Løperprofil
Pernille Øien Kartrud
Freidig
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
4 løp
C-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.32
- Løpskapasitet
- 13.41
- O-evne
- 1.51
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.53
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 122 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 01.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1913 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,297 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0771 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0552 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9868 |
| bomVekt | 12,73 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8011 |
| bomStorSigma | 0,8908 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0444 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0716 |
| havariVekt | 1,31 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | −0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3643,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4133,5 |
| beregnet | 07.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.49
- Løpskapasitet
- 9.38
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.34
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 15.01.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,169 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,342 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0996 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0566 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,51 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,12 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1312 |
| bomVekt | 16,5 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0701 |
| bomStorSigma | 0,6155 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,074 |
| havariVekt | 1,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3569,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3640,3 |
| beregnet | 07.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 23.57
- Løpskapasitet
- 17.43
- O-evne
- 6.14
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.01
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 5,4
- Typisk bom
- 147 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3257 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4016 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0416 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,29 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,525 |
| bomVekt | 38,06 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9886 |
| bomStorSigma | 1,1148 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0438 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1308 |
| havariVekt | 5,37 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1289 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | −0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4167,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5634,8 |
| beregnet | 07.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.19
- Løpskapasitet
- 13.34
- O-evne
- 1.44
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.00
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 20.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0617 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1112 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0869 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0633 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,3 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,23 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2702 |
| bomVekt | 25,93 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3678 |
| bomStorSigma | 0,6618 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0379 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0827 |
| havariVekt | 5,5 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0041 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8687 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3203,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3613,8 |
| beregnet | 07.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.03
- Løpskapasitet
- 9.43
- O-evne
- 1.19
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.56
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2603 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1382 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1609 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0137 |
| bomVekt | 2,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3042 |
| bomStorSigma | 0,7636 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0301 |
| havariVekt | 0,76 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2324,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2639,9 |
| beregnet | 07.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 0 | 26.09.2026 Loffelunken, bom 3.01 | 79 | – |
| Bom over fem minutter | 1 | 26.09.2026 Loffelunken, bom 8.54 | 327 | – |
| Bom over ti minutter | 110 | 13.05.2026 Ungdomsløp 1, bom 12.10 | 327 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.09.2026 | Loffelunken | D14 | 1.05.08 | 29 /31 | 13.29 | 22.42 | 4.42 | 23.59 | 6.14 | |
| 11.09.2026 | Tour de Trondheim #1 - Sprint + STOK ungdomsløp finale | D 13-14 | 31.10 | 16 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2026 | Klubbmesterskap Sp.kl. Freidig | D 13-14 | 1.06.40 | 8 /9 | 8.35 | 22.32 | 2.54 | 23.59 | 6.14 | |
| 03.09.2026 | STOK ungdomsløp 8 | D 13-14 | 26.52 | 17 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2026 | STOK ungdomsløp 7 | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse | C-åpen 10-16 | 39.37 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap • Ungdomsløp 6 - Sprint | D 13-14 | 22.24 | 21 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 02.08.2026 | Hovedløpet sprint | D14 | 26.18 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2026 | Hovedløpet Langdistanse | D1416K | 1.12.52 | 5 /13 | 12.48 | 17.44 | 3.07 | 15.53 | 2.00 | – |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | B-åpen 10-16 | 1.10.37 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | C-åpen 10-16 | 23.34 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | D 14 | 35.29 | 21 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2026 | STOK Ungdomsløp 4 - Skogskarene | D 13-14 | 1.09.36 | 10 /10 | 18.54 | 26.31 | 7.12 | 26.07 | 9.01 | |
| 28.05.2026 | Ungdomsløp 3 | D 13-14 | 1.21.36 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2026 | Ungdomsløp 2 | D 13-14 | 44.50 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2026 | Ungdomsløp 1 | D 13-14 | 1.21.00 | 16 /17 | 30.49 | 32.22 | 12.22 | 25.47 | 8.56 | – |
| 07.05.2026 | Trondheim sprintcup, løp 5 | D 13-14 | 25.18 | 14 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2026 | Vårsleppet mellomdistanse | C-åpen 10-16 | 36.47 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2026 | Vårsleppet sprint | C-åpen 10-16 | 26.06 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2026 | KM Sprint STOK | D 13-14 | 15.15 | 17 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2026 | Trondheim sprintcup, løp 2 | D 13-14 | 31.30 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2026 | Trondheim sprintcup løp 1 | D 13-14 | 26.59 | 12 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 05.03.2026 | HLP STOK Kveldssamling #2, Åsvang skole | Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.01.2026 | HLP kveldssamling 1 - innendørsorientering | D13-16 C | 12.37 | 1 /13 | 0.27 | 11.20 | 0.24 | 11.02 | 0.13 | – |
| 28.09.2025 | Høsttreffet | B-åpen | 1.48.31 | 7 /8 | 51.19 | 35.58 | 17.01 | – | – | – |
| 20.09.2025 | Loffelunken | Gul 2,5 | 34.10 | 5 /23 | 4.59 | 16.35 | 2.25 | 16.35 | 1.47 | |
| 18.09.2025 | Ungdomsløp 8 | C-åpen | 32.15 | 2 /2 | 2.27 | 17.20 | 1.19 | 16.35 | 1.47 | |
| 12.09.2025 | Tour de Trondheim dag 1 (KM Sprint Nord-Trøndelag) | D 13-14 | 15.25 | 12 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2025 | STOK Ungdomløp 7 | D 13-14 | 36.28 | 7 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2025 | Ungdomsløp nr. 6 | Cåpen | 19.33 | 4 /5 | 3.14 | 18.19 | 3.02 | – | – | – |
| 21.08.2025 | Ungdomsløp 5 | C-åpen 10-16 | 33.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2025 | STOK Ungdomsløp 3 - Skogskarene | C-åpen 13-20 | 30.13 | 3 /4 | 3.11 | 17.05 | 1.48 | 17.09 | 1.51 | |
| 22.05.2025 | Ungdomsløp 2 | D 13-14 | 22.23 | 10 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2025 | Ungdomsløp 1 | C-åpen 13-20 | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 4 | D 13-14 | 26.30 | 7 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2025 | Vårsleppet mellomdistanse | C-åpen 10-16 | 52.25 | 3 /3 | 5.13 | 20.07 | 2.00 | 18.13 | 2.01 | |
| 26.04.2025 | Vårsleppet sprint | C-åpen 10-16 | 40.54 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 3 | D 13-14 | 25.21 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 2 | D 13-14 | 25.18 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 03.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 1 | C-åpen | 18.19 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 07.02.2025 | Student NM innendørs-O, Publikumsløp | Publikum damer | 52.27 | 23 /24 | 8.03 | 17.22 | 2.40 | 13.11 | 0.18 | – |
| 16.01.2025 | HLP kveldssamling 1 3D-orientering | D13-16 | 34.11 | 15 /16 | 2.03 | 21.43 | 1.18 | – | – | – |
| 19.09.2024 | STOK Ungdomsløp 9 | D 11-12 | 40.27 | 14 /16 | 6.02 | 21.45 | 3.15 | 18.06 | 2.14 | – |
| 12.09.2024 | STOK Ungdomsløp 8 | D 11-12 | 41.56 | 13 /17 | 3.41 | 19.26 | 1.42 | 18.06 | 2.14 | – |
| 05.09.2024 | STOK Ungdomsløp 7 | N2-åpen 9-20 | 19.07 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2024 | Ungdomsløp nr. 5 | N2åpen | 31.33 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2024 | STOK Ungdomsløp 1 | N2-åpen 9-16 | 12.21 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2024 | Trondheim Sprintcup - løp 5 | D 11-12 | 11.45 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2024 | Trondheim sprintcup, løp 4 | D 11-12 | 27.11 | 12 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2024 | Trondheim Sprintcup, løp 3 | D 11-12 | 16.46 | 10 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2024 | Trondheim sprintcup, løp 2 | C-åpen | 12.00 | 2 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2024 | Trondheim sprintcup, løp 1 | C-åpen | 26.51 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2023 | Tour de Trondheim dag 1 m/Ungdomsløp 8 | N2-åpen 10-20 | 18.29 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2023 | STOK Ungdomsløp 7 | N2-åpen 9-16 | 21.03 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2023 | Ungdomsløp 6 | N2åpen | 29.25 | 2 /4 | 2.44 | 17.40 | 1.39 | – | – | – |
| 08.06.2023 | STOK Ungdomsløp 4 | N2-Åpen | 23.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2022 | Klubbmesterskap 2022 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2019 | Klubbmesterskap 2019 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.08.2026 | Kretsstafetten | DHDH | Nord-Trøndelag / Sør-Trøndelag 5 | 3 | 29.47 | 48 | 40 |