Løperprofil
Kari Bjella Unneberg
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.14
- Løpskapasitet
- 14.10
- O-evne
- 1.04
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.23
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 09.11.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2258 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2683 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0867 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,37 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,81 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,918 |
| bomVekt | 7,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4355 |
| bomStorSigma | 0,7508 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,046 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0745 |
| havariVekt | 0,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3771,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4053,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.41
- Løpskapasitet
- 11.03
- O-evne
- 0.38
- Jevnhet ±
- 12,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 1,7
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 13 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 05.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,304 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3181 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1214 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,035 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,62 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,9478 |
| bomVekt | 84,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5024 |
| bomStorSigma | 0,9103 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1343 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1341 |
| havariVekt | 4,74 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0039 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8573 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0016 |
| fartSesongSin | −0,0072 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4096,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4329,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.32
- Løpskapasitet
- 16.26
- O-evne
- 3.06
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.27
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,9
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 19.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2501 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2536 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0839 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0717 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,83 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,82 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3941 |
| bomVekt | 20,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5455 |
| bomStorSigma | 0,9536 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,2217 |
| havariVekt | 3,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0027 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0307 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0012 |
| fartSesongSin | −0,0045 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3865,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4594,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.38
- Løpskapasitet
- 14.42
- O-evne
- 2.57
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.27
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 124 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 10.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1413 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1358 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1297 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9801 |
| bomVekt | 2,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8167 |
| bomStorSigma | 1,0558 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0664 |
| havariVekt | 0,26 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3469,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4166,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 47 | 14.04.2026 Oslo City Cup løp 2, bom 3.22 | 47 | nr. 1727 |
| Bom over fem minutter | 87 | 08.11.2025 O-event, dag 2 - Downhill sprint, bom 22.14 | 92 | nr. 2995 |
| Bom over ti minutter | 87 | 08.11.2025 O-event, dag 2 - Downhill sprint, bom 22.14 | 110 | nr. 5268 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | B-åpen 17- | 1.12.30 | 42 /90 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2026 | Klubbmesterskap natt | B-åpen | 1.19.59 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2026 | Klubbmesterskap Oppsal orientering | B-åpen | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2026 | Klubbmesterskap sprint - Oppsal Orientering | Damer - klubbmesterskap sprint | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2026 | Klubbmesterskap sprint - Oppsal Orientering | Damer finale | 49.30 | 11 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2026 | Oslo City Cup - Finale | D40- | 1.28.27 | 20 /23 | 6.34 | (21.18) | 1.35 | 11.47 | 0.42 | |
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | D40 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | D 40- | 30.24 | 20 /23 | 6.53 | 12.24 | 2.49 | 11.10 | 0.41 | |
| 28.03.2026 | BBrave Oslo løp 1 - Run for the Children of Ukraine | B-Åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | D45 | 31.51 | 59 /98 | 2.04 | 15.09 | 0.59 | – | – | – |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | D45 | 1.02.54 | 72 /86 | 25.05 | (19.17) | 7.42 | 11.34 | 0.39 | |
| 18.10.2025 | Blodslitet | B-åpen 17- | 1.51.29 | 81 /93 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2025 | Oppsals klubbmesterskap 2025 | B-Åpen | 1.08.24 | 4 /5 | 5.22 | 19.50 | 1.33 | 20.56 | 3.29 | |
| 17.06.2025 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | Damer - klubbmesterskap sprint | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2025 | Midtsommerløpet | B-åpen 17- | 50.06 | 7 /11 | 8.22 | 21.41 | 3.37 | 21.32 | 4.14 | |
| 14.06.2025 | CSI - Camp Stokke Indoor | D 13-14 | 32.24 | 28 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2025 | Midtsommersprinten | D45 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Oslo City Cup løp 5 - finale | D 40- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Oslo city cup løp 4 | D40 | 31.40 | 16 /18 | 1.03 | 10.33 | 0.21 | 10.36 | 0.19 | |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | D40- | 32.13 | 28 /31 | 2.46 | 10.59 | 0.57 | 10.28 | 0.22 | – |
| 15.03.2025 | Halden O-Meeting Relay - individuell åpne klasser | B-åpen 17- | 1.42.43 | 10 /12 | 24.54 | 23.03 | 6.08 | 22.15 | 4.53 | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2024 | Klubbmesterskap 2024 - Oppsal Orientering | C-Åpen | 49.32 | – | 18.05 | 28.32 | 10.25 | – | – | – |
| 07.09.2024 | Follo 2-dagers, dag 1 | B-åpen 17- | 1.23.39 | 9 /12 | 17.59 | 25.27 | 5.28 | – | – | – |
| 18.06.2024 | KM Sprint Finale | Løype: BAC | 53.37 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2024 | Oslo City Cup - Finale | D40 | 31.21 | 10 /14 | 3.38 | 11.51 | 1.22 | – | – | – |
| 09.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 2 | D 40- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 1 | D 40- | 32.26 | 26 /28 | 6.20 | 13.12 | 2.35 | – | – | – |
| 22.08.2023 | Oppsals klubbmesterskap | Åpen C | 52.09 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2023 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | C-åpen | 21.23 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2023 | Klubbmesterskapet sprint | D 45- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2023 | Oslo City Cup 2023 - Finale | D40 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2023 | Oslo City Cup nr. 4 - 2023 | D 40- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2023 | Oslo City Cup - løp nr.3 | D40- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | Oslo City Cup løp 2 | D 40- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2023 | Oslo City Cup nr. 1 - 2023 | ÅK | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |