | |
| 18.06.2023 | Midtsommerløpet | D 45- | 1.42.36 | 6 /6 | 23.05 | 27.17 | 6.08 | 21.09 | 3.17 | – |
| 13.06.2023 | Vestfold Vårcup 6 | D40 | 39.11 | 5 /5 | 2.00 | 17.44 | 0.54 | 21.09 | 3.17 | – |
| 13.05.2023 | Hedrumløpet | D 45- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | C-åpen 17- | 35.02 | 24 /33 | 10.01 | 22.22 | 6.24 | – | – | – |
| 25.04.2023 | Vestfold Vårcup 2 | D17N | 17.23 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | Vestfold Vårcup 1 | D17N | 10.19 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |