Løperprofil
Janne Ovaska
Vehkalahden Veikot
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.20
- Løpskapasitet
- 6.36
- O-evne
- 0.44
- Jevnhet ±
- 6,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.13
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 21 (sist 06.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5372 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5449 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,065 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0282 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,82 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,25 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8494 |
| bomVekt | 174,41 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2313 |
| bomStorSigma | 0,6097 |
| antallBom | 39 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0547 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,073 |
| havariVekt | 5,97 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0085 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 2,135 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0044 |
| fartSesongSin | 0,0058 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1756,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1950,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.19
- Løpskapasitet
- 6.08
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.47
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 19.02.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2812 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2829 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0865 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1157 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,19 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9471 |
| bomVekt | 29,03 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,237 |
| bomStorSigma | 0,6672 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0925 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,084 |
| havariVekt | 0,95 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2265 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0027 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2273,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2345,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 49 | 08.06.2025 MM-näyttökilpailu, pitkä matka, bom 5.14 | 180 | – |
| Bom over fem minutter | 49 | 08.06.2025 MM-näyttökilpailu, pitkä matka, bom 5.14 | 486 | – |
| Bom over ti minutter | 536 | hele karrieren siden 2023 | 536 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | H21E | 37.20 | 18 /66 | 1.02 | 6.26 | 0.11 | 7.26 | 0.46 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | H21E | 1.38.18 | 20 /66 | 2.24 | 6.31 | 0.10 | 7.26 | 0.46 | |
| 08.06.2025 | MM-näyttökilpailu, pitkä matka | Men-1 | 2.14.21 | 41 /62 | 15.00 | 8.01 | 0.54 | 7.50 | 0.53 | |
| 01.05.2025 | Swedish League, #3, medel (WRE) | M21-3 | 40.25 | 52 /100 | 1.44 | 7.23 | 0.19 | 7.34 | 0.42 | |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | MElite 1 | 57.12 | 14 /64 | 2.34 | 6.48 | 0.18 | 7.29 | 0.45 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | MElite 1 | 31.20 | 17 /77 | 0.23 | 6.49 | 0.05 | 7.29 | 0.45 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | MElite 1 | 34.06 | 16 /78 | 1.26 | 6.45 | 0.17 | 7.29 | 0.45 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 Night Sprint | MElite 1 | 17.02 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 20.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Chasing Start/Salida a la Caza | M-SE | 1.30.27 | 58 /75 | 7.55 | 9.06 | 0.48 | 7.46 | 0.49 | |
| 19.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Sprint | M-SE | 23.22 | 72 /84 | 0.21 | 7.17 | 0.07 | 6.21 | 0.11 | |
| 13.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4 | MSE | 1.44.03 | 27 /55 | 11.29 | 7.39 | 0.51 | 7.46 | 0.49 | |
| 12.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 3 | MSE | 50.39 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 2 | MSE | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 10.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 1 | MSE | 46.22 | 36 /74 | 2.55 | 7.10 | 0.27 | 7.46 | 0.49 | |
| 10.02.2024 | Portugal O Meeting 2024 - Day 1 - Night Sprint | MSE | 15.45 | 20 /43 | 0.12 | 5.22 | 0.04 | 6.21 | 0.11 | |
| 05.11.2023 | NSM Stafett | Løype: Leg 1 - B | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.11.2023 | NSM Stafett | Løype: Leg 2 - A | 25.18 | 32 | 0.00 | (21.26) | 0.00 | 7.27 | 0.38 | |
| 04.11.2023 | NSM Langdistanse | Løype: Men Elite D | 1.41.24 | 8 | – | – | – | – | – | – |
| 03.11.2023 | NSM Nattsprint | Men Elite | 15.18 | 40 | 0.17 | 5.52 | 0.07 | 6.18 | 0.14 | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H21 Lång | 1.04.38 | 1 /157 | 2.56 | 6.33 | 0.18 | 7.34 | 0.37 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H21 Lång | 36.35 | 35 /157 | 1.07 | 7.13 | 0.13 | 7.34 | 0.37 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H21 Lång | 43.24 | 20 /157 | 2.49 | 7.02 | 0.27 | 7.34 | 0.37 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H21 Lång | 1.23.17 | 32 /157 | 3.28 | 7.02 | 0.18 | 7.34 | 0.37 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H21 Lång | 1.19.32 | 39 /157 | 3.56 | 7.15 | 0.22 | 7.34 | 0.37 | |
| 18.05.2023 | Swedish League, #5, medel (WRE) samt publiktävling | Men21-3 | 29.11 | 5 /133 | 0.06 | 6.38 | 0.01 | 7.49 | 0.43 | |
| 16.04.2023 | Solrenningen Langdistanse NC/WRE | H 21E-Dan/Fin | 1.39.09 | 29 /54 | 2.39 | 7.00 | 0.11 | 8.00 | 0.47 | |
| 15.04.2023 | Solrenningen Mellomdistanse NC/WRE | H 21E-Dan/Fin | 40.36 | 42 /67 | 1.43 | 7.09 | 0.18 | 8.00 | 0.47 | |
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | ME | 1.28.19 | 9 /98 | 3.23 | 6.57 | 0.16 | 8.23 | 0.54 | – |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | ME | 3.25.59 | 107 /117 | 1.41 | (37.59) | 0.19 | 8.23 | 0.54 | – |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | ME | 1.44.47 | 31 /115 | 4.43 | 7.19 | 0.20 | 8.23 | 0.54 | – |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Night Sprint | ME | 16.55 | 42 /72 | 1.36 | 7.04 | 0.40 | – | – | – |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | ME | 58.17 | 88 /122 | 9.38 | 9.43 | 1.36 | 8.23 | 0.54 | – |