Løperprofil

Jyrki Nieminen

Lounais-Hämeen Rasti

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser skogsrankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

9.0010.0011.002023202420252026Idrefjällveckan, medel, Slättvåla 26.06.2022: 11.20Idrefjällveckan, lång, Slättvåla 29.06.2022: 11.21Midnattsolgaloppen 27.06.2023: 11.26Midnattsolgaloppen 28.06.2023: 10.51Ankkurirastit 20.04.2024: 10.41WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 06.08.2024: 10.04WMOC Middle Final, 7.8.2024 07.08.2024: 8.59WMOC Long Final, 9.8.2024 09.08.2024: 10.09Kattegattnatt + DM, natt, Halland 07.03.2025: 10.42Hallandspremiären, medel 08.03.2025: 11.01Hallandspremiären, lång 09.03.2025: 11.11WMOC 2026 Forest Qualification 11.08.2026: 11.31WMOC 2026 Middle Final 12.08.2026: 11.00WMOC 2026 Long Final 14.08.2026: 11.39

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
11.25
Løpskapasitet
11.05
O-evne
0.20
Jevnhet ±
6,8 %
Usikkerhet ±
0.20
Sikkerhet
9
Bommer per løp
1,3
Typisk bom
62 s
Disk/brutt
3 %
Distanseprofil
best på korte (+0,5 % per dobling)
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
14 (sist 14.08.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,0192
fartMuRaa (evne før krymping)−0,021
fartSigma (dagsform-spredning)0,0683
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,029
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)3,38
evidensVekt (sikkerheten)9,11
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,4581
bomVekt94,09
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,12
bomStorSigma0,5341
antallBom11
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0309
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0726
havariVekt5,04
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0071
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)1,5657
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0005
fartSesongSin0,0004
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2950
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3039,3
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (193 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 193 hele karrieren siden 2022 193 –
Bom over fem minutter 193 hele karrieren siden 2022 193 –
Bom over ti minutter 193 hele karrieren siden 2022 193 –

Løp

20 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
14.08.2026 WMOC 2026 Long Final M55B 1.03.14 19 /73 3.53 11.39 0.43 11.22 0.22
12.08.2026 WMOC 2026 Middle Final M55B 34.17 13 /83 0.18 11.00 0.06 11.22 0.22
11.08.2026 WMOC 2026 Forest Qualification M55-3 57.58 30 /53 0.35 11.31 0.07 11.22 0.22
09.03.2025 Hallandspremiären, lång H55 44.18 28 /39 0.31 11.11 0.08 10.45 0.20
08.03.2025 Hallandspremiären, medel H55 38.00 26 /52 1.16 11.01 0.22 10.45 0.20
07.03.2025 Kattegattnatt + DM, natt, Halland H55 51.43 9 /21 2.47 10.42 0.35 10.45 0.20
09.08.2024 WMOC Long Final, 9.8.2024 M55A 1.10.27 62 /69 0.35 10.09 0.05 10.15 0.19
07.08.2024 WMOC Middle Final, 7.8.2024 M55B 33.44 11 /76 0.51 8.59 0.14 10.15 0.19
06.08.2024 WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 M55-3 57.37 25 /72 1.12 10.04 0.13 10.15 0.19
20.04.2024 Ankkurirastit H55 1.00.17 22 /35 0.48 10.41 0.09 11.24 0.34
01.07.2023 Midnattsolgaloppen H55 43.02 16 /29 – – – – – –
01.07.2023 Midnattsolgaloppen H 55- – – – – – – – –
01.07.2023 Midnattsolgaloppen H 55- – – – – – – – –
01.07.2023 Midnattsolgaloppen H 55- – – – – – – – –
01.07.2023 Midnattsolgaloppen H 55- – – – – – – – –
30.06.2023 Midnattsolgaloppen H55 – Inaktiv – – – – – –
28.06.2023 Midnattsolgaloppen H55 1.03.22 10 /26 0.22 10.51 0.04 11.43 0.35
27.06.2023 Midnattsolgaloppen H55 46.03 14 /27 0.58 11.26 0.14 11.42 0.35
29.06.2022 Idrefjällveckan, lång, Slättvåla H50 57.50 16 /22 0.54 11.21 0.11 11.47 0.38 –
26.06.2022 Idrefjällveckan, medel, Slättvåla H50 29.45 14 /22 0.49 11.20 0.19 11.47 0.38 –

Løp per år

2022: 2 løp220222023: 8 løp820232024: 4 løp420242025: 3 løp320252026: 3 løp32026