Løperprofil
Kajsa Anna Margareta Johansson
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
5 løp
C-rankingen
17 løp
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.20
- Løpskapasitet
- 10.59
- O-evne
- 0.21
- Jevnhet ±
- 6,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,8
- Typisk bom
- 60 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 16.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3038 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3327 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0621 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0363 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,95 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 2,0862 |
| bomVekt | 59,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,098 |
| bomStorSigma | 0,5907 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0534 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0794 |
| havariVekt | 2,74 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0016 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,192 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | 0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4073 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4204,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 24.59
- Løpskapasitet
- 17.43
- O-evne
- 7.16
- Jevnhet ±
- 15,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.40
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,9
- Typisk bom
- 192 s
- Disk/brutt
- 19 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 24.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3177 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3559 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1519 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0648 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,74 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,92 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3826 |
| bomVekt | 20,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,2583 |
| bomStorSigma | 1,0973 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1908 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,2018 |
| havariVekt | 4,37 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0105 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1785 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | −0,0022 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4169,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5878,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
nr. 211 av 238
Nr. 211 av 238 blant kvinner i Norge · nr. 14 av 15 i klassen D40–44 · nr. 4 av 4 i 1984-kullet
- Forventet kmtid
- 20.43
- Løpskapasitet
- 16.26
- O-evne
- 4.17
- Jevnhet ±
- 14,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.36
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 145 s
- Disk/brutt
- 12 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±1,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 18 (sist 13.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2474 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2541 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1421 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0284 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,65 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 12,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2832 |
| bomVekt | 138,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9757 |
| bomStorSigma | 1,0037 |
| antallBom | 52 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1186 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0374 |
| havariVekt | 12,58 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0254 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8715 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,007 |
| fartSesongSin | −0,0127 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3880,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4894 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.38
- Løpskapasitet
- 18.46
- O-evne
- 2.52
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.17
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 120 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.07.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3975 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6885 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1411 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,62 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0961 |
| bomVekt | 2,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7908 |
| bomStorSigma | 1,0053 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0337 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,24 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4486,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5174,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 22 | 29.08.2026 KM langdistanse Trimtex cup, bom 2.10 | 45 | nr. 3326 |
| Bom over fem minutter | 27 | 29.08.2026 KM langdistanse Trimtex cup, bom 8.22 | 111 | nr. 5390 |
| Bom over ti minutter | 28 | 29.08.2026 KM langdistanse Trimtex cup, bom 14.21 | 143 | nr. 6943 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.2026 | Romeriksløpet 2026 med Trimtex cup | C-åpen 17- | 39.37 | 2 /7 | 2.46 | 15.59 | 1.07 | 20.44 | 4.18 | |
| 12.09.2026 | Askerløpet med Trimtex-cup | C-åpen 17- | 32.21 | 3 /7 | 4.13 | 16.50 | 2.12 | 20.44 | 4.18 | |
| 29.08.2026 | KM langdistanse Trimtex cup | C-åpen 17- | 1.30.37 | 2 /2 | 27.52 | (34.46) | 10.42 | 21.41 | 4.58 | |
| 25.08.2026 | Klubbmesterskap Oppsal orientering | C-åpen | 30.20 | 2 /4 | 2.59 | 18.28 | 1.49 | 21.41 | 4.58 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | Etappstart Gul 5,0 | 2.35.49 | 64 /73 | 63.00 | (31.35) | 12.46 | 20.34 | 4.36 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Etappstart Gul 5,0 | 1.03.34 | 52 /66 | 9.48 | 19.07 | 2.57 | 20.34 | 4.36 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Etappstart Gul 5,0 | 1.16.36 | 78 /91 | 16.33 | 21.18 | 4.36 | 20.34 | 4.36 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D35 Motion | 1.31.07 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D35 Motion | 1.49.45 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2026 | Klubbmesterskap sprint - Oppsal Orientering | Voksen C | 18.01 | 2 /3 | 1.02 | 12.13 | 0.42 | 11.33 | 0.23 | |
| 07.06.2026 | Knut Valstads minneløp | C-åpen 17- | 1.07.12 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | NIttedalsløpet | B-åpen 17- | 1.22.01 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2026 | Pinseløpet dag 2 | B-åpen 17- | 1.18.49 | 40 /54 | 21.57 | 24.06 | 6.44 | 26.32 | 8.37 | |
| 23.05.2026 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 17- | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2026 | KM mellomdistanse Akershus og Oslo | B-åpen 17- | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2026 | Nydalten | C-åpen 17- | 29.07 | 4 /9 | 2.16 | 16.29 | 1.20 | 18.28 | 3.12 | |
| 09.05.2026 | Høydepunktet, KM Sprint med Trimtexcup | D 21- | 41.02 | 1 /2 | 6.55 | 13.32 | 2.18 | 11.27 | 0.26 | |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | ÅL | 32.57 | 32 /45 | 1.58 | 11.26 | 0.41 | 11.01 | 0.19 | |
| 19.04.2026 | Halden O-Meeting Lang | C-åpen 17- | 50.51 | 12 /15 | 11.10 | 19.28 | 4.22 | 18.59 | 3.23 | |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | C-åpen 17- | 30.55 | 3 /16 | 3.16 | 14.37 | 1.35 | 18.59 | 3.23 | |
| 28.03.2026 | BBrave Oslo løp 1 - Run for the Children of Ukraine | C-Åpen 17- | 1.03.37 | 9 /9 | 9.11 | (34.10) | 4.56 | 21.15 | 3.39 | |
| 16.11.2025 | Langløpet - Høst i Østmarka25 | Damer - C-løype | 59.18 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2025 | Follo 2-dagers, dag 2, Trimtex-cup jaktstart | C-åpen 17- | 37.55 | 6 /6 | 11.08 | 20.47 | 6.06 | 20.29 | 3.56 | |
| 06.09.2025 | Follo 2-dagers dag 1, Trimtex-cup | C-åpen 17- | 51.21 | 5 /5 | 8.28 | 21.19 | 3.31 | 20.29 | 3.56 | |
| 19.08.2025 | Oppsals klubbmesterskap 2025 | C-Åpen | 51.44 | 4 /4 | 13.24 | (31.49) | 8.14 | 21.20 | 3.33 | |
| 01.05.2025 | Høydepunktet med Trimtex cup lang | B-åpen 17- | 1.42.32 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | Etappstart Mycket lätt 2,5 | 1.48.42 | 91 /99 | 25.16 | 43.33 | 10.07 | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | C-åpen 17- | 49.06 | 45 /72 | 3.04 | 18.39 | 1.10 | 19.36 | 2.55 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | B-åpen 17- | 2.14.41 | 119 /128 | 37.49 | 43.10 | 12.07 | 40.19 | 12.27 | |
| 27.04.2024 | KM sprint | D 40- | 46.43 | 11 /12 | 5.12 | 15.28 | 1.43 | 13.25 | 0.26 | – |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | D40 | 44.14 | 21 /23 | 6.08 | 16.32 | 2.18 | 13.25 | 0.26 | – |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | B-åpen 17- | 2.42.32 | 47 /49 | 66.12 | (56.56) | 23.11 | 36.06 | 9.51 | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | C-åpen 17- | 1.11.05 | 25 /32 | 28.06 | 25.10 | 9.57 | 20.30 | 3.59 | – |
| 13.04.2024 | Halden O-Meeting Mellom | C-åpen 17- | 1.05.39 | 22 /29 | 9.43 | 25.54 | 3.50 | 20.30 | 3.59 | – |
| 24.08.2023 | Oppsals torsdagsløp nr 9 | C-åpen | 31.08 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2023 | Oppsals klubbmesterskap | Åpen C | 59.47 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2023 | Harald Thons minneløp og KM Lang Buskerud | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2023 | Askerløpet - KM mellomdistanse med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2023 | Pinseløpet dag 2 | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2023 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 10-16 | 1.19.10 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2023 | 15-stafetten og Råtasskonkurransen | Dir B | 1.01.55 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2023 | Høydepunktet med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 1.38.41 | 14 /19 | 21.26 | 26.09 | 5.41 | – | – | – |
| 04.05.2023 | Oppsals torsdagsløp nr 3 | B-åpen | 58.00 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | C-åpen 17- | 25.22 | 13 /33 | 2.58 | 16.11 | 1.54 | – | – | – |
| 25.04.2023 | Oslo City Cup - løp nr.3 | D17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2023 | Oppsals torsdagsløp nr 1 | C | 1.07.16 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2023 | Oppsals torsdagsløp nr 1 | C | – | DNS | – | – | – | – | – | – |