Løperprofil
Alexandra Dahlen
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
6 løp
B-rankingen
17 løp
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.50
- Løpskapasitet
- 9.37
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 58 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 15.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1721 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,185 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0519 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0346 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,17 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,35 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3123 |
| bomVekt | 75,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0594 |
| bomStorSigma | 0,5675 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0993 |
| havariVekt | 3,74 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | −0,004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3568,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3646,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.27
- Løpskapasitet
- 15.23
- O-evne
- 3.04
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 138 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 18 (sist 21.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,184 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1905 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0804 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0315 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,74 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,146 |
| bomVekt | 87,9 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9241 |
| bomStorSigma | 0,7249 |
| antallBom | 48 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0423 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1634 |
| havariVekt | 8,52 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0037 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0696 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0014 |
| fartSesongSin | 0,0041 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3617,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4340,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.40
- Løpskapasitet
- 14.27
- O-evne
- 3.13
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.29
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 5,0
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 27.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,124 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1494 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0948 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0802 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,43 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,526 |
| bomVekt | 12,61 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6187 |
| bomStorSigma | 0,8946 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0476 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0623 |
| havariVekt | 0,86 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0011 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3411,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4171,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 31 | 21.06.2026 O-festivalen lang, bom 5.55 | 81 | nr. 2587 |
| Bom over fem minutter | 31 | 21.06.2026 O-festivalen lang, bom 5.55 | 99 | nr. 5136 |
| Bom over ti minutter | 183 | 11.06.2025 O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva, bom 10.49 | 183 | nr. 3955 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.09.2026 | O-sjuer 10 - Storlidalen | B3 | 43.53 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2026 | O-sjuer 9 - Frol barneskole | B3 | 16.19 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2026 | O-sjuer 9 - Frol barneskole | C2 | 13.33 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | B-åpen 17- | 1.05.29 | 44 /66 | 13.37 | 19.46 | 4.07 | 18.36 | 3.11 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | B-åpen 17- | 1.06.43 | 16 /61 | 8.12 | 17.50 | 2.11 | 18.36 | 3.11 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | B-åpen 17- | 28.09 | 16 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2026 | Kviknekarusell 6 | B3 | 46.39 | 16 | 5.50 | 16.02 | 2.00 | 18.36 | 3.11 | |
| 20.05.2026 | O-sjuer 6 - Gjeldsåsen | B3 | 46.39 | 16 | 4.49 | 16.24 | 1.42 | 19.16 | 3.34 | |
| 06.05.2026 | O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva | B3 | 55.31 | 21 | 6.26 | 17.55 | 2.05 | 19.17 | 3.34 | |
| 22.04.2026 | O-sjuer 3 - Masteråsen | B3 | 57.04 | 23 | 9.58 | 19.13 | 3.21 | 19.33 | 3.46 | |
| 15.04.2026 | O-sjuer 2 - Staupsmarka | A4 | 43.26 | 20 | 5.19 | 11.18 | 1.23 | 10.00 | 0.13 | |
| 08.04.2026 | O-sjuer 1 - Røstad | A4 | 18.43 | 15 | 0.55 | 9.39 | 0.28 | 10.00 | 0.13 | |
| 10.09.2025 | O-sjuer 11 Røstad | A4 | 25.33 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2025 | O-sjuer 10 Momarka | A4 | 37.18 | 16 | 2.00 | 10.36 | 0.34 | 10.02 | 0.11 | |
| 27.08.2025 | O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) | C2 | 31.02 | 11 | 4.05 | 17.29 | 2.18 | 18.21 | 3.27 | |
| 14.08.2025 | O-sjuer 7, Storlidalen | B3 | 1.05.57 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2025 | O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva | B3 | 1.13.22 | 26 | 14.41 | 21.05 | 4.13 | 19.53 | 3.48 | |
| 21.05.2025 | O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena | B3 | 50.28 | 33 | 3.52 | 16.06 | 1.14 | 19.19 | 3.36 | |
| 07.05.2025 | Bygdakamp nr 1 | A4/A6 | 35.11 | 35 | 0.32 | 9.45 | 0.09 | 9.54 | 0.12 | |
| 23.04.2025 | O-sjuer 2 Staupshaugen | A4 | 37.35 | 15 | 3.01 | 10.34 | 0.51 | 9.54 | 0.15 | – |
| 03.04.2025 | TA-cup 1 | Åpen 2.5 | 19.28 | 22 /30 | 0.33 | 9.34 | 0.16 | 9.54 | 0.15 | – |
| 21.09.2024 | Loffelunken med ungdomsserien, #8 | Medelsvår 3 km | 37.41 | 23 /39 | 2.15 | 15.56 | 0.57 | 20.27 | 4.05 | |
| 11.09.2024 | O7-10 Røstad | A4 | 38.34 | 13 | 4.10 | 11.20 | 1.13 | – | – | – |
| 29.08.2024 | O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen | C2 | 57.17 | 9 | 15.38 | 23.56 | 6.32 | 20.53 | 4.29 | – |
| 09.06.2024 | Vårløpet | B-åpen 17- | 56.44 | 12 /15 | 18.28 | 28.27 | 9.16 | 21.24 | 4.26 | |
| 05.06.2024 | Skøynarkarusell 5 og O-sjuer | B3 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2024 | Bygdakamp 3 / O-karusell 3 | B 3 km | 54.38 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2024 | Bygdakamp 2 | B3 | 1.20.15 | 43 | 30.30 | 26.49 | 10.11 | 19.59 | 3.38 | |
| 24.04.2024 | O7-2 Børsåsen | B3 | 1.26.44 | 31 | 3.27 | (26.49) | 1.04 | 18.45 | 2.22 | |
| 17.04.2024 | O-karusell 1 / Bygdakamp 1 | B 3 | 18.21 | 23 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2023 | O-sjuer 10, Momarka | B3 | 28.40 | 10 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2023 | BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen | B3 | 44.39 | 29 | 1.26 | 15.37 | 0.30 | 18.53 | 3.01 | |
| 30.08.2023 | O-sjuer 8, Langåselva | B3 | 45.19 | 17 | 2.50 | 15.46 | 0.59 | 19.29 | 3.27 | |
| 16.08.2023 | O-sjuer 7, Masteråsen | B3 | 1.33.26 | 17 | 14.30 | 21.14 | 3.18 | 19.29 | 3.27 | |
| 11.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 2 | B-åpen 17- | 50.47 | 11 /22 | 1.08 | 19.16 | 0.26 | 20.08 | 3.28 | – |
| 10.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 1 | B-åpen 17- | 50.16 | 17 /26 | 12.37 | 22.05 | 5.33 | 20.08 | 3.28 | – |
| 03.05.2023 | O-sjuer 3, Børsåsen | B3 | 58.18 | 33 | 13.32 | 20.45 | 4.49 | – | – | – |
| 19.04.2023 | O-sjuer 2, Staupshaugen | B3 | 33.08 | 38 | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2023 | O-sjuer 1, Røstad | B3 | 19.32 | 16 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | Lätt 2,5 km | 53.18 | 18 /23 | 23.40 | 24.22 | 10.49 | 18.11 | 4.02 | – |
| 30.08.2022 | Bygdakamp 6 | C2 | 25.58 | 30 | 0.45 | 21.20 | 0.37 | – | – | – |