Løperprofil

Henriette Munkeby

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

B-rankingen

8 løp
15.0018.0021.0024.0020252026Bygdakamp 3 / O-karusell 3 29.05.2024: 17.31Vårløpet 09.06.2024: 16.10O7-6 / BK-4 Masteråsen 12.06.2024: 12.49Bygdakamp 6 18.09.2024: 15.39Loffelunken med ungdomsserien, #8 21.09.2024: 21.30O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva 11.06.2025: 16.08O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva 06.05.2026: 14.24O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen 13.05.2026: 23.41

C-rankingen

5 løp
12.0013.0014.0015.002024BK3 / O-sjuer 5 31.05.2023: 13.51Oppdal 2-dagers. Dag 1 10.06.2023: 13.32Oppdal 2-dagers. Dag 2 11.06.2023: 12.46Loffelunken med Ungdomsserien, #7 23.09.2023: 15.19Blåveisløpet 28.04.2024: 13.02

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Sprintrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
13.03
Løpskapasitet
12.46
O-evne
0.16
Jevnhet ±
5,9 %
Usikkerhet ±
1.11
Sikkerhet
1
Bommer per løp
1,0
Typisk bom
76 s
Disk/brutt
6 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 03.04.2025)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,455
fartMuRaa (evne før krymping)0,7095
fartSigma (dagsform-spredning)0,0585
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0873
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,2
evidensVekt (sikkerheten)0,71
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,137
bomVekt4,02
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3304
bomStorSigma0,763
antallBom3
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0586
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0818
havariVekt0,37
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,0586
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)485,4
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)4736,4
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4838
beregnet05.11.2026

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
18.08
Løpskapasitet
14.23
O-evne
3.45
Jevnhet ±
8,6 %
Usikkerhet ±
0.48
Sikkerhet
6
Bommer per løp
4,0
Typisk bom
136 s
Disk/brutt
6 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
9 (sist 13.05.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1172
fartMuRaa (evne før krymping)0,1255
fartSigma (dagsform-spredning)0,0861
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,043
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,95
evidensVekt (sikkerheten)5,67
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,1323
bomVekt36,83
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,9122
bomStorSigma0,9881
antallBom22
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0555
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0818
havariVekt3,5
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0002
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)1,1032
fartSesongCos (sesongprofilen)0,002
fartSesongSin0,0032
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2349
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)764,9
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3385,7
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4269,2
beregnet05.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
12.32
Løpskapasitet
11.08
O-evne
1.24
Jevnhet ±
10,5 %
Usikkerhet ±
1.32
Sikkerhet
3
Bommer per løp
2,5
Typisk bom
93 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
best på korte (+0,4 % per dobling)
Sesongprofil
best i april (±0,9 %)
Løp i grunnlaget
6 (sist 28.04.2024)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,1378
fartMuRaa (evne før krymping)−0,1574
fartSigma (dagsform-spredning)0,1051
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1149
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,22
evidensVekt (sikkerheten)2,82
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,7554
bomVekt18,46
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5355
bomStorSigma0,8415
antallBom6
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0459
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0651
havariVekt0,79
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0056
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,8868
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0027
fartSesongSin−0,0081
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2628,2
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2958,9
beregnet05.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
18.16
Løpskapasitet
17.00
O-evne
1.16
Jevnhet ±
9,0 %
Usikkerhet ±
1.18
Sikkerhet
2
Bommer per løp
2,9
Typisk bom
81 s
Disk/brutt
3 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
3 (sist 22.04.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,3001
fartMuRaa (evne før krymping)0,3511
fartSigma (dagsform-spredning)0,0902
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0688
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,02
evidensVekt (sikkerheten)2,35
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9351
bomVekt8,92
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3959
bomStorSigma0,6864
antallBom4
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0347
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0277
havariVekt1,49
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0001
fartSesongSin−0,0001
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2095
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)752,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)4066,6
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4368,3
beregnet05.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (247 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 2 13.05.2026 O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen, bom 4.44 44 nr. 7310
Bom over fem minutter 7 13.05.2026 O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen, bom 16.45 71 nr. 7170
Bom over ti minutter 7 13.05.2026 O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen, bom 16.45 142 nr. 7871

Løp

30 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
19.08.2026 O-sjuer 9 - Frol barneskole B3 20.09 16 – – – – – –
13.05.2026 O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen B3 1.13.26 47 24.47 23.41 8.00 18.16 3.49
06.05.2026 O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva B3 44.38 14 1.25 14.24 0.27 18.16 3.49
26.04.2026 Blåveisløpet B-åpen 17- 58.37 7 /8 – – – – – –
22.04.2026 O-sjuer 3 - Masteråsen N1 32.34 11 2.06 19.14 1.14 18.10 1.11
15.04.2026 O-sjuer 2 - Staupsmarka B3 22.57 11 – – – – – –
03.09.2025 O-sjuer 10 Momarka N1 27.45 10 – – – – – –
20.08.2025 O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) N1 – DNS – – – – – –
11.06.2025 O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva B3 56.10 22 6.50 16.08 1.58 17.23 3.07
25.05.2025 Verdal 2-dagers C-åpen 17- – – – – – – – –
21.05.2025 O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena N1 37.49 28 4.21 21.56 2.31 18.59 1.23 –
30.04.2025 O-sjuer 3 Masteråsen N1 32.01 9 1.15 16.25 0.38 – – –
09.04.2025 O-sjuer 1 Staupsmarka N1 17.06 13 – – – – – –
03.04.2025 TA-cup 1 Åpen 1.5 26.04 17 /19 6.13 21.39 5.10 – – –
21.09.2024 Loffelunken med ungdomsserien, #8 Medelsvår 3 km 50.52 36 /39 14.52 21.30 6.17 18.02 3.27
18.09.2024 Bygdakamp 6 B3 52.28 28 2.25 15.39 0.43 18.02 3.27
11.09.2024 O7-10 Røstad N1 33.53 19 – – – – – –
29.08.2024 O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen B3 27.46 DSQ – – – – – –
12.06.2024 O7-6 / BK-4 Masteråsen B3 40.23 11 1.41 12.49 0.32 17.09 2.55
09.06.2024 Vårløpet B-åpen 17- 32.16 6 /15 2.10 16.10 1.05 17.09 2.55
29.05.2024 Bygdakamp 3 / O-karusell 3 B 3 km 52.39 29 /39 8.04 17.31 2.41 19.08 4.15 –
28.04.2024 Blåveisløpet C-åpen 17- 20.24 1 /3 0.34 13.02 0.22 13.57 1.13
24.04.2024 O7-2 Børsåsen B3 1.27.23 33 21.06 27.00 6.31 – – –
17.04.2024 O-karusell 1 / Bygdakamp 1 N 1 / Råtass – – – – – – – –
23.09.2023 Loffelunken med Ungdomsserien, #7 Lätt 5 km 1.23.09 4 /8 6.56 15.19 1.17 14.07 1.19
11.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 2 C-åpen 17- 27.38 1 /10 0.38 12.46 0.18 13.32 1.07
10.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 1 C-åpen 17- 27.52 3 /13 0.53 13.32 0.26 13.32 1.07
31.05.2023 BK3 / O-sjuer 5 C2 25.22 14 4.33 13.51 2.29 13.57 1.46 –
26.04.2023 Bygdakamp 1 B/C 2 25.22 44 – – – – – –
23.04.2023 Blåveisløpet C-åpen 17- 25.32 1 /7 0.06 14.04 0.03 – – –

Løp per år

2023: 6 løp620232024: 10 løp1020242025: 7 løp720252026: 6 løp62026