Løperprofil

Ragnhild Vikan Opdahl

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser B-rankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

15.0018.0021.0024.0027.00202420252026O-sjuer 8, Langåselva 30.08.2023: 15.52O7-2 Børsåsen 24.04.2024: 26.20Blåveisløpet 28.04.2024: 19.09Bygdakamp 2 08.05.2024: 18.24O7-7 / BK-5 Vulusjøen 21.08.2024: 18.39O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen 29.08.2024: 18.10O7-9 Nybrotta (gamle skistadion) 04.09.2024: 23.02Loffelunken med ungdomsserien, #8 21.09.2024: 17.32O-sjuer 3 Masteråsen 30.04.2025: 16.03Vårløpet / KM mellomdistanse 18.05.2025: 17.20O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena 21.05.2025: 16.50O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva 11.06.2025: 14.51O-sjuer 7, Storlidalen 14.08.2025: 17.02O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) 20.08.2025: 17.40O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) 27.08.2025: 17.31O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva 06.05.2026: 16.56O-sjuer 7 - Furuhevilen 03.06.2026: 14.46Kviknekarusell 6 05.06.2026: 15.19

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
13.43
Løpskapasitet
12.33
O-evne
1.10
Jevnhet ±
8,0 %
Usikkerhet ±
0.53
Sikkerhet
2
Bommer per løp
3,3
Typisk bom
71 s
Disk/brutt
4 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
2 (sist 17.06.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1041
fartMuRaa (evne før krymping)0,131
fartSigma (dagsform-spredning)0,0799
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0627
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,78
evidensVekt (sikkerheten)1,55
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,2052
bomVekt22,17
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2694
bomStorSigma0,7401
antallBom5
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0447
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0735
havariVekt1,03
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0013
fartSesongSin−0,0032
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3339,9
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3651,1
beregnet06.11.2026

Sprintrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
9.28
Løpskapasitet
9.17
O-evne
0.11
Jevnhet ±
5,8 %
Usikkerhet ±
0.35
Sikkerhet
1
Bommer per løp
0,9
Typisk bom
59 s
Disk/brutt
6 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 08.04.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1358
fartMuRaa (evne før krymping)0,1972
fartSigma (dagsform-spredning)0,0585
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0604
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,56
evidensVekt (sikkerheten)0,88
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0664
bomVekt11,84
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,0762
bomStorSigma0,6285
antallBom1
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0586
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0787
havariVekt0,69
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,0586
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)485,4
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3442,2
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3509,5
beregnet06.11.2026

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
16.58
Løpskapasitet
14.52
O-evne
2.06
Jevnhet ±
7,8 %
Usikkerhet ±
0.33
Sikkerhet
12
Bommer per løp
3,3
Typisk bom
106 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
best i juni (±0,6 %)
Løp i grunnlaget
19 (sist 05.06.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1509
fartMuRaa (evne før krymping)0,1558
fartSigma (dagsform-spredning)0,0783
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0316
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)4,29
evidensVekt (sikkerheten)12,17
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,934
bomVekt90,55
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,6681
bomStorSigma0,829
antallBom36
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0468
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0733
havariVekt8,25
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0004
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,9828
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0062
fartSesongSin−0,0002
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2349
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)764,9
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3499,2
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3993,3
beregnet05.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
14.41
Løpskapasitet
12.56
O-evne
1.45
Jevnhet ±
9,1 %
Usikkerhet ±
2.47
Sikkerhet
0
Bommer per løp
3,1
Typisk bom
94 s
Disk/brutt
5 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 24.05.2023)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0132
fartMuRaa (evne før krymping)0,0242
fartSigma (dagsform-spredning)0,0914
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1736
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,03
evidensVekt (sikkerheten)0,48
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9481
bomVekt2,58
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5417
bomStorSigma0,8291
antallBom1
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0474
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0804
havariVekt0,34
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3052,7
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3465,9
beregnet06.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
17.24
Løpskapasitet
16.21
O-evne
1.03
Jevnhet ±
10,0 %
Usikkerhet ±
1.47
Sikkerhet
1
Bommer per løp
2,8
Typisk bom
69 s
Disk/brutt
3 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 22.04.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,2594
fartMuRaa (evne før krymping)0,3758
fartSigma (dagsform-spredning)0,1004
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0978
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,58
evidensVekt (sikkerheten)0,89
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,8941
bomVekt3,46
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2285
bomStorSigma0,7259
antallBom1
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0347
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0299
havariVekt0,82
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2096
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)753,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3908,3
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4159,3
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (284 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 30 05.06.2026 Kviknekarusell 6, bom 2.21 51 nr. 2669
Bom over fem minutter 97 27.08.2025 O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva), bom 5.28 97 nr. 2819
Bom over ti minutter 175 04.09.2024 O7-9 Nybrotta (gamle skistadion), bom 12.54 175 nr. 4037

Løp

31 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
17.06.2026 O-sjuer 8 - Moan A4 29.17 18 1.03 12.59 0.28 – – –
05.06.2026 Kviknekarusell 6 B3 44.35 13 3.44 15.19 1.17 17.00 2.02
03.06.2026 O-sjuer 7 - Furuhevilen B3 49.37 16 3.27 14.46 1.02 17.00 2.02
20.05.2026 O-sjuer 6 - Gjeldsåsen B3 44.35 13 – – – – – –
06.05.2026 O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva B3 52.29 20 3.35 16.56 1.09 17.39 2.09
22.04.2026 O-sjuer 3 - Masteråsen N1 32.43 12 0.38 19.20 0.22 – – –
08.04.2026 O-sjuer 1 - Røstad A4 19.54 19 0.37 10.16 0.19 – – –
27.08.2025 O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) B3 49.27 18 5.48 17.31 2.03 18.08 2.18
20.08.2025 O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) B3 50.10 35 6.27 17.40 2.16 18.08 2.18
14.08.2025 O-sjuer 7, Storlidalen B3 48.22 10 4.15 17.02 1.30 18.08 2.18
11.06.2025 O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva B3 51.41 16 1.42 14.51 0.29 18.18 2.15
21.05.2025 O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena B3 52.49 34 3.18 16.50 1.03 18.48 2.31
18.05.2025 Vårløpet / KM mellomdistanse B-åpen 17- 38.01 13 /19 1.36 17.20 0.44 18.48 2.31
11.05.2025 Blåveisløpet B-åpen 17- 0.00 Disk – – – – – –
30.04.2025 O-sjuer 3 Masteråsen B3 58.28 21 4.55 16.03 1.21 19.06 2.52
21.09.2024 Loffelunken med ungdomsserien, #8 Medelsvår 3 km 41.30 33 /39 0.59 17.32 0.25 20.16 3.15
04.09.2024 O7-9 Nybrotta (gamle skistadion) B3 1.06.26 25 13.15 23.02 4.36 20.16 3.15
29.08.2024 U-cup 7 Åpen 2.0 55.06 2 /6 6.29 17.48 2.06 – – –
29.08.2024 O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen B3 55.06 23 7.19 18.10 2.25 19.46 3.05
21.08.2024 O7-7 / BK-5 Vulusjøen B3 1.00.43 25 3.34 18.39 1.06 19.46 3.05
08.05.2024 Bygdakamp 2 B3 55.06 32 6.10 18.24 2.04 20.13 3.22
28.04.2024 Blåveisløpet B-åpen 17- 35.59 8 /13 0.22 19.09 0.12 20.44 3.30
24.04.2024 O7-2 Børsåsen B3 1.25.14 30 28.07 26.20 8.41 20.44 3.30
30.08.2023 O-sjuer 8, Langåselva B3 45.37 18 0.59 15.52 0.21 16.47 1.11 –
11.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 2 C-åpen 17- 0.00 DNS – – – – – –
10.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 1 C-åpen 17- 30.12 4 /13 – – – – – –
07.06.2023 O-sjuer 6, Skallstuggu B3 41.46 26 1.45 18.38 0.47 – – –
31.05.2023 BK3 / O-sjuer 5 C2 21.22 DSQ – – – – – –
24.05.2023 O-sjuer 4, Storåsen C2 32.27 10 1.54 15.42 0.55 – – –
23.04.2023 Blåveisløpet N2-åpen 17- 25.15 1 /1 – – – – – –
19.04.2023 O-sjuer 2, Staupshaugen N1 22.43 29 – – – – – –

Løp per år

2023: 7 løp720232024: 8 løp820242025: 8 løp820252026: 7 løp72026