Løperprofil
Benedicte Kvalevåg
Sandnes
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
24 løp
Sprintrankingen
6 løp
B-rankingen
5 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
nr. 1373 av 2062
Nr. 1373 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 119 av 179 i klassen D45–49 · nr. 22 av 30 i 1981-kullet
- Forventet kmtid
- 15.40
- Løpskapasitet
- 14.31
- O-evne
- 1.10
- Jevnhet ±
- 12,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 15
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 20 %
- Distanseprofil
- best på korte (+2,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±1,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 24 (sist 23.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2446 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,248 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1281 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0225 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 14,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9932 |
| bomVekt | 195,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4082 |
| bomStorSigma | 0,8026 |
| antallBom | 60 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1959 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1404 |
| havariVekt | 13,27 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0344 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0379 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0161 |
| fartSesongSin | −0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3863,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4172,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.52
- Løpskapasitet
- 9.44
- O-evne
- 0.08
- Jevnhet ±
- 6,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.17
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 48 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 01.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1835 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,193 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0642 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0286 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,45 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,81 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0717 |
| bomVekt | 72,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,8672 |
| bomStorSigma | 0,3961 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0802 |
| havariVekt | 3,82 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0021 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8928 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0013 |
| fartSesongSin | 0,008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3611,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3660,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.28
- Løpskapasitet
- 17.02
- O-evne
- 3.26
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.05
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 123 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 25.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2857 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3008 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0915 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0513 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,52 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1293 |
| bomVekt | 28,74 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8141 |
| bomStorSigma | 0,998 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0483 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0772 |
| havariVekt | 2,16 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0126 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0337 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0047 |
| fartSesongSin | 0,0032 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4008,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4815,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.14
- Løpskapasitet
- 12.40
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.41
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,2
- Typisk bom
- 108 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 30.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,006 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0089 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0799 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1121 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,666 |
| bomVekt | 16,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6805 |
| bomStorSigma | 0,9505 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0442 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,69 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0886 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2991,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3363 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 72 | 26.08.2026 Bedriftsløp - Sørmarka - R14, bom 3.37 | 164 | nr. 1040 |
| Bom over fem minutter | 100 | 30.07.2026 Sudety Cup - E1, bom 9.10 | 356 | nr. 2743 |
| Bom over ti minutter | 110 | 25.05.2026 Løvspretten, bom 22.51 | 594 | nr. 4864 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | HARDHAUSEN | CHMK | 58.44 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2026 | Bedriftsløp - Sandneshallen - R18 | D40 | 32.09 | 11 /17 | 2.21 | 15.22 | 1.07 | 15.38 | 1.10 | |
| 09.09.2026 | Bedriftsløp - Haugstadskogen - R16 | D40 | 58.50 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2026 | Bedriftsløp - Frøyland - R15 | D40 | 31.34 | 5 /15 | 0.21 | 14.32 | 0.10 | 15.38 | 1.10 | |
| 01.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 6 - Lundehaugen | D 17-59 | 30.18 | 8 /8 | 2.25 | 10.40 | 0.51 | 9.53 | 0.08 | |
| 26.08.2026 | Bedriftsløp - Sørmarka - R14 | D40 | 1.00.23 | 10 /15 | 8.45 | 18.01 | 2.37 | 15.52 | 1.11 | |
| 12.08.2026 | Bedriftsløp - Vardeneset - R12 | D40 | 29.12 | 12 /19 | 0.32 | 15.33 | 0.17 | 15.52 | 1.11 | |
| 02.08.2026 | Sudety Cup - E4 | Srednia | 51.53 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.07.2026 | Sudety Cup - E2 | Srednia | 1.27.52 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.07.2026 | Sudety Cup - E1 | Srednia | 1.35.17 | 27 /39 | 20.58 | (25.13) | 5.33 | 15.17 | 1.14 | |
| 27.05.2026 | Bedriftsløp - Krossberg - R8 | D40 | 54.33 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2026 | Løvspretten | B-åpen 17- | 1.36.12 | 40 /54 | 30.32 | 26.54 | 8.37 | 20.22 | 3.31 | |
| 24.05.2026 | Elgdilten | B-åpen 17- | 42.14 | 22 /35 | 6.17 | 19.04 | 2.54 | 20.22 | 3.31 | |
| 13.05.2026 | Bedriftsløp - Vagleskogen - R6 | D40 | 47.14 | 11 /21 | 6.27 | 16.45 | 2.17 | 14.08 | 0.55 | |
| 22.04.2026 | Bedriftsløp - Kleppelunden - R3 - kortløp | D40 | 28.34 | 8 /20 | 0.46 | 9.32 | 0.15 | 9.28 | 0.07 | |
| 15.04.2026 | Bedriftsløp - Tjensvoll - R2 - kortløp | DT | 20.00 | 5 /71 | 0.05 | 12.45 | 0.03 | 13.41 | 0.52 | |
| 21.03.2026 | KOK 2 dagers Sprint i Abra Havn | A-åpen | 24.32 | 71 /89 | 2.32 | 10.41 | 1.06 | 9.26 | 0.08 | |
| 29.11.2025 | Høstkarusell løp 2 - Madlatua | DAL | 36.01 | 3 /9 | 2.38 | (9.18) | 0.41 | 13.50 | 0.56 | |
| 20.08.2025 | Bedriftsløp - Vagleskogen - R13 | DT | 42.15 | 26 /61 | 10.04 | 19.16 | 4.36 | 15.01 | 1.00 | |
| 13.08.2025 | Bedriftsløp - Skadberg - R12 | DT | 26.57 | 6 /49 | 2.35 | 9.22 | 0.54 | 8.56 | 0.07 | |
| 30.04.2025 | Bedriftsløp - Sveineskogen - R4 | DT | 44.14 | 19 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Åpent Klubbmesterskap i innendørsorientering Sandneshallen | Damer - Medium | 26.45 | 11 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2025 | Bedriftsløp - Universitetet - R1 | DT | 25.33 | 30 /56 | 0.58 | 12.26 | 0.28 | 9.09 | 0.06 | |
| 29.03.2025 | KOK 2 dagers. Sprint i Dyreparken (NC sprint) | B-åpen-17- | 28.44 | 17 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2024 | HARDHAUSEN | Åpen 4 | 1.18.35 | 8 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 05.10.2024 | Kretsløp Haugesund (ROK Finale) | B-åpen 17- | 38.04 | 1 /3 | 2.02 | 17.50 | 0.57 | 19.04 | 2.16 | |
| 25.09.2024 | Bedriftsløp Lundehaugen - R18 | DT | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2024 | Bedriftsløp Frøyland - R17 | DT | 19.24 | 2 /53 | 0.10 | 7.51 | 0.04 | 8.25 | 0.07 | – |
| 11.09.2024 | Bedriftsløp Skadberg - R16 | DT | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2024 | Bedriftsløp Ølbergskogen - R15 | DT | 22.59 | 4 /60 | 1.17 | 13.30 | 0.45 | 14.30 | 0.51 | |
| 28.08.2024 | Bedriftsløp Vannbassengene - R14 | DT | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2024 | Bedriftsløp Haugstadskogen - R13 | DT | 37.55 | 5 /35 | 5.29 | 15.21 | 2.13 | 14.47 | 0.53 | |
| 14.08.2024 | Bedriftsløp Skjæveland - R12 | DT | 1.11.31 | 5 /22 | 5.24 | 18.25 | 1.23 | 14.47 | 0.53 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 31.24 | 9 /230 | 0.26 | 13.05 | 0.11 | 14.33 | 1.26 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 46.28 | 14 /230 | 5.06 | 14.43 | 1.37 | 14.33 | 1.26 | |
| 12.06.2024 | Bedriftsløp Øksnevad - R10 | DT | 23.32 | 3 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2024 | Bedriftsløp Sørmarka - R9 | DT | 30.43 | 1 /50 | 2.07 | 13.38 | 0.56 | 15.01 | 0.52 | |
| 22.05.2024 | Bedriftsløp Krossberg - R7 | DT | 24.48 | 2 /46 | 0.39 | 13.06 | 0.21 | 15.14 | 0.56 | |
| 15.05.2024 | Bedriftsløp Omdal - R6 | D40 | 1.07.54 | 2 /3 | 10.34 | 20.38 | 3.13 | 15.14 | 0.56 | |
| 08.05.2024 | Bedrisftsløp Vagleskogen - R5 | DT | 27.29 | 3 /57 | 0.10 | 12.55 | 0.05 | 15.14 | 0.56 | |
| 24.04.2024 | Bedriftsløp Gausel - R4 | D40 | 54.37 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2024 | Kretsranking - Madlatua | C-åpen 17- | 28.06 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2024 | Kretsløp-Sprint, Storhaug | C-åpen 17- | 13.27 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2024 | Bedriftsløp - Sandtangen - R3 | D40 | 31.53 | 4 /7 | 3.08 | 15.46 | 1.33 | 16.19 | 1.00 | |
| 10.04.2024 | Bedriftsløp - Njåskogen - R2 | D40 | 1.05.15 | 5 /8 | 10.01 | 20.19 | 3.07 | 16.19 | 1.00 | |
| 07.04.2024 | Vestlandspremieren-III (Hordalandscupen 1) | B-åpen 17- | 54.41 | 8 /13 | 14.02 | 21.37 | 5.33 | 20.28 | 2.59 | – |
| 06.04.2024 | Vestlandspremieren-II | B-open 17- | 53.58 | 11 /14 | 5.58 | 22.44 | 2.31 | 20.28 | 2.59 | – |
| 03.04.2024 | Bedriftsløp - Universitetet - R1 | D40 | 23.41 | 6 /10 | 0.46 | 10.06 | 0.20 | – | – | – |
| 16.03.2024 | Vinterkarusell Vagleskogen | Damer - kort løype | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.01.2024 | Vinterkarusell Sælandskogen | JK | 34.42 | 3 /7 | 1.18 | 15.39 | 0.35 | 15.45 | 0.46 | |
| 13.01.2024 | Vinterkarusell Øksnevadskogen | Damer - mellomlang løype | 43.01 | 7 /13 | 2.07 | 14.34 | 0.43 | 15.45 | 0.46 | |
| 31.12.2023 | Nyttårsløpet SI hytta Melshei | Damer - kort løype | 39.41 | 2 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 11.11.2023 | SI Klubbmesterskap, Melshei | Åpen C | 39.24 | 4 /5 | 0.01 | 15.17 | 0.00 | 16.57 | 0.57 | |
| 28.10.2023 | HARDHAUSEN, Melshei | Åpen 4 | 1.57.46 | 14 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 39.48 | 7 /147 | 1.22 | 13.53 | 0.29 | 15.55 | 1.59 | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 59.59 | 28 /147 | 13.49 | 18.57 | 4.22 | 15.55 | 1.59 | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2023 | Kjoseløpet 2023 | Åpen B 17- | 1.07.17 | 13 /18 | 6.02 | 21.40 | 1.57 | 18.20 | 1.03 | |
| 28.01.2023 | Vinterkarusell Hålandskogen | JK | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2022 | Påskeløbet 3. etape | Åben 5 | 53.37 | 3 /12 | 5.28 | 16.45 | 1.42 | 15.26 | 0.55 | – |
| 15.04.2022 | Påskeløbet 2. etape | Åben 5 | 47.59 | 9 /24 | 3.17 | 16.21 | 1.07 | 15.26 | 0.55 | – |