Løperprofil
Yngve Staberg
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.04
- Løpskapasitet
- 10.39
- O-evne
- 2.25
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 129 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 03.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,06 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0625 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0848 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0318 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2344 |
| bomVekt | 83,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8618 |
| bomStorSigma | 0,873 |
| antallBom | 44 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0435 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0625 |
| havariVekt | 6,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0038 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0991 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0021 |
| fartSesongSin | −0,01 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2835,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3477,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.45
- Løpskapasitet
- 7.33
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 09.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0698 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1087 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0869 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0575 |
| bomVekt | 8,06 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1111 |
| bomStorSigma | 0,6481 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0818 |
| havariVekt | 0,37 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2802,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2872,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.18
- Løpskapasitet
- 11.03
- O-evne
- 2.15
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.17
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 104 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 11.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1466 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2068 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0821 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1584 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9335 |
| bomVekt | 6,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6432 |
| bomStorSigma | 0,9364 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0557 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0964 |
| havariVekt | 0,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9562 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2599,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3129,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 9 | 03.06.2026 O-sjuer 7 - Furuhevilen, bom 29.03 | 47 | nr. 5163 |
| Bom over fem minutter | 9 | 03.06.2026 O-sjuer 7 - Furuhevilen, bom 29.03 | 67 | nr. 6956 |
| Bom over ti minutter | 9 | 03.06.2026 O-sjuer 7 - Furuhevilen, bom 29.03 | 138 | nr. 7781 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.06.2026 | O-sjuer 7 - Furuhevilen | A4 | 1.20.11 | 16 | 31.51 | 17.34 | 6.59 | 13.02 | 2.28 | |
| 13.05.2026 | O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen | A4 | 1.00.25 | 22 | 11.01 | 12.58 | 2.22 | 12.40 | 2.05 | |
| 06.05.2026 | O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva | A4 | 45.42 | 10 | 2.20 | 10.38 | 0.33 | 12.40 | 2.05 | |
| 22.04.2026 | O-sjuer 3 - Masteråsen | A4 | 49.42 | 3 | 2.22 | 9.50 | 0.28 | 12.55 | 2.16 | |
| 14.08.2025 | O-sjuer 7, Storlidalen | A4 | 1.05.20 | 13 | 15.09 | 14.50 | 3.26 | 13.45 | 2.34 | |
| 11.06.2025 | O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva | A6 | 1.40.38 | 6 | 15.26 | 13.39 | 2.06 | 13.27 | 2.18 | |
| 21.05.2025 | O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena | A6 | 1.13.43 | 11 | 8.54 | 11.16 | 1.22 | 13.08 | 2.05 | |
| 18.05.2025 | Vårløpet / KM mellomdistanse | AK-åpen | 44.33 | 2 /13 | 4.13 | 12.03 | 1.08 | 13.08 | 2.05 | |
| 11.05.2025 | Blåveisløpet | AK-åpen | 42.34 | 1 /8 | 7.00 | 12.16 | 2.01 | 13.08 | 2.05 | |
| 09.04.2025 | O-sjuer 1 Staupsmarka | A4 | 22.51 | 4 | 0.56 | 7.35 | 0.19 | – | – | – |
| 04.10.2024 | KM natt | A-åpen | 57.27 | 2 /2 | 7.26 | 14.38 | 1.54 | 15.10 | 3.10 | |
| 21.09.2024 | Loffelunken med ungdomsserien, #8 | Svår 3 km | 48.15 | 19 /20 | 20.58 | 19.55 | 8.39 | 14.59 | 3.18 | |
| 29.08.2024 | U-cup 7 | Åpen 2.5 | 46.49 | 9 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2024 | O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen | A4 | 46.49 | 10 | 5.19 | 11.30 | 1.18 | 14.22 | 2.31 | |
| 21.08.2024 | O7-7 / BK-5 Vulusjøen | A4 | 56.17 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2024 | Bygdakamp 2 | A4 | 1.16.06 | 27 | 15.36 | 19.29 | 4.00 | 16.56 | 2.40 | – |
| 28.04.2024 | Blåveisløpet | AK-åpen | 50.32 | 8 /10 | 6.32 | 16.25 | 2.07 | – | – | – |
| 11.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 2 | B-åpen 17- | 39.25 | 5 /22 | 8.19 | 14.57 | 3.09 | 14.09 | 2.09 | – |
| 10.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 1 | B-åpen 17- | 26.55 | 2 /26 | 0.58 | 11.50 | 0.25 | 14.09 | 2.09 | – |
| 24.05.2023 | O-sjuer 4, Storåsen | B3 | 25.38 | DSQ | – | – | – | – | – | – |