Løperprofil
Hannu Numminen
Espoon Akilles
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
14 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.51
- Løpskapasitet
- 11.20
- O-evne
- 0.32
- Jevnhet ±
- 12,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.56
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 1,7
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 02.03.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0022 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0281 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1199 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0757 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,72 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,56 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6044 |
| bomVekt | 42,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2466 |
| bomStorSigma | 0,6178 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0366 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 2,71 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0012 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5373 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3015,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3155,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.02
- Løpskapasitet
- 7.47
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 5,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 02.03.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0398 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0727 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0512 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0764 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,57 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,268 |
| bomVekt | 28,43 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1902 |
| bomStorSigma | 0,635 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0512 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0734 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,002 |
| fartSesongSin | −0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2886,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2976,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 66 | 01.03.2025 Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 Night Sprint, bom 3.02 | 92 | – |
| Bom over fem minutter | 220 | hele karrieren siden 2021 | 220 | – |
| Bom over ti minutter | 220 | hele karrieren siden 2021 | 220 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | M60 | 1.01.11 | 48 /123 | 4.53 | 11.48 | 0.56 | 11.22 | 0.35 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M60 | 36.08 | 35 /130 | 1.20 | 11.12 | 0.25 | 11.22 | 0.35 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M60 | 56.17 | 31 /130 | 4.44 | 11.06 | 0.56 | 11.22 | 0.35 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 Night Sprint | M60 | 18.32 | 27 /79 | 1.36 | 7.56 | 0.41 | 7.44 | 0.16 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M60 | 38.21 | 48 /134 | 4.14 | 11.40 | 1.17 | 11.22 | 0.35 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 Night Sprint | M60 | 26.17 | 35 /82 | 4.04 | 8.40 | 1.20 | 7.44 | 0.16 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M60B | 37.43 | 23 /79 | 0.43 | 10.33 | 0.12 | 11.28 | 0.30 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M60-3 | 1.00.18 | 27 /73 | 2.20 | 11.10 | 0.26 | 11.28 | 0.30 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M60B | 18.33 | 48 /78 | 2.03 | 8.22 | 0.55 | 7.50 | 0.12 | – |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M60-4 | 15.43 | 23 /78 | 0.00 | 7.27 | 0.00 | 7.50 | 0.12 | – |
| 20.04.2024 | Ankkurirastit | H60 | 55.37 | 12 /25 | 0.00 | 11.35 | 0.00 | 12.21 | 0.39 | |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H55 | 1.05.40 | 24 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 55- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 55- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 55- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 55- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H55 | 1.00.19 | 18 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H55 | 1.10.00 | 14 /26 | 0.14 | (4.53) | 0.02 | 12.37 | 0.43 | |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H55 | 48.45 | 16 /27 | 0.37 | 12.06 | 0.09 | 12.38 | 0.41 | |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | H55A | 1.26.04 | 44 /57 | 7.51 | 13.01 | 1.11 | 12.08 | 0.48 | – |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | H55A | 40.12 | 29 /61 | 0.25 | 10.38 | 0.07 | 12.08 | 0.48 | – |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | H55A | 34.59 | 36 /61 | 1.40 | 11.49 | 0.34 | 12.08 | 0.48 | – |
| 12.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio | H55A | 57.09 | 51 /64 | 0.10 | 11.52 | 0.02 | 12.08 | 0.48 | – |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | H55A | 42.21 | 32 /64 | 0.30 | 11.01 | 0.08 | 12.08 | 0.48 | – |