Løperprofil
Eva Kontaute
Moss
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.41
- Løpskapasitet
- 13.09
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.22
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 12.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1509 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4583 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0782 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1494 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,09 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1061 |
| bomVekt | 7,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5772 |
| bomStorSigma | 0,8019 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0701 |
| havariVekt | 0,65 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3499,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3906,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.36
- Løpskapasitet
- 7.27
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.59
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 57 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 11.02.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,084 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1369 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1221 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,56 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,933 |
| bomVekt | 5,18 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0479 |
| bomStorSigma | 0,6142 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,081 |
| havariVekt | 0,45 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2763 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2819,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.53
- Løpskapasitet
- 11.28
- O-evne
- 1.24
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.39
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 30.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0936 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0439 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,091 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1202 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,57 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8203 |
| bomVekt | 9,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5238 |
| bomStorSigma | 0,8331 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0309 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0289 |
| havariVekt | 2,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2743,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3079,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 107 | 12.06.2023 Kråkecup løp #5, bom 6.00 | 107 | – |
| Bom over fem minutter | 107 | 12.06.2023 Kråkecup løp #5, bom 6.00 | 141 | – |
| Bom over ti minutter | 272 | hele karrieren siden 2017 | 272 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.02.2026 | OK MOSS Indoor challenge - Hoppern Ungdomsskole | C-åpen | 7.06 | 1 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 01.02.2026 | OK MOSS Indoor challenge - Hoppern Ungdomsskole | N | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 32.10 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 31.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 42.47 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 38.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2024 | Treningsløp Kirkebygden | N | 32.32 | – | 0.06 | 11.58 | 0.02 | 12.35 | 1.12 | |
| 01.05.2024 | Kvistkvaset | Løype: 1 | 3.00.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | C-åpen 10-16 | 42.20 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2024 | Halden O-Meeting Mellom | N2-åpen 9-16 | 42.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.02.2024 | Østfold Indoor Challenge løp #3 | 4c9c2 | 14.30 | 2 /10 | 1.47 | 7.41 | 0.57 | – | – | – |
| 11.02.2024 | Østfold Indoor Challenge løp #3 | N | 10.23 | 3 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 13.01.2024 | Østfold Indoor Challenge løp #1 | d9c1 | 9.37 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 13.01.2024 | Østfold Indoor Challenge løp #1 | N-åpen | 6.50 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2023 | 23.09.07 Treningsløp Skihytta | N-løype | 26.42 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2023 | Ungdomsserien Løp 4 | D 9-10 | 15.35 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2023 | Kråkecup løp #5 | Enkel kort | 48.01 | 2 | 9.29 | 16.26 | 3.15 | 16.20 | 1.48 | |
| 12.06.2023 | Kråkecup løp #5 | Nybegynner | 11.49 | – | 1.10 | 11.55 | 1.11 | 13.25 | 1.56 | – |
| 10.06.2023 | Klubb-KM individuelle klasser | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2023 | Kråkecup #4 Melløsparken | Nybegynner | 20.11 | 8 | 8.08 | (19.28) | 7.51 | 13.25 | 1.56 | – |
| 22.05.2023 | Kråkecup´n #3 | Nybegynner | 16.48 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2023 | Kvistkvaset | D/H 9-12 | 17.00 | – | 0.04 | 20.00 | 0.05 | 18.47 | 1.06 | – |
| 11.05.2023 | Treningsløp Larkollen | N-løype | 31.38 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2023 | Høydepunktet med Trimtex-cup | D 9-10 | 36.36 | 7 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2023 | Treningsløp Torebråte | Løype N | 37.20 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | D 9-10 | 28.12 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2023 | Treningsløp Fjell | N | 24.07 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2023 | Kråkecup’n løp 1 | Enkel kort | 27.20 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2023 | Treningsløp Ødemørk | N | 30.23 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 30.03.2023 | Treningsløp Muskedalsbakken | Nybgeynner | 26.23 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 25.03.2023 | Blåveissprinten | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.03.2023 | Sprint Sjøhagen | N | 29.32 | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2019 | Nyttårsløpet, OK Moss | N-åpen | 33.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2019 | KM Sprint | N-åpen | 11.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2018 | Norsk O-Festival mellom | Dir N | 43.28 | 25 /44 | 4.29 | 17.32 | 1.49 | – | – | – |
| 31.12.2017 | Nyttårsløpet 2017 | N-åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2017 | KM sprint | N-åpen | 23.11 | 8 /16 | – | – | – | – | – | – |