Løperprofil
Christoffer Bjørklund
Lillomarka
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.18
- Løpskapasitet
- 10.19
- O-evne
- 2.00
- Jevnhet ±
- 10,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.13
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i mars (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 19.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0951 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0422 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1079 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0945 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,71 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2057 |
| bomVekt | 43,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6525 |
| bomStorSigma | 0,9209 |
| antallBom | 35 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0567 |
| havariVekt | 2,69 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0033 |
| fartSesongSin | −0,0076 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2743,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3274,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.11
- Løpskapasitet
- 5.41
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.52
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 18.05.2014)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,7963 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6702 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1005 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5168 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0087 |
| bomVekt | 0,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3994 |
| bomStorSigma | 0,8106 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1359,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1718,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 0 | 19.08.2024 Tour of Lillomarka 2024 - løp 10, bom 2.04 | 32 | – |
| Bom over fem minutter | 66 | 08.04.2024 Tour of Lillomarka 2024 - løp 1, bom 10.31 | 66 | – |
| Bom over ti minutter | 66 | 08.04.2024 Tour of Lillomarka 2024 - løp 1, bom 10.31 | 71 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.04.2025 | Oslo city cup løp 3 | H15-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 11 | HB | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 10 | HB | 42.20 | 4 /14 | 4.13 | 12.07 | 1.12 | 12.54 | 2.00 | |
| 12.06.2024 | Andy Cap 2024 | 3 km | 39.27 | 7 /9 | 7.14 | (21.53) | 4.01 | 13.13 | 2.09 | |
| 10.06.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 9 | HB | 29.51 | 7 /24 | 4.47 | 12.50 | 2.03 | 13.13 | 2.09 | |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | B-åpen 10-16 | 44.14 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 8 | HB | 36.46 | 5 /24 | 5.53 | 12.33 | 2.00 | 13.13 | 2.09 | |
| 27.05.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 7 | HB | 40.16 | 4 /17 | 0.15 | 12.23 | 0.05 | 13.03 | 2.15 | |
| 22.04.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 3 | HC | 21.06 | 1 /6 | 2.41 | 9.58 | 1.16 | 12.52 | 2.32 | |
| 15.04.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 2 | HC | 16.23 | 1 /6 | 1.21 | 10.19 | 0.51 | 12.52 | 2.32 | |
| 08.04.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 1 | HC | 50.43 | 5 /6 | 25.46 | (25.09) | 12.47 | 12.52 | 2.32 | |
| 11.09.2023 | Tour of Lillomarka Høst - Løp 4 | HC | 27.25 | 1 /3 | 4.49 | 14.32 | 2.33 | 15.08 | 2.41 | |
| 11.09.2023 | Tour of Lillomarka Høst - Løp 4 | HC | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2023 | Tour of Lillomarka Høst - Løp 3 | HC | 37.29 | 5 /5 | 14.43 | 20.51 | 8.11 | 15.08 | 2.41 | |
| 28.08.2023 | Tour of Lillomarka Høst - Løp 2 | HC | 41.32 | 5 /5 | 13.25 | 21.27 | 6.56 | 15.10 | 2.26 | |
| 21.08.2023 | Tour of Lillomarka Høst - Løp 1 | HC | 40.09 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2023 | Andy Cap 2023 | 3 km | 44.49 | 5 /7 | 5.06 | 15.48 | 1.48 | 13.58 | 1.55 | – |
| 12.06.2023 | Tour of Lillomarka vår - Løp 8 | HC | 22.33 | 1 /9 | 0.14 | 11.59 | 0.07 | 13.58 | 1.55 | – |
| 05.06.2023 | Tour of Lillomarka vår - Løp 7 | HC | 51.19 | 1 /4 | 14.23 | 16.34 | 4.39 | 13.58 | 1.55 | – |
| 22.05.2023 | Tour of Lillomarka vår - Løp 6 | HC | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2023 | Gromløpet med Trimtex-cup | C-åpen 10-16 | 36.23 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2023 | Tour of Lillomarka vår - Løp 4 | HC | 28.56 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2023 | Tour of Lillomarka vår - Løp 4 | HC | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2014 | Gromløpet 2014 | N-Åpen | 38.26 | – | 4.56 | 17.10 | 2.12 | – | – | – |
| 01.06.2013 | Gromsprinten og Trimtexcup | N-åpen | 28.05 | – | – | – | – | – | – | – |