Løperprofil
Hilde Ferstad Gudding
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.36
- Løpskapasitet
- 12.25
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 57 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4269 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,7171 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1189 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1146 |
| bomVekt | 4,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0409 |
| bomStorSigma | 0,6126 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0834 |
| havariVekt | 0,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4605,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4672,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.13
- Løpskapasitet
- 14.54
- O-evne
- 2.19
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.56
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 104 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 21.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,152 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2347 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1064 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,74 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1271 |
| bomVekt | 3,3 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6456 |
| bomStorSigma | 0,7411 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0796 |
| havariVekt | 0,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3505,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4050 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.42
- Løpskapasitet
- 13.22
- O-evne
- 2.20
- Jevnhet ±
- 14,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.02
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 125 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 27.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0402 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0433 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1444 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0633 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,68 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9741 |
| bomVekt | 40,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8264 |
| bomStorSigma | 0,8014 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0459 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0732 |
| havariVekt | 2,91 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0018 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8789 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0019 |
| fartSesongSin | −0,0079 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3155,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3707,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 10 | 21.05.2025 O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena, bom 2.45 | 32 | – |
| Bom over fem minutter | 107 | 16.08.2023 O-sjuer 7, Masteråsen, bom 7.28 | 107 | – |
| Bom over ti minutter | 158 | 24.05.2023 O-sjuer 4, Storåsen, bom 12.16 | 158 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.08.2025 | O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) | C2 | 28.41 | 7 | 0.16 | 16.09 | 0.09 | 16.54 | 2.19 | |
| 25.05.2025 | Verdal 2-dagers | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2025 | O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena | B3 | 57.31 | 39 | 5.59 | 18.20 | 1.54 | – | – | – |
| 18.05.2025 | Vårløpet / KM mellomdistanse | C-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2025 | O-sjuer 3 Masteråsen | C5 | 1.10.07 | 6 | 6.55 | 16.53 | 1.40 | 16.08 | 2.34 | |
| 23.04.2025 | O-sjuer 2 Staupshaugen | B3 | 32.19 | 33 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | KM sprintstafett - Individuelle klasser | Åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | KM sprintstafett NTOK og STOK | Åpen 17- | 31.37 | 13 | 1.37 | 17.57 | 0.55 | – | – | – |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | Lätt 2,5 km | 40.13 | 5 /21 | 6.47 | 16.46 | 2.50 | 15.34 | 2.35 | |
| 27.08.2023 | Midt-Norsk mesterskap, Stafett - Individuelle klasser | C-åpen 17- | 23.06 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2023 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | C-åpen 17- | 28.31 | 1 /5 | 0.35 | 11.54 | 0.15 | 15.25 | 2.37 | |
| 25.08.2023 | Midt-Norsk mesterskap, Sprint | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2023 | Bygdakamp 5 | C2 | 35.07 | 21 | 4.29 | 18.38 | 2.23 | 15.25 | 2.37 | |
| 20.08.2023 | KM Stafett NTOK og STOK, åpne/direkte/individuelle klasser | C-åpen 17- | 41.08 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2023 | O-sjuer 7, Masteråsen | C2 | 47.24 | 9 | 11.55 | 16.45 | 4.13 | 15.25 | 2.37 | |
| 14.06.2023 | Bygdakamp | C5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 2 | C-åpen 17- | 28.59 | 2 /10 | 3.23 | 13.23 | 1.34 | 15.37 | 2.46 | |
| 10.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 1 | C-åpen 17- | 39.12 | 6 /13 | 6.18 | 19.03 | 3.04 | 15.37 | 2.46 | |
| 07.06.2023 | O-sjuer 6, Skallstuggu | C5 | 1.02.06 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2023 | KM langdistanse NTOK | C-åpen 17- | 25.34 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2023 | BK3 / O-sjuer 5 | C2 | 23.32 | 10 | 4.05 | 12.51 | 2.14 | 15.36 | 3.03 | |
| 24.05.2023 | O-sjuer 4, Storåsen | C2 | 33.23 | 11 | 12.18 | 16.08 | 5.57 | 15.36 | 3.03 | |
| 13.05.2023 | KM Sprint | C-åpen 17- | 23.30 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2023 | Bygdakamp 2 | C2 | 38.13 | 12 | 0.24 | 18.50 | 0.12 | 15.36 | 3.03 | |
| 03.05.2023 | O-sjuer 3, Børsåsen | C2 | 19.57 | 4 | 2.58 | 13.27 | 2.00 | 15.36 | 3.03 | |
| 01.05.2023 | Vårløpet | C-åpen 17- | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2023 | Bygdakamp 1 | B/C 2 | 2.13 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2023 | Blåveisløpet | C-åpen 17- | 43.04 | 5 /7 | 12.48 | 23.44 | 7.03 | 20.21 | 3.49 | |
| 19.04.2023 | O-sjuer 2, Staupshaugen | N1 | 14.57 | 15 | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2023 | O-sjuer 1, Røstad | N1 | 14.16 | 11 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2022 | Bygdakamp 6 | C2 | 35.45 | 38 | 4.24 | 29.21 | 3.37 | 24.53 | 2.39 | – |
| 24.08.2022 | O-sjuer 8, Vulusjøen | C2 | 42.54 | 19 | 6.31 | 28.07 | 4.16 | 24.53 | 2.39 | – |