Løperprofil
Gunilla Rylander
Stora Tuna
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.25
- Løpskapasitet
- 15.38
- O-evne
- 0.46
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.14
- Sikkerhet
- 40
- Bommer per løp
- 2,1
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juni (±1,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 66 (sist 27.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3249 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,324 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,071 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0141 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 13,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 39,62 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,761 |
| bomVekt | 275,23 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3547 |
| bomStorSigma | 0,6857 |
| antallBom | 97 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0442 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 21,41 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1483 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0128 |
| fartSesongSin | −0,0074 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4162,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4368,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.23
- Løpskapasitet
- 12.09
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,402 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4353 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0936 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0457 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,89 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,71 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1051 |
| bomVekt | 27,9 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2486 |
| bomStorSigma | 0,727 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,05 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0092 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5894 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0041 |
| fartSesongSin | −0,0051 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4503,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4592,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.39
- Løpskapasitet
- 15.50
- O-evne
- 1.49
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.02
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 30.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2127 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1218 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1586 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9724 |
| bomVekt | 2,28 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4807 |
| bomStorSigma | 0,8295 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0563 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3725,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4152 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.16
- Løpskapasitet
- 18.38
- O-evne
- 1.38
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.29
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 29.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3792 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4468 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0868 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1154 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,16 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,16 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2085 |
| bomVekt | 6,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3598 |
| bomStorSigma | 0,6497 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0458 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8238 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4399,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4784,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 27.09.2026 Skärmjakten, dag 2, medel, bom 6.15 | 100 | – |
| Bom over fem minutter | 3 | 27.09.2026 Skärmjakten, dag 2, medel, bom 6.15 | 480 | – |
| Bom over ti minutter | 769 | hele karrieren siden 2021 | 769 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.09.2026 | Skärmjakten, dag 2, medel | D65 | 56.38 | 9 /11 | 9.45 | 19.15 | 3.19 | 16.23 | 0.46 | |
| 26.09.2026 | Skärmjakten, dag 1, lång | D65 | 55.10 | 6 /9 | 5.14 | 16.50 | 1.36 | 16.23 | 0.46 | |
| 08.08.2026 | Trampen, dag 1, medel | D65 | 51.49 | 6 /9 | 2.38 | 18.22 | 0.56 | 16.08 | 0.42 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | D65 Kort | 47.48 | 14 /62 | 1.08 | 15.42 | 0.22 | 15.57 | 0.42 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | D65 Kort | 31.05 | 16 /62 | 0.10 | 14.52 | 0.05 | 15.57 | 0.42 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | D65 Kort | 29.50 | 26 /62 | 2.40 | 16.22 | 1.28 | 15.57 | 0.42 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D65 Kort | 42.46 | 17 /62 | 1.11 | 14.56 | 0.25 | 15.57 | 0.42 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D65 Kort | 46.11 | 21 /62 | 3.58 | 16.09 | 1.23 | 15.57 | 0.42 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 65- | 23.45 | 23 /28 | 0.04 | 11.49 | 0.02 | 12.33 | 0.15 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 65- | 55.56 | 26 /60 | 2.12 | 17.31 | 0.41 | 15.57 | 0.42 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 65- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 65- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2026 | DOL-kampen, dag 1 | D65 | 46.30 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2025 | Tweedaagse Noord-West Veluwe Day 2 | W60 | 50.15 | 7 /18 | 0.59 | 16.14 | 0.19 | 15.51 | 0.45 | |
| 25.10.2025 | Tweedaagse Noord-West Veluwe | W60 | 33.10 | 11 /19 | 3.31 | 18.12 | 1.56 | 15.51 | 0.45 | |
| 14.09.2025 | Veteran-SM, lång | D60 | 50.35 | 62 /91 | 0.46 | 15.13 | 0.14 | 15.42 | 0.45 | |
| 13.09.2025 | Veteran-SM, medel | D60 | 33.48 | 67 /100 | 1.32 | 16.03 | 0.44 | 15.42 | 0.45 | |
| 12.09.2025 | Veteran-SM, sprint | D60 | 25.53 | 74 /74 | 0.42 | 17.10 | 0.28 | 15.45 | 0.18 | – |
| 31.08.2025 | Trampen, dag 2, jaktstart och långdistans | D60 | 1.13.26 | 2 /5 | 5.11 | 16.51 | 1.11 | 15.39 | 0.46 | |
| 30.08.2025 | Trampen, dag 1, medel | D60 | 51.50 | 5 /6 | 3.05 | 17.00 | 1.01 | 15.39 | 0.46 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | D60 Kort | 58.32 | 51 /72 | 11.14 | 19.12 | 3.41 | 15.26 | 0.45 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | D60 Kort | 39.35 | 23 /72 | 0.47 | 14.05 | 0.17 | 15.26 | 0.45 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | D60 Kort | 43.56 | 39 /72 | 6.44 | 17.32 | 2.41 | 15.26 | 0.45 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | D60 Kort | 46.09 | 30 /72 | 1.09 | 14.44 | 0.22 | 15.26 | 0.45 | |
| 11.07.2025 | Austrian O-Days 2025 - Stage 6 | W60 (CRET Supervet) | 48.42 | 8 /14 | 5.15 | 17.21 | 1.52 | 15.26 | 0.45 | |
| 10.07.2025 | Austrian O-Days 2025 - Stage 5 | W60 (CRET Supervet) | 1.22.33 | 8 /13 | 2.48 | 16.18 | 0.33 | 15.26 | 0.45 | |
| 09.07.2025 | Austrian O-Days 2025 - Stage 4 | W60 (CRET Supervet) | 1.13.59 | 7 /14 | 2.35 | 16.00 | 0.34 | 15.26 | 0.45 | |
| 08.07.2025 | Austrian O-Days 2025 - Stage 3 | W60 (CRET Supervet) | 57.16 | 8 /14 | 4.57 | 16.50 | 1.27 | 15.26 | 0.45 | |
| 08.06.2025 | Ösaträffen, dag 3, medel | D60 | 32.16 | 20 /27 | 0.29 | 15.08 | 0.14 | 14.58 | 0.37 | |
| 07.06.2025 | Ösaträffen, dag 2, lång | Blå 3km | 40.23 | 39 /84 | 0.12 | 14.35 | 0.04 | 14.58 | 0.37 | |
| 06.06.2025 | Ösaträffen, dag 1, medel | D60 | 39.32 | 15 /30 | 0.39 | 14.59 | 0.15 | 14.58 | 0.37 | |
| 29.09.2024 | Skärmjakten, dag 2, medel | Lätt 2,5 km | 45.06 | 13 /15 | 1.24 | 23.36 | 0.44 | 22.26 | 1.03 | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | D60 Kort | 44.53 | 31 /100 | 2.26 | 14.57 | 0.49 | 14.22 | 0.40 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | D60 Kort | 34.13 | 21 /100 | 0.32 | 13.07 | 0.12 | 14.22 | 0.40 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | D60 Kort | 38.33 | 35 /100 | 4.05 | 14.42 | 1.33 | 14.22 | 0.40 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | D60 Kort | 36.05 | 27 /100 | 1.11 | 13.45 | 0.27 | 14.22 | 0.40 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | D60 Kort | 43.37 | 36 /98 | 1.40 | 14.41 | 0.34 | 14.22 | 0.40 | |
| 08.06.2024 | Ösaträffen, dag 3, medel | D60 | 37.05 | 15 /33 | 3.21 | 14.43 | 1.20 | 14.40 | 0.41 | |
| 07.06.2024 | Ösaträffen, dag 2, lång | D60 | 1.01.10 | 13 /24 | 3.20 | 14.16 | 0.47 | 14.40 | 0.41 | |
| 06.06.2024 | Ösaträffen, dag 1, medel | D60 | 43.06 | 16 /28 | 2.45 | 15.21 | 0.59 | 14.40 | 0.41 | |
| 19.05.2024 | Fäbodloppet, dag 2, medel | D60 | 38.33 | 9 /14 | 1.53 | 13.39 | 0.43 | 14.37 | 0.39 | |
| 18.05.2024 | Fäbodloppet, dag 1, medel | D60 | 33.13 | 10 /18 | 3.11 | 15.07 | 1.27 | 14.37 | 0.39 | |
| 12.05.2024 | DOL-kampen, dag 2 | D60 | 47.39 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2024 | DOL-kampen, dag 1 | D60 | 45.21 | 7 /8 | 1.16 | 15.55 | 0.27 | 14.37 | 0.39 | |
| 01.10.2023 | Skärmjakten, dag 2, medel | Lätt 2,5 km | 45.27 | 6 /7 | 1.52 | 25.14 | 1.02 | – | – | – |
| 30.09.2023 | Skärmjakten, dag 1, lång | Medelsvår 3 km | 26.25 | 9 /19 | 0.52 | 14.54 | 0.29 | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | D60 Motion | 43.45 | 1 /37 | 0.57 | 12.00 | 0.16 | 14.12 | 0.37 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | D60 Motion | 31.22 | 1 /37 | 2.24 | 12.49 | 0.59 | 14.12 | 0.37 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | D60 Motion | 38.53 | 1 /37 | 1.47 | 12.12 | 0.34 | 14.12 | 0.37 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | D60 Motion | 42.27 | 1 /37 | 0.55 | 12.34 | 0.16 | 14.12 | 0.37 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | D60 Motion | 49.22 | 2 /37 | 2.53 | 12.21 | 0.43 | 14.12 | 0.37 | |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D60 | 49.36 | 17 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D60 | 52.11 | 18 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D60 | 52.41 | 14 /29 | 3.43 | 16.02 | 1.08 | 15.22 | 0.47 | |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D60 | 54.19 | 21 /31 | 5.42 | 17.25 | 1.50 | 15.22 | 0.47 | |
| 06.06.2023 | Ösaträffen, dag 4, lång | Svår 3 km | 56.11 | 53 /77 | 2.09 | 16.03 | 0.37 | 15.22 | 0.47 | |
| 04.06.2023 | Ösaträffen, dag 2, lång | D60 | 54.58 | 15 /26 | 3.18 | 15.27 | 0.56 | 15.22 | 0.47 | |
| 03.06.2023 | Ösaträffen, dag 1, medel | D60 | 40.10 | 18 /30 | 1.23 | 15.17 | 0.32 | 15.22 | 0.47 | |
| 14.05.2023 | OL-touren Falun, lång | D60 | 1.35.43 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2023 | OL-touren Falun, medel | D60 | 39.18 | 6 /12 | 2.25 | 15.48 | 0.58 | 14.41 | 0.39 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D60 Kort | 41.32 | 15 /74 | 4.57 | 14.42 | 1.45 | 13.48 | 0.39 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D60 Kort | 24.59 | 7 /74 | 1.21 | 12.34 | 0.41 | 13.48 | 0.39 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D60 Kort | 33.08 | 8 /74 | 0.55 | 12.18 | 0.20 | 13.48 | 0.39 | |
| 27.07.2022 | O-Ringen Indoor | Svår | 1.13.56 | 340 /365 | 8.41 | 40.13 | 4.43 | – | – | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D60 Kort | 41.02 | 10 /74 | 0.57 | 13.05 | 0.18 | 13.48 | 0.39 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D60 Kort | 43.18 | 23 /74 | 1.12 | 15.16 | 0.25 | 13.48 | 0.39 | |
| 06.06.2022 | Ösaträffen, dag 3, medel | D60 | 31.26 | 9 /21 | 0.26 | 13.01 | 0.11 | 14.40 | 0.41 | |
| 05.06.2022 | Ösaträffen, dag 2, medel | D60 | 41.29 | 15 /26 | 1.41 | 14.19 | 0.35 | 14.40 | 0.41 | |
| 04.06.2022 | Ösaträffen, dag 1, lång + Veteran-SM, ultralång | D60 | 41.05 | 7 /17 | 0.41 | 13.42 | 0.14 | 14.40 | 0.41 | |
| 01.05.2022 | Fäbodloppet dag 2 | D60 | 44.08 | 3 /6 | 6.18 | 15.53 | 2.16 | 15.03 | 0.51 | |
| 30.04.2022 | Fäbodloppet dag 1 | D60 | 34.19 | 1 /7 | 0.23 | 14.19 | 0.10 | 14.59 | 0.40 | |
| 23.04.2022 | Kvarnsvedsträffen | D60 | 39.20 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2021 | Daladubbeln, individuella öppna klasser (lördag) | Svår 3 km | 41.15 | 68 /144 | 1.03 | 14.14 | 0.22 | 15.15 | 0.44 | |
| 19.09.2021 | Malmiafejden, dag 2 | D60 | 42.32 | 7 /7 | 3.48 | 17.09 | 1.32 | 15.35 | 0.49 | |
| 18.09.2021 | Malmiafejden, dag 1 | D60 | 42.09 | 9 /9 | 4.46 | 16.36 | 1.53 | 15.35 | 0.49 | |
| 29.08.2021 | Veteran-SM, lång | D60 | 51.37 | 19 /32 | 0.43 | 15.28 | 0.13 | 15.06 | 0.33 | – |
| 28.08.2021 | Veteran-SM, medel | D60 | 26.35 | 17 /37 | 0.17 | 13.39 | 0.09 | 15.06 | 0.33 | – |
| 27.08.2021 | Veteran-SM, sprint | D60 | 21.29 | 23 /24 | 5.13 | 11.19 | 2.45 | – | – | – |
| 14.08.2021 | Arosträffen | D60 | 45.30 | 4 /8 | 2.42 | 15.17 | 0.54 | 15.06 | 0.33 | – |
| 01.08.2021 | Barkenträffen dag 2 | D60 | 38.37 | 7 /11 | 2.09 | 15.11 | 0.51 | 15.06 | 0.33 | – |
| 31.07.2021 | Barkenträffen dag 1 | D60 | 36.17 | 6 /12 | 1.36 | 15.44 | 0.42 | – | – | – |