Løperprofil
Riku Hannula
Lahden Suunnistajat -37
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.00
- Løpskapasitet
- 10.13
- O-evne
- 1.47
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.32
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 114 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 13.02.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1014 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0883 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0841 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1203 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,23 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0509 |
| bomVekt | 19,72 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7376 |
| bomStorSigma | 0,8547 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0451 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,71 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0022 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4454 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2720,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3195 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.28
- Løpskapasitet
- 6.16
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.51
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 10.02.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2567 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0929 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1245 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,56 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0855 |
| bomVekt | 6,56 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1259 |
| bomStorSigma | 0,6142 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0574 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2324,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2396,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.33
- Løpskapasitet
- 9.16
- O-evne
- 1.17
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.46
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 28.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3238 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2851 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0955 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1543 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,98 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8928 |
| bomVekt | 5,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2821 |
| bomStorSigma | 0,7467 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0541 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2180,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2481 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 17 | 12.02.2024 Portugal "O" Meeting 2024 - Day 3, bom 5.40 | 42 | – |
| Bom over fem minutter | 17 | 12.02.2024 Portugal "O" Meeting 2024 - Day 3, bom 5.40 | 42 | – |
| Bom over ti minutter | 52 | 10.02.2024 Portugal "O" Meeting 2024 - Day 1, bom 10.47 | 52 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4 | M16 | 1.05.34 | 9 /22 | 4.49 | 13.52 | 1.01 | 14.46 | 2.02 | – |
| 12.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 3 | M16 | 1.09.47 | 20 /27 | 13.45 | 16.51 | 3.19 | 14.46 | 2.02 | – |
| 11.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 2 | M16 | 1.11.21 | 14 /24 | 5.28 | 12.52 | 0.59 | 14.46 | 2.02 | – |
| 10.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 1 | M16 | 1.35.38 | 22 /26 | 30.58 | (21.34) | 6.59 | 14.46 | 2.02 | – |
| 10.02.2024 | Portugal O Meeting 2024 - Day 1 - Night Sprint | M16 | 16.47 | 13 /20 | 1.46 | 8.12 | 0.52 | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H14 | 42.48 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H14 | 50.47 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H14 | 49.35 | 2 /4 | 1.43 | 12.58 | 0.27 | – | – | – |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H14 | 34.03 | 3 /4 | 0.38 | 8.53 | 0.13 | – | – | – |