Løperprofil
Jenny Nystedt Read
OK Klemmingen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
15 løp
B-rankingen
11 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.36
- Løpskapasitet
- 20.02
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.43
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 20.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5728 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5971 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0734 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0328 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,38 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2524 |
| bomVekt | 63,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4865 |
| bomStorSigma | 0,786 |
| antallBom | 42 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0318 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 4,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0013 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8348 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0022 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5333,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5750 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.37
- Løpskapasitet
- 11.21
- O-evne
- 0.16
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.30
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 18.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3366 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4081 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0549 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0421 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,51 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,88 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,398 |
| bomVekt | 23,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1455 |
| bomStorSigma | 0,6893 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0485 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,68 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8653 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4206,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4305,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.38
- Løpskapasitet
- 18.47
- O-evne
- 1.50
- Jevnhet ±
- 13,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.50
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juli (±2,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 09.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3785 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4042 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1377 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,04 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,65 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9379 |
| bomVekt | 54,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5133 |
| bomStorSigma | 0,852 |
| antallBom | 24 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0473 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 4,22 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0047 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0327 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0201 |
| fartSesongSin | 0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4422 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4855,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.34
- Løpskapasitet
- 16.15
- O-evne
- 1.19
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.55
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 05.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2419 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2682 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,09 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0508 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,72 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,67 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0169 |
| bomVekt | 23,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3063 |
| bomStorSigma | 0,6784 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0337 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 3,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0026 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9281 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0021 |
| fartSesongSin | 0,0053 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3836,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4149 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 38 | 09.07.2026 Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, omvänd jaktstart, bom 4.34 | 45 | – |
| Bom over fem minutter | 247 | 22.07.2025 O-Ringen Jönköping, etapp 2, bom 6.09 | 247 | – |
| Bom over ti minutter | 263 | 27.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 5, bom 11.34 | 263 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.10.2026 | Lugnetsprinten | Orange 3,0 | 21.04 | 22 /43 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2026 | Veteran-SM, sprint | Svart 2.3 | 29.20 | 27 /30 | 2.49 | 13.06 | 1.15 | 11.38 | 0.16 | – |
| 09.07.2026 | Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, omvänd jaktstart | Orange 3,0 | 47.15 | 30 /67 | 5.39 | 18.23 | 2.12 | 20.29 | 2.20 | |
| 08.07.2026 | Gotlands 3-dagars, etapp 2, medel | Orange 3,0 | 52.37 | 35 /58 | 4.56 | 18.51 | 1.46 | 20.29 | 2.20 | |
| 07.07.2026 | Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel | Orange 3,0 | 50.49 | 37 /68 | 1.22 | 20.19 | 0.33 | 20.30 | 2.20 | |
| 05.07.2026 | Eskilstuna Weekend, etapp 3, lång | Gul 2,5 km | 1.04.12 | 23 /49 | 5.37 | 17.48 | 1.33 | 17.33 | 1.19 | – |
| 04.07.2026 | Eskilstuna Weekend, etapp 2, medel | Gul 2,5 km | 48.29 | 15 /56 | 2.27 | 15.57 | 0.48 | 17.33 | 1.19 | – |
| 03.07.2026 | Eskilstuna Weekend, etapp 1, medel | Gul 2,5 km | 46.03 | 13 /29 | 2.39 | 17.21 | 1.00 | 17.33 | 1.19 | – |
| 27.05.2026 | Stockholm City Cup, # 3 | Medel | 32.13 | 71 /107 | 5.23 | 14.34 | 2.26 | – | – | – |
| 20.05.2026 | Stockholm City Cup, #2 | Medel | 32.50 | 159 /218 | 3.50 | 21.59 | 2.34 | 21.19 | 1.34 | |
| 16.05.2026 | DOL-kampen, dag 1 | Gul 2,5 | 49.26 | 9 /14 | 3.56 | 21.49 | 1.44 | – | – | – |
| 21.03.2026 | Nyköpingsorienteringen | Orange 3,0 | 1.36.28 | 77 /86 | 9.08 | 29.45 | 2.49 | 26.40 | 2.28 | |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Orange (Medelsvår) | 1.01.54 | 253 /328 | 2.57 | 25.27 | 1.13 | 24.42 | 2.15 | |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | Orange (Medelsvår) | 45.42 | 150 /182 | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | Orange | 41.44 | 110 /140 | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2025 | Lugnetsprinten | Öppen Medelsvår | 40.10 | 28 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | D50 Motion | 1.14.13 | 57 /74 | 6.05 | 23.18 | 1.55 | 21.43 | 1.35 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | D50 Motion | 1.12.21 | 58 /74 | 3.39 | 23.01 | 1.10 | 21.43 | 1.35 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | D50 Motion | 1.02.20 | 55 /74 | 7.28 | 23.35 | 2.50 | 21.43 | 1.35 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | D50 Motion | 1.10.01 | 47 /74 | 0.46 | 19.47 | 0.13 | 21.43 | 1.35 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | D50 Motion | 1.25.47 | 63 /86 | 14.14 | 23.35 | 3.55 | 21.09 | 1.52 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | D50 Motion | 55.48 | 57 /86 | 4.41 | 21.17 | 1.47 | 21.09 | 1.52 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | D50 Motion | 1.15.26 | 66 /86 | 14.05 | 24.11 | 4.31 | 21.09 | 1.52 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | D50 Motion | 1.20.47 | 63 /86 | 8.32 | 24.20 | 2.34 | 21.09 | 1.52 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | D50 Motion | 1.12.22 | 50 /83 | 1.52 | 18.43 | 0.29 | 21.09 | 1.52 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | D50 Motion | 1.17.30 | 47 /73 | 6.21 | 20.07 | 1.39 | 19.10 | 1.32 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | D50 Motion | 41.08 | 34 /73 | 2.08 | 17.22 | 0.54 | 19.10 | 1.32 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | D50 Motion | 1.12.21 | 43 /73 | 5.50 | 19.36 | 1.35 | 19.10 | 1.32 | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | D50 Motion | 1.37.32 | 61 /73 | 6.31 | 25.23 | 1.42 | 19.10 | 1.32 | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | D50 Motion | 1.19.31 | 48 /73 | 11.05 | 19.53 | 2.46 | 19.10 | 1.32 | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17-/Lätt 5 km | 1.29.05 | 8 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17-/Lätt 5 km | 1.52.11 | 8 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | B-åpen 17-/Medelsvår 3 km/5 km | 1.52.04 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | B-åpen 17-/Medelsvår 3 km/5 km | 1.03.03 | 14 /19 | 6.00 | 20.54 | 1.59 | 22.30 | 3.39 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | Medelsvår 3,3 | 55.41 | 52 /130 | 1.54 | 17.16 | 0.35 | 22.43 | 4.00 | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | Medelsvår 3,3 | 58.04 | 74 /130 | 8.43 | 22.46 | 3.25 | 22.43 | 4.00 | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | Medelsvår 3,3 | 1.52.35 | 104 /130 | 38.19 | 30.43 | 10.27 | 22.43 | 4.00 | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | Medelsvår 3,3 | 1.00.48 | 46 /130 | 3.29 | 16.49 | 0.58 | 22.43 | 4.00 | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | Medelsvår 3,3 | 1.44.06 | 105 /130 | 7.20 | (33.37) | 2.22 | 22.43 | 4.00 | – |