Løperprofil
Siri Forsgren
Nolaskogsarna
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
6 løp
B-rankingen
16 løp
C-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.50
- Løpskapasitet
- 11.30
- O-evne
- 1.21
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+4,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 18.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0169 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,031 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0775 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0317 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,866 |
| bomVekt | 64,74 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5228 |
| bomStorSigma | 0,99 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0284 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 5,84 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0618 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,7472 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0016 |
| fartSesongSin | −0,0113 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3060,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3417,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.54
- Løpskapasitet
- 7.42
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 16.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0506 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0688 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0489 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,95 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,99 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9667 |
| bomVekt | 15,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0523 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,97 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2857 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2931,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.45
- Løpskapasitet
- 10.54
- O-evne
- 2.51
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 119 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+2,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±2,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 26.10.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1617 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1605 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0974 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0494 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,3 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0205 |
| bomVekt | 86,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7779 |
| bomStorSigma | 0,9477 |
| antallBom | 35 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0352 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0749 |
| havariVekt | 5,97 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0361 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3534 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0148 |
| fartSesongSin | −0,0143 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2564,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3233,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.51
- Løpskapasitet
- 10.21
- O-evne
- 2.30
- Jevnhet ±
- 13,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.48
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 113 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 15.10.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2142 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2088 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1356 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1315 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0193 |
| bomVekt | 20,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7275 |
| bomStorSigma | 0,9415 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0429 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,97 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0035 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2521 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0038 |
| fartSesongSin | −0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2443,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3034,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 18.10.2026 Daladubbeln, patrull, bom 3.06 | 90 | – |
| Bom over fem minutter | 95 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 9.20 | 136 | – |
| Bom over ti minutter | 156 | 19.04.2026 Attunda OK, medeldistans, bom 16.07 | 200 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.10.2026 | Daladubbeln, patrull | H16 | 1.49.31 | 163 /215 | 4.05 | 12.56 | 0.29 | 12.51 | 1.21 | |
| 16.10.2026 | Lugnetsprinten | D16 | 17.09 | 17 /37 | 0.00 | 7.33 | 0.00 | – | – | – |
| 16.08.2026 | MTBO, SM/JSM/USM/VSM, Svenska cupen, #5, lång | D16 | 1.16.56 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2026 | MTBO, SM/JSM/USM/VSM, Svenska cupen, #3, medel | D16 | 38.54 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2026 | MTBO, SM/JSM/USM/VSM, Svenska cupen, #4, sprint | D16 | 21.23 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | D15 | 1.07.42 | 112 /146 | 14.10 | 15.04 | 3.09 | 12.50 | 1.25 | – |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | D15 | 42.43 | 53 /146 | 1.50 | 11.54 | 0.31 | 12.50 | 1.25 | – |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | D15 | 31.36 | 56 /146 | 1.24 | 11.44 | 0.31 | 12.50 | 1.25 | – |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D15 | 1.13.54 | 81 /146 | 3.45 | 13.03 | 0.40 | 12.50 | 1.25 | – |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D15 | 58.03 | 76 /146 | 5.40 | 12.08 | 1.11 | 12.50 | 1.25 | – |
| 19.04.2026 | Attunda OK, medeldistans | D16 | 49.20 | 25 /35 | 17.22 | 15.46 | 5.33 | – | – | – |
| 22.03.2026 | SkidO, JSM/USM/VSM (Svenska cupen, #10, även seniorer), sprint | D15 | 20.55 | 14 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 21.03.2026 | SkidO, SM/JSM/USM/VSM (Svenska cupen, #9), lång | D15 | 53.55 | 8 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2025 | Daladubbeln, patrull | D14 | 1.19.15 | 131 /210 | 6.45 | 14.50 | 1.16 | 14.29 | 2.55 | |
| 24.10.2025 | Lugnetsprinten | D14 | 21.07 | 45 /70 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2025 | MTBO, SM/JSM/USM/VSM, Svenska cupen, #11, medel | D14 | 48.02 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2025 | MTBO, SM/JSM/USM/VSM, Svenska cupen, #10, lång | D14 | 47.16 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2025 | MTBO, SM/JSM/USM/VSM, Svenska cupen, #9, sprint | D14 | 18.26 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2025 | DM, lång, Medelpad + Ångermanland | D14 | 45.49 | 11 /14 | 5.25 | 12.45 | 1.30 | 14.23 | 2.57 | |
| 09.08.2025 | Norrlandsmästerskapen, lång | D14 | 1.14.56 | 21 /24 | 15.07 | 16.09 | 3.16 | 14.23 | 2.57 | |
| 08.08.2025 | Norrlandsmästerskapen, sprint | D14 | 16.50 | 12 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | D14 | 46.11 | 99 /132 | 7.36 | 13.41 | 2.15 | 14.01 | 2.38 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | D14 | 38.30 | 59 /132 | 2.04 | 11.31 | 0.37 | 14.01 | 2.38 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | D14 | 51.19 | 108 /132 | 17.17 | 17.47 | 5.59 | 14.01 | 2.38 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | D14 | 54.57 | 79 /132 | 11.11 | 13.35 | 2.46 | 14.01 | 2.38 | |
| 08.06.2025 | Västerbottens 3-dagars, dag 3, medel | D14 | 28.05 | 2 /15 | 2.56 | 12.29 | 1.18 | 13.30 | 1.54 | |
| 07.06.2025 | Västerbottens 3-dagars, dag 2, lång | D14 | 38.01 | 1 /18 | 3.38 | 11.42 | 1.07 | 13.30 | 1.54 | |
| 06.06.2025 | Västerbottens 3-dagars, dag 1, medel | D14 | 25.35 | 1 /17 | 0.04 | 11.07 | 0.02 | 13.30 | 1.54 | |
| 01.06.2025 | MTBO, Camp Glasriket, medel + DM, medel, Småland | D14 | 25.05 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2025 | MTBO, Svenska cupen, #6, sprint + Camp Glasriket + DM, sprint, Småland | D14 | 14.53 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2025 | MTBO, Svenska cupen, #5, lång + Camp Glasriket + DM, lång, Småland | D14 | 43.52 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 08.02.2025 | SkidO, Svenska cupen, #5 (WRE), sprint + Sundsvall SkiO Weekend, #1, sprint | D14 | 14.41 | 4 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 20.10.2024 | Daladubbeln, patrull | D14 | 1.21.28 | 171 /232 | 3.15 | 15.47 | 0.38 | 15.17 | 2.41 | |
| 18.10.2024 | Lugnetsprinten | D14 | 18.03 | 10 /53 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2024 | MTBO, Svenska cupen, #7, medel | D14 | 43.41 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2024 | MTBO, Svenska cupen, #6, sprint | D14 | 17.13 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | D13 | 41.47 | 69 /143 | 4.01 | 14.18 | 1.23 | 15.12 | 2.48 | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | D13 | 37.00 | 70 /143 | 4.45 | 13.29 | 1.44 | 15.12 | 2.48 | – |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | D13 | 51.18 | 79 /143 | 6.01 | 14.18 | 1.41 | 15.12 | 2.48 | – |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | D13 | 50.09 | 101 /143 | 17.06 | 18.36 | 6.21 | 15.12 | 2.48 | – |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | D13 | 44.05 | 51 /138 | 2.20 | 12.48 | 0.41 | 15.12 | 2.48 | – |
| 12.05.2024 | MTBO, SM/JSM/USM/VSM, Svenska cupen, #3, medel | D14 | 41.13 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2024 | MTBO, SM/JSM/USM/VSM, Svenska cupen, #2, lång | Kort | 50.21 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2024 | MTBO, SM/JSM/USM/VSM, Svenska cupen, #1, sprint | D14 | 18.31 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 18.02.2024 | SkidO, Svenska cupen, medel | D14 | 34.01 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 17.02.2024 | SkidO, Svenska cupen, sprint | D14 | 17.55 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 10.02.2024 | SkidO, SM/JSM (Svenska cupen), medel + Sundsvall SkiO Weekend, #1, medel | D14 | 32.43 | 7 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 10.02.2024 | SkidO, Svenska cupen, sprint + Sundsvall SkiO Weekend, #2, sprint | D14 | 18.42 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 14.01.2024 | SkidO, Svenska cupen (endast juniorer), medel + Svenska SkidO-träffen | D14 | 34.44 | 7 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 13.01.2024 | SkidO, Svenska cupen (endast juniorer), sprint + Svenska SkidO-träffen | D14 | 18.02 | 10 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2023 | Daladubbeln, patrull | D12 | 1.18.53 | 141 /232 | 2.41 | 16.02 | 0.33 | 14.51 | 2.40 | |
| 13.10.2023 | Lugnetsprinten | D12 | 23.23 | 15 /52 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2023 | SM, medel, publiktävling | D12 | 28.14 | 8 /8 | 5.40 | 13.37 | 2.44 | 15.08 | 3.11 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | D12 | 53.37 | 85 /106 | 15.52 | 18.01 | 5.20 | 15.30 | 3.13 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | D12 | 23.02 | 39 /106 | 1.07 | 11.36 | 0.34 | 15.30 | 3.13 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | D12 | 35.43 | 59 /106 | 7.44 | 13.47 | 2.59 | 15.30 | 3.13 | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | D12 | 49.33 | 84 /106 | 11.30 | 16.35 | 3.51 | 15.30 | 3.13 | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | D12 | 46.21 | 62 /106 | 3.28 | 14.44 | 1.06 | 15.30 | 3.13 | – |
| 11.02.2023 | Ski-O-treff sprint | D 11-12 | 20.51 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 30.07.2022 | MTBO, O-Ringen Uppsala, etapp 5 | Etappstart Mycket lätt kort | 1.00.42 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | Etappstart Medelsvår 2,5 | 1.04.12 | 74 /109 | 16.09 | 26.03 | 6.33 | – | – | – |
| 26.07.2022 | MTBO, O-Ringen Uppsala | Etappstart Mycket lätt kort | 29.28 | 8 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | Etappstart Lätt 2,5 | 49.24 | 53 /112 | 1.00 | 19.20 | 0.23 | – | – | – |