Løperprofil
Signe Lier-Hansen
Viking
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
6 løp
Sprintrankingen
6 løp
B-rankingen
15 løp
C-rankingen
4 løp
N-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.13
- Løpskapasitet
- 15.22
- O-evne
- 1.51
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 108 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 04.11.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3049 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3803 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0999 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0396 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,65 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,85 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9991 |
| bomVekt | 48,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,684 |
| bomStorSigma | 1,003 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0448 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0461 |
| havariVekt | 5,92 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0029 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,3828 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0026 |
| fartSesongSin | 0,0077 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4089,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4580,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.38
- Løpskapasitet
- 12.23
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 5,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,3
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 18.11.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4245 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5747 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0518 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0495 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,49 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4789 |
| bomVekt | 23,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1507 |
| bomStorSigma | 0,4989 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0652 |
| havariVekt | 2,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7226 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0014 |
| fartSesongSin | 0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4592,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4686,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
nr. 294 av 336
Nr. 294 av 336 blant kvinner i Norge · nr. 94 av 97 i klassen D13–14 · nr. 52 av 53 i 2012-kullet
- Forventet kmtid
- 20.44
- Løpskapasitet
- 17.51
- O-evne
- 2.54
- Jevnhet ±
- 11,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 108 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+2,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±1,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 03.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3294 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3607 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1164 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0279 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,69 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,03 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0821 |
| bomVekt | 102,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6844 |
| bomStorSigma | 1,0002 |
| antallBom | 46 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0451 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,041 |
| havariVekt | 10,5 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0321 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9233 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0137 |
| fartSesongSin | 0,0044 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4198,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4879 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.46
- Løpskapasitet
- 15.05
- O-evne
- 1.41
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.10
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 19.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1677 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2453 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0831 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0675 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,21 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0591 |
| bomVekt | 20,11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3483 |
| bomStorSigma | 0,8758 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0456 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0569 |
| havariVekt | 2,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0034 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6569 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3559,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3955,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.08
- Løpskapasitet
- 13.31
- O-evne
- 1.37
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.37
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 25.04.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0698 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2838 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0983 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1595 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,43 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2653 |
| bomVekt | 5,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2847 |
| bomStorSigma | 0,7594 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,043 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0321 |
| havariVekt | 0,27 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5132 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3232,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3617,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 04.11.2026 KM Natt + Nattcup 26/27 #2, bom 2.22 | 89 | – |
| Bom over fem minutter | 9 | 04.11.2026 KM Natt + Nattcup 26/27 #2, bom 10.57 | 89 | – |
| Bom over ti minutter | 9 | 04.11.2026 KM Natt + Nattcup 26/27 #2, bom 10.57 | 227 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.11.2026 | KM Natt + Nattcup 26/27 #2 | D15-18 | 55.06 | 5 /5 | 14.06 | 23.07 | 5.55 | 17.13 | 1.51 | |
| 14.10.2026 | Nattcup 1 | DC | 34.23 | 5 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 04.10.2026 | KM Sprint | D 13-14 | 16.40 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2026 | KM Mellom | D 13-14 | 31.41 | 2 /5 | 0.51 | 15.30 | 0.25 | 20.46 | 2.53 | |
| 27.09.2026 | Samnanger Open med Samnangermesterskap | MellomD | 51.07 | 6 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2026 | Pokalkamp #6 | D13-14 | 39.55 | 1 /4 | 1.27 | 15.51 | 0.35 | 21.37 | 3.06 | |
| 01.09.2026 | Sprintcup #6 | D13-14 | 15.42 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2026 | På veien mot NM stafett Bømoen | Løype: Løype 3A | 50.29 | 10 | 10.36 | 17.40 | 3.43 | 15.56 | 1.23 | |
| 29.08.2026 | Kretsmesterskap Lemmesmarki | D 13-14 | 59.03 | 1 /2 | 20.13 | 27.29 | 9.24 | 22.12 | 3.47 | |
| 25.08.2026 | Pokalkamp #5 | D13-14 | 1.27.36 | 1 /2 | 3.35 | 21.23 | 0.52 | 22.12 | 3.47 | |
| 18.08.2026 | Sprintcup #5 | D13-14 | 23.37 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2026 | Vestlandsmesterskapet | D 13-14 | 1.01.02 | 9 /12 | 12.10 | 20.48 | 4.09 | 22.12 | 3.47 | |
| 02.08.2026 | Hovedløpet sprint | D14 | 25.12 | 33 /45 | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2026 | Hovedløpet Langdistanse | D14 | 1.08.10 | 33 /37 | 4.37 | 21.03 | 1.26 | 22.12 | 3.47 | |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | D 13-14 | 30.52 | 20 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | D 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | D 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | D 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2026 | Pokalkamp #4 | D13-14 | 1.00.37 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | Hav-O 2026 | D 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | Dag 1 | D 13-14 | 26.07 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2026 | Pokalkamp #3 | D13-14 | 46.31 | 1 /2 | 8.03 | 22.02 | 3.49 | 22.44 | 3.42 | |
| 09.05.2026 | Hamla Grand Prix (KM ultra) | D 13-14 | 1.07.48 | 1 /1 | 5.49 | 20.38 | 1.46 | 22.44 | 3.42 | |
| 05.05.2026 | Sprintcup #3 | D 13-14 | 19.31 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2026 | Pokalkamp #2 | D13-14 | 1.25.19 | 5 /5 | 33.34 | (36.05) | 14.12 | 24.13 | 4.30 | |
| 21.04.2026 | SprintCup #2 | D 13-14 | 21.03 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2026 | Pokalkamp #1 | D13-14 | 1.13.30 | 1 /3 | 6.11 | 20.03 | 1.41 | 24.13 | 4.30 | |
| 07.04.2026 | Sprintcup #1 | D 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 17.02.2026 | Urb-O #8 Fellesstart | D-16 | 18.46 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.02.2026 | Nattcup-5 25/26 | DC | 23.31 | 4 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 14.01.2026 | Nattcup#4 25/26 | DC | 33.25 | 3 /3 | 3.09 | 18.01 | 1.42 | 16.50 | 1.10 | |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe C | 19.14 | 50 | 0.51 | 14.33 | 0.39 | 13.57 | 0.14 | – |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe D | 18.13 | 49 | 1.13 | 16.05 | 1.04 | 13.57 | 0.14 | – |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe E | 15.15 | 42 | 0.00 | 14.49 | 0.00 | 13.57 | 0.14 | – |
| 12.11.2025 | nattcup-2 25/26 | DC | 23.18 | 14 /20 | 6.23 | 22.25 | 6.09 | 16.52 | 1.23 | |
| 04.11.2025 | Urb-O #1 Individuell Start | D-16 | 49.17 | 5 /5 | 5.15 | 16.44 | 1.47 | 13.57 | 0.14 | – |
| 22.10.2025 | Nattcup-1 25/26 | DC | 56.00 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2025 | KM Natt | C-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2025 | Sprintcup-6 Bergen | D 13-14 | 22.44 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2025 | Pokalkamp-8 Bergen | D13-14 | 1.24.31 | 2 /2 | 4.22 | 24.02 | 1.14 | 25.14 | 4.48 | |
| 09.09.2025 | Sprintcup-5 Bergen | D 13-14 | 29.12 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2025 | Pokalkamp-7 Bergen | D13-14 | 53.02 | 1 /1 | 4.42 | 24.20 | 2.09 | 25.14 | 4.48 | |
| 26.08.2025 | Sprintcup-4 Bergen | D 13-14 | 26.01 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2025 | Pokalkamp-6 Bergen | C-åpen 10-16 | 53.33 | – | 5.10 | 19.49 | 2.15 | 17.31 | 1.39 | |
| 16.08.2025 | Odda 2-dagars 2025, Vestlandsmesterskap | D 13-14 | 1.24.47 | 3 /4 | 19.54 | 31.19 | 7.21 | 26.50 | 7.08 | |
| 26.07.2025 | Filefjellmesterskapet | 2km | 57.50 | 13 /17 | 4.51 | 22.58 | 1.56 | 20.03 | 1.02 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 10-16 | 47.26 | – | 3.01 | 16.42 | 1.04 | 17.14 | 1.41 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 13-14 | 1.33.42 | 35 /109 | 43.12 | 35.26 | 16.20 | 27.13 | 8.49 | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 13-14 | 1.15.17 | 36 /37 | 25.13 | 38.31 | 12.54 | 27.13 | 8.49 | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2025 | Klubbmesterskap TIF Viking | D-16BC | 52.19 | 2 /3 | 2.14 | 23.36 | 1.00 | 19.22 | 0.55 | – |
| 20.05.2025 | Pokalkamp-4 Bergen | C-åpen 10-16 | 1.00.38 | 3 /7 | 2.47 | 17.18 | 0.48 | 17.03 | 2.02 | – |
| 13.05.2025 | Pokalkamp-3 Bergen | C-åpen 10-16 | 51.12 | 4 /8 | 14.50 | 22.26 | 6.30 | 17.03 | 2.02 | – |
| 06.05.2025 | Sprintcup-2 Bergen | D 13-14 | 22.35 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2025 | Pokalkamp-2 Bergen | C-åpen 10-16 | 47.22 | 6 /11 | 2.29 | 17.21 | 0.55 | – | – | – |
| 22.04.2025 | KM sprint individuelt | D13-14 | 23.47 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2025 | Sprintcup-1 Bergen | D 13-14 | 19.12 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 21.01.2025 | Urb-O #4 vinteren 2024-2025 Free Challenge | DN | 21.39 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | KM sprint Hordaland | N2-åpenN2-åpen 9-16 | 18.22 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2023 | Pokalkamp #1 Bergen | N2-åpen 9-16 | 36.33 | 28 /30 | 2.57 | 20.24 | 1.39 | 18.33 | 1.43 | |
| 18.04.2023 | sprintcup 2 Bergen | D11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2022 | Vestlandsmesterskapet (DM), Lang (HOK-ranking 5/2022) | N1-åpen | 8.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2022 | KM Ultralang | N1-åpen | 47.38 | 7 /7 | 3.19 | 20.47 | 1.27 | 18.58 | 2.02 | |
| 26.05.2020 | TIF Viking klubbmesterskap | N | 1.11.04 | – | 9.18 | 33.55 | 4.26 | 26.07 | 2.58 | |
| 26.05.2020 | TIF Viking klubbmesterskap | N | 26.40 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2018 | Klubbmesterskap TIF Viking | DN | 1.03.06 | – | 12.43 | 21.55 | 4.25 | – | – | – |
| 10.06.2018 | KM Ultralang Hordaland (HOK-ranking 2/2018) | N-åpen kort | 1.04.19 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2018 | Pokalkamp 1 Bergen | D/H-10N | 53.55 | – | 10.46 | (36.21) | 7.16 | 23.04 | 2.41 | |
| 24.04.2018 | Sprintcup 2 Bergen | DN | 39.44 | 17 /19 | 2.10 | 20.35 | 1.07 | 16.30 | 0.12 | – |
| 10.04.2018 | Sprintcup 1 Bergen | DN | 35.01 | 17 /19 | 3.00 | 18.42 | 1.36 | 16.30 | 0.12 | – |
| 26.09.2017 | Sprintcupfinale Bergen | DN | 31.43 | 8 /8 | 1.30 | 20.15 | 0.57 | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | D10-12N | 25.15 | 11 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | N-åpen | 41.12 | 74 /351 | 6.15 | 27.45 | 4.13 | 23.38 | 2.12 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | N-åpen | 27.08 | 95 /351 | 2.00 | 28.07 | 2.04 | 23.38 | 2.12 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | N-åpen | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2017 | HOK-rankingløp 3/2017 | N-åpen | 39.04 | 5 /6 | 6.35 | 27.15 | 4.36 | 20.46 | 1.59 | – |
| 26.03.2017 | Gneist 2-dagers (lørdagsløpet er HOK-rankingløp 1/2017) | N åpen kort | 28.21 | 11 /16 | 1.04 | 21.55 | 0.49 | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.10.2026 | KM Sprintstafett | H/D 11-16 | TIF Viking 1 | 2 | 7.10 | 1 | 3 |
| 05.08.2026 | Kretsstafetten | DHDH | Hordaland 3 | 3 | 22.55 | 47 | 39 |