Løperprofil

Hilde Ferstad Gudding

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser C-rankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

12.0016.0020.0024.0028.00202320242025O-sjuer 8, Vulusjøen 24.08.2022: 28.08Bygdakamp 6 30.08.2022: 29.22Blåveisløpet 23.04.2023: 23.45O-sjuer 3, Børsåsen 03.05.2023: 13.28Bygdakamp 2 10.05.2023: 18.50O-sjuer 4, Storåsen 24.05.2023: 16.09BK3 / O-sjuer 5 31.05.2023: 12.51Oppdal 2-dagers. Dag 1 10.06.2023: 19.03Oppdal 2-dagers. Dag 2 11.06.2023: 13.24O-sjuer 7, Masteråsen 16.08.2023: 16.46Bygdakamp 5 23.08.2023: 18.39Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse 26.08.2023: 11.55Loffelunken med Ungdomsserien, #7 23.09.2023: 16.47O-sjuer 3 Masteråsen 30.04.2025: 16.54O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) 27.08.2025: 16.09

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Sprintrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
12.38
Løpskapasitet
12.27
O-evne
0.11
Jevnhet ±
5,8 %
Usikkerhet ±
1.36
Sikkerhet
1
Bommer per løp
1,0
Typisk bom
57 s
Disk/brutt
6 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 01.05.2024)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,4295
fartMuRaa (evne før krymping)0,7217
fartSigma (dagsform-spredning)0,0585
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,119
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,08
evidensVekt (sikkerheten)0,59
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,1142
bomVekt4,94
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,0409
bomStorSigma0,6126
antallBom2
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0586
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0834
havariVekt0,2
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,0586
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)485,4
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)4617,6
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4684,8
beregnet06.11.2026

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
17.17
Løpskapasitet
14.58
O-evne
2.19
Jevnhet ±
8,8 %
Usikkerhet ±
1.57
Sikkerhet
1
Bommer per løp
4,0
Typisk bom
104 s
Disk/brutt
6 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 21.05.2025)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1568
fartMuRaa (evne før krymping)0,2423
fartSigma (dagsform-spredning)0,0878
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1065
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,23
evidensVekt (sikkerheten)0,73
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,1278
bomVekt3,3
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,6454
bomStorSigma0,7411
antallBom3
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0573
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0798
havariVekt0,4
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2348
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)765,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3523
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4067,2
beregnet06.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
15.43
Løpskapasitet
13.23
O-evne
2.20
Jevnhet ±
14,4 %
Usikkerhet ±
1.02
Sikkerhet
5
Bommer per løp
3,2
Typisk bom
125 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
best på lange (−0,1 % per dobling)
Sesongprofil
best i april (±0,8 %)
Løp i grunnlaget
15 (sist 27.08.2025)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0409
fartMuRaa (evne før krymping)0,044
fartSigma (dagsform-spredning)0,1438
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0634
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,68
evidensVekt (sikkerheten)5,21
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9733
bomVekt40,05
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,8263
bomStorSigma0,8013
antallBom26
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0459
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0731
havariVekt2,91
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0018
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,8787
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0018
fartSesongSin−0,0081
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3157,6
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3708,9
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (222 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 10 21.05.2025 O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena, bom 2.45 32 –
Bom over fem minutter 107 16.08.2023 O-sjuer 7, Masteråsen, bom 7.28 107 –
Bom over ti minutter 158 24.05.2023 O-sjuer 4, Storåsen, bom 12.16 158 –

Løp

32 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
27.08.2025 O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) C2 28.41 7 0.16 16.09 0.09 16.55 2.19
25.05.2025 Verdal 2-dagers C-åpen 17- – – – – – – – –
21.05.2025 O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena B3 57.31 39 5.59 18.21 1.54 – – –
18.05.2025 Vårløpet / KM mellomdistanse C-åpen 17- – DNS – – – – – –
30.04.2025 O-sjuer 3 Masteråsen C5 1.10.07 6 6.55 16.54 1.40 16.08 2.34
23.04.2025 O-sjuer 2 Staupshaugen B3 32.19 33 – – – – – –
01.05.2024 KM sprintstafett - Individuelle klasser Åpen 17- – Inaktiv – – – – – –
01.05.2024 KM sprintstafett NTOK og STOK Åpen 17- 31.37 13 1.37 17.57 0.55 – – –
23.09.2023 Loffelunken med Ungdomsserien, #7 Lätt 2,5 km 40.13 5 /21 6.47 16.47 2.50 15.35 2.35
27.08.2023 Midt-Norsk mesterskap, Stafett - Individuelle klasser C-åpen 17- 23.06 1 /1 – – – – – –
26.08.2023 Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse C-åpen 17- 28.31 1 /5 0.35 11.55 0.15 15.26 2.37
25.08.2023 Midt-Norsk mesterskap, Sprint C-åpen 17- 0.00 DNS – – – – – –
23.08.2023 Bygdakamp 5 C2 35.07 21 4.29 18.39 2.23 15.26 2.37
20.08.2023 KM Stafett NTOK og STOK, åpne/direkte/individuelle klasser C-åpen 17- 41.08 1 /1 – – – – – –
16.08.2023 O-sjuer 7, Masteråsen C2 47.24 9 11.55 16.46 4.13 15.26 2.37
14.06.2023 Bygdakamp C5 – DNS – – – – – –
11.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 2 C-åpen 17- 28.59 2 /10 3.23 13.24 1.34 15.38 2.46
10.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 1 C-åpen 17- 39.12 6 /13 6.18 19.03 3.04 15.38 2.46
07.06.2023 O-sjuer 6, Skallstuggu C5 1.02.06 2 – – – – – –
04.06.2023 KM langdistanse NTOK C-åpen 17- 25.34 Disk – – – – – –
31.05.2023 BK3 / O-sjuer 5 C2 23.32 10 4.05 12.51 2.14 15.37 3.03
24.05.2023 O-sjuer 4, Storåsen C2 33.23 11 12.18 16.09 5.57 15.37 3.03
13.05.2023 KM Sprint C-åpen 17- 23.30 Disk – – – – – –
10.05.2023 Bygdakamp 2 C2 38.13 12 0.24 18.50 0.12 15.37 3.03
03.05.2023 O-sjuer 3, Børsåsen C2 19.57 4 2.58 13.28 2.00 15.37 3.03
01.05.2023 Vårløpet C-åpen 17- – Brutt – – – – – –
26.04.2023 Bygdakamp 1 B/C 2 2.13 DSQ – – – – – –
23.04.2023 Blåveisløpet C-åpen 17- 43.04 5 /7 12.48 23.45 7.03 20.22 3.49
19.04.2023 O-sjuer 2, Staupshaugen N1 14.57 15 – – – – – –
12.04.2023 O-sjuer 1, Røstad N1 14.16 11 – – – – – –
30.08.2022 Bygdakamp 6 C2 35.45 38 4.24 29.22 3.37 24.54 2.39 –
24.08.2022 O-sjuer 8, Vulusjøen C2 42.54 19 6.31 28.08 4.16 24.54 2.39 –

Løp per år

2022: 2 løp220222023: 20 løp2020232024: 2 løp220242025: 5 løp52025