Løperprofil

Henriette Laastad

Sandnes

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

Skogsrankingen

5 løp
10.0012.0014.0016.0018.0020.0020252026Nærløp Sælandsfjellet 16.04.2024: 20.23Klubbmesterskap Sandnes IL 14.12.2024: 19.19Moro-løp Vannbassengan 17.06.2025: 16.52Klubbmesterskap Melshei 13.12.2025: 10.25Vinterkarusell 3 Njåskogen 10.01.2026: 15.22

B-rankingen

7 løp
13.3015.0016.3018.0019.302026Kretsløp Melshei (RR) 16.05.2026: 19.30Elgdilten 24.05.2026: 16.28Løvspretten 25.05.2026: 17.48Ungdomscup m/nærløp - Løp 3 - Alsvik 26.05.2026: 12.47Ungdomscup m/nærløp - Løp 4 - Sandneshallen 02.06.2026: 14.53Ungdomscup m/nærløp - Finale - Melshei 15.09.2026: 19.08Rankingfinale 26.09.2026: 17.22

C-rankingen

7 løp
13.3015.0016.3018.002025Ungdomscup 1 Njåskogen 13.05.2025: 17.00Pinseløpet dag 1 07.06.2025: 15.16Pinseløpet dag 2 08.06.2025: 13.43KM Lang Sirdal 23.08.2025: 16.01Ungdomscup 6 - Madlatuå 09.09.2025: 18.59Ungdomscup Finale Gramstad 30.09.2025: 13.27

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
13.04
Løpskapasitet
11.42
O-evne
1.22
Jevnhet ±
10,7 %
Usikkerhet ±
0.44
Sikkerhet
3
Bommer per løp
2,9
Typisk bom
89 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
best på lange (−0,3 % per dobling)
Sesongprofil
best i desember (±0,8 %)
Løp i grunnlaget
6 (sist 10.01.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0318
fartMuRaa (evne før krymping)0,0845
fartSigma (dagsform-spredning)0,1065
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0543
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,13
evidensVekt (sikkerheten)3,06
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0615
bomVekt32,94
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,494
bomStorSigma0,8098
antallBom12
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0491
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0593
havariVekt2,22
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0044
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,9305
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,008
fartSesongSin0,0009
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3114,5
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3476,7
beregnet05.11.2026

B-rankingen

nr. 166 av 335

Nr. 166 av 335 blant kvinner i Norge · nr. 78 av 97 i klassen D13–14 · nr. 36 av 44 i 2013-kullet

Forventet kmtid
16.10
Løpskapasitet
13.30
O-evne
2.40
Jevnhet ±
9,2 %
Usikkerhet ±
0.33
Sikkerhet
7
Bommer per løp
4,1
Typisk bom
104 s
Disk/brutt
4 %
Distanseprofil
best på korte (+1,7 % per dobling)
Sesongprofil
best i mai (±1,1 %)
Løp i grunnlaget
8 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0534
fartMuRaa (evne før krymping)0,092
fartSigma (dagsform-spredning)0,092
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0338
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)5,36
evidensVekt (sikkerheten)7,19
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,1628
bomVekt61,85
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,6471
bomStorSigma0,8743
antallBom21
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0447
havariTrening (disk/brutt, trening)0,1199
havariVekt7,21
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0237
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,9163
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0068
fartSesongSin−0,009
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2349
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)764,9
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3178,1
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3804,1
beregnet05.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
15.01
Løpskapasitet
12.09
O-evne
2.52
Jevnhet ±
10,3 %
Usikkerhet ±
0.55
Sikkerhet
6
Bommer per løp
3,8
Typisk bom
110 s
Disk/brutt
4 %
Distanseprofil
best på lange (−0,8 % per dobling)
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
9 (sist 30.09.2025)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,05
fartMuRaa (evne før krymping)−0,0317
fartSigma (dagsform-spredning)0,1033
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0588
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,99
evidensVekt (sikkerheten)5,6
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,1594
bomVekt47,27
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,7012
bomStorSigma0,9773
antallBom19
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0436
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0508
havariVekt3,62
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0116
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,6956
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0014
fartSesongSin−0,0001
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2868,9
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3546,5
beregnet05.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
11.27
Løpskapasitet
10.06
O-evne
1.21
Jevnhet ±
10,0 %
Usikkerhet ±
2.06
Sikkerhet
0
Bommer per løp
3,1
Typisk bom
77 s
Disk/brutt
3 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 23.05.2023)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,2225
fartMuRaa (evne før krymping)0,0144
fartSigma (dagsform-spredning)0,1004
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1684
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,03
evidensVekt (sikkerheten)0,48
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9983
bomVekt1,72
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3376
bomStorSigma0,7694
antallBom1
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0347
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0319
havariVekt0,26
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2095
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)752,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2413,6
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2736,4
beregnet05.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (488 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 7 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 2.54 80 –
Bom over fem minutter 22 15.09.2026 Ungdomscup m/nærløp - Finale - Melshei, bom 7.27 89 –
Bom over ti minutter 373 24.09.2024 Nærløp m/Ungdomscup Finale, bom 11.58 373 –

Løp

46 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang D 13-14 1.29.06 32 /32 – – – – – –
26.09.2026 Rankingfinale D 13-14 42.00 7 /8 2.33 17.22 1.03 16.18 2.40
15.09.2026 Ungdomscup m/nærløp - Finale - Melshei D 13-14 34.45 8 /8 9.45 19.08 5.22 16.18 2.40
13.09.2026 Kretsløp Sprint (RR) - Sandneshallen D 13-14 16.55 4 /6 – – – – – –
08.09.2026 Ungdomscup m/nærløp - Løp 7 - Vannassen D 13-14 21.10 8 /8 – – – – – –
25.08.2026 Ungdomscup m/nærløp - Løp 5 Haugstadskogen D 13-14 40.19 Disk – – – – – –
09.07.2026 Sørlandsgaloppen D 13-14 27.18 19 /24 – – – – – –
09.07.2026 Sørlandsgaloppen D 13-14 – Inaktiv – – – – – –
09.07.2026 Sørlandsgaloppen D 13-14 – Inaktiv – – – – – –
09.07.2026 Sørlandsgaloppen D 13-14 – Inaktiv – – – – – –
02.06.2026 Ungdomscup m/nærløp - Løp 4 - Sandneshallen D 13-14 22.13 6 /8 3.00 14.53 2.01 16.07 2.34
26.05.2026 Ungdomscup m/nærløp - Løp 3 - Alsvik D 13-14 23.19 7 /8 2.03 12.47 1.07 16.29 2.41 –
25.05.2026 Løvspretten D 13-14 1.00.04 11 /16 9.15 17.48 2.46 16.29 2.41 –
24.05.2026 Elgdilten D 13-14 36.52 11 /14 4.56 16.28 2.14 16.29 2.41 –
19.05.2026 Ungdomscup m/nærløp - Løp 2 - Kleppeloen D 13-14 30.57 7 /8 – – – – – –
16.05.2026 Kretsløp Melshei (RR) D 13-14 1.03.34 6 /7 16.57 19.30 5.14 16.29 2.41 –
26.04.2026 Kretsløp (RR) Sælandskogen D 13-14 52.32 7 /9 11.23 19.02 4.07 – – –
25.04.2026 KM Sprint - Rogaland D 13-14 23.54 7 /11 – – – – – –
10.01.2026 Vinterkarusell 3 Njåskogen Damer - kort løype 37.48 4 /20 6.23 15.22 2.36 14.04 1.18
13.12.2025 Klubbmesterskap Melshei D11-12 20.32 1 /2 0.06 10.25 0.03 13.25 1.21
25.10.2025 HARDHAUSEN D 11-12 1.07.30 2 /3 – – – – – –
30.09.2025 Ungdomscup Finale Gramstad D 11-12 13.08 5 /7 0.53 13.27 0.54 15.49 2.36
16.09.2025 Ungdomscup 7 D 11-12 26.05 6 /7 11.28 (24.35) 10.48 15.49 2.36
09.09.2025 Ungdomscup 6 - Madlatuå D 11-12 38.07 4 /4 12.07 18.59 6.02 15.49 2.36
23.08.2025 KM Lang Sirdal D 11-12 28.35 5 /6 4.11 16.01 2.21 15.14 1.47
17.06.2025 Moro-løp Vannbassengan Lang C løype 46.03 2 /12 5.12 16.52 2.17 16.02 1.31
09.06.2025 Pinseløpets ungdomsstafett (for oppgjør og fakturering) D11-12_3 54.10 9 /11 – – – – – –
08.06.2025 Pinseløpet dag 2 D 11-12 31.18 16 /28 1.50 13.43 0.48 15.25 1.36
07.06.2025 Pinseløpet dag 1 D 11-12 31.40 24 /34 1.32 15.16 0.44 15.25 1.36
27.05.2025 Ungdomscup 3 D 11-12 21.55 3 /7 – – – – – –
20.05.2025 Ungdomscup 2 - Kleivane D 11-12 12.26 5 /5 – – – – – –
13.05.2025 Ungdomscup 1 Njåskogen D 11-12 23.03 3 /5 2.16 17.00 1.40 16.54 2.20 –
08.02.2025 Vinterkarusell Gramstad Damer - kort løype 1.25.38 16 /16 – – – – – –
14.12.2024 Klubbmesterskap Sandnes IL D11-12 50.01 1 /1 4.31 19.19 1.45 17.36 1.44
24.09.2024 Nærløp m/Ungdomscup Finale D 11-12 53.43 7 /7 12.30 33.28 7.47 – – –
17.09.2024 Ungdomscup og nærløp Bogafjell D 11-12 55.29 7 /7 – – – – – –
10.09.2024 Nærløp med ungdomscup D 11-12 23.22 7 /7 – – – – – –
04.06.2024 Nærløp m/Ungdomscup Arboret D 11-12 39.43 5 /5 – – – – – –
14.05.2024 Nærløp m/ungdomscup D 11-12 49.59 4 /4 18.39 30.48 11.30 – – –
07.05.2024 Ungdomscup/nærløp Lundehaugen D 11-12 26.04 5 /5 – – – – – –
16.04.2024 Nærløp Sælandsfjellet NY 33.11 8 /9 10.08 20.23 6.14 16.35 1.52 –
11.11.2023 SI Klubbmesterskap, Melshei D10 44.00 – – – – – – –
19.09.2023 Ungdomscup Finale i Ølbergskogen D-Ny 21.51 1 /4 1.57 24.29 2.11 – – –
05.09.2023 Ungdomscup 5 Austrått D 9-10 22.55 6 /6 – – – – – –
23.05.2023 Ungdomscup 2, Lundekvam D 9-10 31.16 3 /4 0.40 15.52 0.20 – – –
02.05.2023 Ungdomscup 1 D 9-10 36.04 4 /4 – – – – – –

Løp per år

2023: 5 løp520232024: 8 løp820242025: 14 løp1420252026: 19 løp192026