Løperprofil
Ragnhild Vikan Opdahl
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.38
- Løpskapasitet
- 13.13
- O-evne
- 1.25
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.53
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 29.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1557 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2544 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1209 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2692 |
| bomVekt | 2,93 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3558 |
| bomStorSigma | 0,8169 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0447 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0734 |
| havariVekt | 1,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3516,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3895,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.26
- Løpskapasitet
- 9.15
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 08.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1319 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1915 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0603 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0664 |
| bomVekt | 11,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,076 |
| bomStorSigma | 0,6284 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0787 |
| havariVekt | 0,69 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3428,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3496,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.58
- Løpskapasitet
- 14.52
- O-evne
- 2.06
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.33
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 106 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i juni (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 19 (sist 05.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1509 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1558 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0783 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0316 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,29 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 12,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,934 |
| bomVekt | 90,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6681 |
| bomStorSigma | 0,829 |
| antallBom | 36 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0468 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0733 |
| havariVekt | 8,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9828 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0062 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3499,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3993,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.38
- Løpskapasitet
- 12.53
- O-evne
- 1.45
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.46
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0097 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0178 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1735 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9487 |
| bomVekt | 2,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5421 |
| bomStorSigma | 0,8292 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0474 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0805 |
| havariVekt | 0,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3042 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3455,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.40
- Løpskapasitet
- 16.37
- O-evne
- 1.03
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.49
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 22.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2763 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4001 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0978 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,58 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8927 |
| bomVekt | 3,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,229 |
| bomStorSigma | 0,7262 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0299 |
| havariVekt | 0,82 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3974,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4225,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 05.06.2026 Kviknekarusell 6, bom 2.21 | 51 | nr. 5895 |
| Bom over fem minutter | 63 | 27.08.2025 O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva), bom 5.28 | 77 | nr. 3674 |
| Bom over ti minutter | 141 | 04.09.2024 O7-9 Nybrotta (gamle skistadion), bom 12.54 | 141 | nr. 4424 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.06.2026 | O-sjuer 8 - Moan | A4 | 29.17 | 18 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2026 | Kviknekarusell 6 | B3 | 44.35 | 13 | 3.44 | 15.19 | 1.17 | 17.00 | 2.02 | |
| 03.06.2026 | O-sjuer 7 - Furuhevilen | B3 | 49.37 | 16 | 3.27 | 14.46 | 1.02 | 17.00 | 2.02 | |
| 20.05.2026 | O-sjuer 6 - Gjeldsåsen | B3 | 44.35 | 13 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2026 | O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva | B3 | 52.29 | 20 | 3.35 | 16.56 | 1.09 | 17.39 | 2.09 | |
| 22.04.2026 | O-sjuer 3 - Masteråsen | N1 | 32.43 | 12 | 0.38 | 19.20 | 0.22 | – | – | – |
| 08.04.2026 | O-sjuer 1 - Røstad | A4 | 19.54 | 19 | 0.37 | 10.16 | 0.19 | – | – | – |
| 27.08.2025 | O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) | B3 | 49.27 | 18 | 5.48 | 17.31 | 2.03 | 18.08 | 2.18 | |
| 20.08.2025 | O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) | B3 | 50.10 | 35 | 6.27 | 17.40 | 2.16 | 18.08 | 2.18 | |
| 14.08.2025 | O-sjuer 7, Storlidalen | B3 | 48.22 | 10 | 4.15 | 17.02 | 1.30 | 18.08 | 2.18 | |
| 11.06.2025 | O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva | B3 | 51.41 | 16 | 1.42 | 14.51 | 0.29 | 18.18 | 2.15 | |
| 21.05.2025 | O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena | B3 | 52.49 | 34 | 3.18 | 16.50 | 1.03 | 18.48 | 2.31 | |
| 18.05.2025 | Vårløpet / KM mellomdistanse | B-åpen 17- | 38.01 | 13 /19 | 1.36 | 17.20 | 0.44 | 18.48 | 2.31 | |
| 11.05.2025 | Blåveisløpet | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2025 | O-sjuer 3 Masteråsen | B3 | 58.28 | 21 | 4.55 | 16.03 | 1.21 | 19.06 | 2.52 | |
| 21.09.2024 | Loffelunken med ungdomsserien, #8 | Medelsvår 3 km | 41.30 | 33 /39 | 0.59 | 17.32 | 0.25 | 20.16 | 3.15 | |
| 04.09.2024 | O7-9 Nybrotta (gamle skistadion) | B3 | 1.06.26 | 25 | 13.15 | 23.02 | 4.36 | 20.16 | 3.15 | |
| 29.08.2024 | U-cup 7 | Åpen 2.0 | 55.06 | 2 /6 | 6.29 | 17.48 | 2.06 | – | – | – |
| 29.08.2024 | O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen | B3 | 55.06 | 23 | 7.19 | 18.10 | 2.25 | 19.46 | 3.05 | |
| 21.08.2024 | O7-7 / BK-5 Vulusjøen | B3 | 1.00.43 | 25 | 3.34 | 18.39 | 1.06 | 19.46 | 3.05 | |
| 08.05.2024 | Bygdakamp 2 | B3 | 55.06 | 32 | 6.10 | 18.24 | 2.04 | 20.13 | 3.22 | |
| 28.04.2024 | Blåveisløpet | B-åpen 17- | 35.59 | 8 /13 | 0.22 | 19.09 | 0.12 | 20.44 | 3.30 | |
| 24.04.2024 | O7-2 Børsåsen | B3 | 1.25.14 | 30 | 28.07 | 26.20 | 8.41 | 20.44 | 3.30 | |
| 30.08.2023 | O-sjuer 8, Langåselva | B3 | 45.37 | 18 | 0.59 | 15.52 | 0.21 | 16.47 | 1.11 | – |
| 11.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 2 | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 1 | C-åpen 17- | 30.12 | 4 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2023 | O-sjuer 6, Skallstuggu | B3 | 41.46 | 26 | 1.45 | 18.38 | 0.47 | – | – | – |
| 31.05.2023 | BK3 / O-sjuer 5 | C2 | 21.22 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2023 | O-sjuer 4, Storåsen | C2 | 32.27 | 10 | 1.54 | 15.41 | 0.55 | – | – | – |
| 23.04.2023 | Blåveisløpet | N2-åpen 17- | 25.15 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2023 | O-sjuer 2, Staupshaugen | N1 | 22.43 | 29 | – | – | – | – | – | – |