Løperprofil
Olivier Minotti
SWISS O TOURS
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
40 løp
Sprintrankingen
14 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.09
- Løpskapasitet
- 12.08
- O-evne
- 1.01
- Jevnhet ±
- 6,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.17
- Sikkerhet
- 23
- Bommer per løp
- 2,2
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 37 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0711 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0655 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0616 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0218 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,7 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 23,23 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8141 |
| bomVekt | 230,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4702 |
| bomStorSigma | 0,8099 |
| antallBom | 83 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0185 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 13,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0157 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3843 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0012 |
| fartSesongSin | 0,0023 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3227,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3498,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.32
- Løpskapasitet
- 8.26
- O-evne
- 0.06
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 0,5
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 16.02.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0398 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0261 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0558 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0358 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,95 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5767 |
| bomVekt | 92,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,167 |
| bomStorSigma | 0,6383 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0404 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 3,61 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9563 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0062 |
| fartSesongSin | 0,0039 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3126,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3166,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu, bom 9.53 | 83 | – |
| Bom over fem minutter | 5 | 10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu, bom 9.53 | 248 | – |
| Bom over ti minutter | 735 | hele karrieren siden 2022 | 735 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | H65A | 56.32 | 20 /26 | 11.06 | 15.47 | 3.06 | 12.59 | 0.56 | |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | H65A | 24.35 | 20 /27 | 1.09 | 12.26 | 0.35 | 12.59 | 0.56 | |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | H65A | 42.53 | 16 /28 | 3.41 | 12.57 | 1.07 | 12.59 | 0.56 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | H65A | 36.34 | 14 /26 | 1.07 | 12.32 | 0.23 | 12.59 | 0.56 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | H65A | 1.01.59 | 19 /29 | 0.26 | 12.29 | 0.05 | 12.59 | 0.56 | |
| 17.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Long Distance | M65 | 52.09 | 31 /125 | 0.12 | 10.59 | 0.03 | 12.32 | 0.54 | |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle Distance GOLD WRE | M65 | 34.14 | 36 /124 | 0.37 | 11.29 | 0.12 | 12.32 | 0.54 | |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Night Sprint | M65 | 18.12 | 14 /56 | 0.00 | 8.05 | 0.00 | 8.25 | 0.06 | |
| 15.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Lond Distance | M65 | 1.00.57 | 53 /125 | 5.22 | 12.15 | 1.05 | 12.32 | 0.54 | |
| 14.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle GOLD WRE | M65 | 41.24 | 64 /127 | 3.58 | 12.50 | 1.14 | 12.32 | 0.54 | |
| 13.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Sprint GOLDWRE | M65 | 19.40 | 19 /65 | 0.20 | 8.01 | 0.08 | 8.25 | 0.06 | |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | M65 | 56.11 | 43 /147 | 0.48 | 11.37 | 0.10 | 12.42 | 0.59 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M65 | 42.04 | 101 /154 | 7.58 | 14.27 | 2.44 | 12.42 | 0.59 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M65 | 54.27 | 66 /152 | 2.47 | 13.22 | 0.41 | 12.42 | 0.59 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 Night Sprint | M65 | 20.03 | 31 /82 | 0.16 | 8.54 | 0.07 | 8.29 | 0.08 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M65 | 37.18 | 63 /156 | 1.42 | 12.21 | 0.34 | 12.42 | 0.59 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 Night Sprint | M65 | 20.14 | 21 /69 | 0.19 | 8.24 | 0.08 | 8.29 | 0.08 | |
| 23.02.2025 | Aguiar da Beira "O" Meeting 2025 - Middle | H65 | 38.11 | 13 /25 | 8.20 | 13.37 | 2.58 | 12.47 | 1.04 | |
| 22.02.2025 | Aguiar da Beira "O" Meeting 2025 - Long | H65 | 47.51 | 9 /25 | 1.52 | 11.50 | 0.28 | 12.47 | 1.04 | |
| 21.02.2025 | Aguiar da Beira "O" Meeting 2025 - Prologue | Level 3 | 0.13.00 | 6 /25 | 0.26 | (614.51) | 0.11 | 12.47 | 1.04 | |
| 18.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Chassing/Caza | M65 | 46.03 | 18 /29 | 3.52 | 13.44 | 1.09 | 12.47 | 1.04 | |
| 17.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Sprint | M65 | 15.24 | 17 /29 | 0.00 | 8.29 | 0.00 | 8.18 | 0.09 | |
| 16.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Middle/Media | M65 | 33.03 | 16 /40 | 0.04 | 12.30 | 0.02 | 12.47 | 1.04 | |
| 15.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Long/Larga | M65 | 1.23.58 | 17 /43 | 11.04 | 13.33 | 1.47 | 12.47 | 1.04 | |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M60C | 1.27.31 | 62 /73 | 14.25 | 14.56 | 2.28 | 12.45 | 1.07 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M60C | 54.13 | 66 /79 | 12.02 | 15.29 | 3.26 | 12.45 | 1.07 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M60-2 | 1.07.24 | 39 /72 | 4.41 | 12.30 | 0.52 | 12.45 | 1.07 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M60B | 18.32 | 47 /78 | 0.38 | 8.21 | 0.17 | 8.15 | 0.09 | |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M60-3 | 16.52 | 27 /73 | 0.00 | 7.39 | 0.00 | 8.15 | 0.09 | |
| 30.06.2024 | Cansiglio Meeting 2024 - Stage 3 | M60 | 40.47 | 7 /20 | 1.39 | 11.53 | 0.29 | 12.13 | 0.50 | |
| 29.06.2024 | Cansiglio Meeting 2024 - Stage 2 | M60 | 41.30 | 9 /20 | 3.07 | 11.01 | 0.50 | 12.13 | 0.50 | |
| 28.06.2024 | Cansiglio Meeting 2024 - Stage 1 | M60 | 51.13 | 6 /20 | 1.13 | 11.12 | 0.16 | 12.13 | 0.50 | |
| 20.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Chasing Start/Salida a la Caza | M-60 | 1.11.46 | 22 /37 | 6.32 | 13.29 | 1.14 | 12.24 | 0.57 | |
| 19.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Sprint | M-60 | 18.41 | 23 /38 | 2.18 | 9.07 | 1.07 | 8.21 | 0.11 | |
| 13.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4 | M60 | 1.56.17 | 28 /72 | 8.24 | 12.57 | 0.56 | 12.24 | 0.57 | |
| 12.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 3 | M60 | 1.08.28 | 53 /88 | 8.41 | 15.24 | 1.57 | 12.24 | 0.57 | |
| 11.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 2 | M60 | 1.32.20 | 31 /90 | 4.40 | 12.05 | 0.37 | 12.24 | 0.57 | |
| 10.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 1 | M60 | 46.56 | 17 /94 | 1.58 | 11.07 | 0.28 | 12.24 | 0.57 | |
| 10.02.2024 | Portugal O Meeting 2024 - Day 1 - Night Sprint | M60 | 17.36 | 18 /46 | 0.00 | 8.35 | 0.00 | 8.21 | 0.11 | |
| 18.08.2023 | WMOC 2023 Long Final | M60-B | 1.01.04 | 3 /72 | 0.29 | 10.13 | 0.05 | 11.58 | 1.12 | |
| 16.08.2023 | WMOC 2023 Middle Final | M60-B | 36.28 | 17 /79 | 1.17 | 11.11 | 0.24 | 11.58 | 1.12 | |
| 15.08.2023 | WMOC 2023 Forest Qualificatio | M60-3 | 1.03.02 | 31 /57 | 10.14 | 12.32 | 2.02 | 11.58 | 1.12 | |
| 13.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Final | M60-B | 14.07 | 27 /80 | 0.01 | 7.49 | 0.01 | 7.57 | 0.13 | |
| 12.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Qualification | M60-2 | 15.38 | 34 /71 | 0.01 | 7.55 | 0.01 | 7.57 | 0.13 | |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | H 60- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | H 60- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2023 | O-festivalen sprint øvrige klasser | H 60- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | M60 | 1.04.43 | 53 /95 | 4.02 | 13.14 | 0.49 | 12.08 | 1.20 | |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | M60 | 34.37 | 38 /99 | 4.05 | 11.39 | 1.22 | 12.08 | 1.20 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | M60 | 1.06.08 | 35 /101 | 9.48 | 12.04 | 1.47 | 12.08 | 1.20 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Night Sprint | M60 | 16.22 | 20 /49 | 0.45 | 8.15 | 0.23 | 7.53 | 0.17 | |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | M60 | 32.38 | 30 /101 | 2.09 | 11.41 | 0.46 | 12.08 | 1.20 | |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | M60-A | 1.16.40 | 56 /82 | 13.10 | 12.22 | 2.07 | 11.55 | 1.39 | – |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | M60-A | 56.22 | 66 /81 | 12.47 | 13.19 | 3.01 | 11.55 | 1.39 | – |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | M60-2 | 51.33 | 14 /70 | 1.03 | 9.46 | 0.12 | 11.55 | 1.39 | – |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | M60-A | 20.15 | 72 /81 | 4.08 | 9.02 | 1.51 | 7.42 | 0.18 | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | M60-2 | 16.58 | 16 /66 | 2.23 | 7.42 | 1.05 | 7.42 | 0.18 | – |