Løperprofil
Teija Sahlström
Espoon Akilles
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
11 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 22.27
- Løpskapasitet
- 20.40
- O-evne
- 1.48
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.47
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 04.03.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6031 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6539 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,075 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0767 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,77 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,75 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3221 |
| bomVekt | 38,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5671 |
| bomStorSigma | 0,7883 |
| antallBom | 38 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0391 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 2,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0034 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4648 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0021 |
| fartSesongSin | 0,0015 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5499 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5975,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.05
- Løpskapasitet
- 13.55
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.07
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 54 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 02.03.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5397 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6224 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0747 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0765 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,61 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1013 |
| bomVekt | 25,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9842 |
| bomStorSigma | 0,5153 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0512 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0063 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9117 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0081 |
| fartSesongSin | 0,0086 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5161 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5220,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.40
- Løpskapasitet
- 14.48
- O-evne
- 1.53
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.52
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 28.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1482 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2084 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0861 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1584 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,98 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1671 |
| bomVekt | 7,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4246 |
| bomStorSigma | 0,8033 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0454 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3492,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3935,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 04.03.2025 Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4, bom 2.18 | 36 | – |
| Bom over fem minutter | 26 | 02.03.2025 Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2, bom 5.46 | 65 | – |
| Bom over ti minutter | 210 | hele karrieren siden 2021 | 210 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | W55 | 1.30.42 | 45 /56 | 4.03 | 22.21 | 1.00 | 23.10 | 2.18 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | W55 | 1.33.40 | 54 /60 | 16.13 | 29.54 | 5.11 | 23.10 | 2.18 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | W55 | 1.43.38 | 54 /60 | 12.01 | 23.48 | 2.46 | 23.10 | 2.18 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 Night Sprint | W55 | 37.17 | 33 /42 | 0.33 | 15.57 | 0.14 | 14.01 | 0.09 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | W55 | 1.15.36 | 58 /62 | 9.25 | 24.23 | 3.02 | 23.10 | 2.18 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 Night Sprint | W55 | 41.08 | 26 /40 | 2.19 | 16.15 | 0.55 | 14.01 | 0.09 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | W55B | 1.00.29 | 65 /77 | 3.09 | 20.15 | 1.03 | 21.16 | 2.38 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | W55-3 | 1.53.29 | 54 /68 | 20.22 | 23.16 | 4.11 | 21.16 | 2.38 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | W55B | 21.14 | 67 /81 | 0.25 | 12.50 | 0.15 | 12.05 | 0.11 | – |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | W55-2 | 26.18 | 47 /60 | 1.36 | 13.43 | 0.50 | 12.05 | 0.11 | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17-/Lätt 5 km | 1.11.28 | 7 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17-/Lätt 5 km | 1.52.02 | 7 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17-/Lätt 5 km | 1.52.43 | 7 /9 | 10.20 | 19.12 | 1.46 | 18.18 | 1.55 | – |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17-/Lätt 5 km | 1.41.10 | 6 /9 | 8.52 | 18.25 | 1.37 | 18.18 | 1.55 | – |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | D50A | 2.00.02 | 31 /33 | 15.02 | 27.35 | 3.27 | 24.56 | 2.50 | – |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | D50A | 1.28.50 | 35 /37 | 7.33 | 29.07 | 2.28 | 24.56 | 2.50 | – |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | D50A | 1.05.38 | 37 /37 | 2.33 | 23.51 | 0.56 | 24.56 | 2.50 | – |
| 12.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio | D50A | 1.26.56 | 33 /35 | 5.50 | 22.49 | 1.32 | 24.56 | 2.50 | – |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | D50A | 1.23.50 | 34 /36 | 20.30 | 28.27 | 6.58 | 24.56 | 2.50 | – |